VW ID.6 2022: technická data, cena, datum vydání

Volkswagen plánuje v příštích pěti letech uvést na trh celou řadu elektromobilů. Kromě kompaktních, městských a dalších SUV se rodina rozšíří o VW ID.6 2022 . Velké SUV, které nabídne známější alternativu a už v předsériové verzi válcuje ulice.

Tato jednotka byla lovena čínskými médii a právě poslední spatření tohoto modelu nám umožňuje vidět návrh již bez maskování, což naznačuje, jak blízko je k jeho příchodu a že bude nejprve vyroben v Číně. odkud se vyváží do celého světa.

Zveřejněné fotografie ukazují prvky, jako jsou široké podběhy kol, které se stávají jedním z charakteristických znaků tohoto návrhu a zdůrazňují vzhled SUV.

Představí se v roce 2021, uvedení v Číně je naplánováno na konec tohoto roku, zatímco do Evropy a Spojených států dorazí během roku 2022.

Dosud jsme věděli, že VW ID.6 bude sedět na platformě MEB, což mu umožňuje využít široký rozvor pro umístění velkokapacitních baterií. Ačkoli to v tuto chvíli není oficiálně potvrzeno, podle čínských médií bude vstupní branou 77 kWh verze s přibližně 450 km WLTP, zatímco nejvýkonnější dosáhne 111 kWh. Dost na překročení 600 kilometrů autonomie WLTP.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Půjde také o výkonný model, jehož konfigurace budou rovněž potvrzeny, mezi 225 kW (306 k) a 300 kW (409 k) v obou případech se dvěma motory a pohonem všech čtyř kol.

Jednou ze silných stránek tohoto modelu bude jeho konkurenceschopná cena. Přestože bude zařazen do segmentu Audi E-Tron a Tesla Model X, výroba ve Foshanu (Čína) v závodě provozovaném společně s čínskou skupinou FAW umožňuje přístup k ekonomičtější výrobě, což bude mít dopad na cenu, která je to   kolem 55 000 nebo 60 000 eur bude. Mnohem méně než jeho konkurenti v hlavním segmentu.

VW ID.6, který bude mít i velký vnitřní prostor, ve kterém najdeme konfigurace až sedmi sedadel, a obrovský kufr. Prvky, které jsou doplněny o efektivní systém rychlonabíjení Volkswagen, se kterým získáte výkony až 150 kW.

Další alternativa pro trh, který se v příštích dvou letech rozšíří, což povede k většímu množství alternativ pro zákazníky a tím i k většímu prodeji.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis