VW Multivan 2022: technická data, cena, datum vydání

Společnosti byl představen nový VW Multivan 2022 . Populární Volkswagen Van prochází důležitou generační obměnou, která mu umožňuje přizpůsobit se nové době. Časy, kdy je hlavním hrdinou elektrifikace. Kromě dalších skvělých novinek dostává plug-in hybridní verzi.

Čekání je u konce. Nová generace Volkswagenu Multivan je již realitou. Společnosti byla představena dlouho očekávaná obnova jednoho z nejúspěšnějších dodávkových vozů v sortimentu Volkswagen. Model, který prochází zásadní rekonstrukcí v době klíčové pro automobilový průmysl v Evropě. Multivan se musel přizpůsobit nové době. Doby, kdy elektrifikace nabývá na významu.

Na technické úrovni stojíme před novým vozidlem. A kromě nového vnějšího designu je důležité změnit základ vozidla. Rozhodující změna, která umožnila německé značce zaměřit se na elektrifikaci. Nový Multivan přichází nabitý novinkami. Pojďme do detailů a rozebereme hlavní klíče.

Jak se změnil vnější design? Ve skutečnosti stačí letmý pohled na ilustrace v tomto článku, abyste objevili nejvýraznější rysy nového Multivanu. Vypadá mnohem dynamičtěji a moderněji. Nová fronta je klíčem k přenosu těchto nových vjemů. Debutuje jak gril, tak nárazník.

Nové shluky světel jsou tenké a horizontální. Technologii IQ.Lighting a její světelný podpis využijete přímo na světelném proužku, který jde přímo na znak Volkswagen. Tvar vstupů vzduchu a nová kapota zase představují výrazně propracovanější aerodynamiku, která má přímý vliv na efektivitu.

Boční silueta podtrhuje přirozenou podstatu tohoto vozidla. Stojíme před dodávkou, která se snaží nahradit místo, které kdysi zabíraly minivany. Posuvné dveře usnadňují nastupování a vystupování ze zadních sedadel. A na závěr naší prohlídky exteriéru na zádi najdeme některá stejně štíhlá a horizontální zadní světla. Jsou mírně obepínající a využívají také LED technologii. Nechybí ani střešní spoiler a velké zadní okno.

Interiér VW Multivan 2022

Když se pustíme do nového Multivanu 2022  , jsme obklopeni propojeným a pohodlným prostředím. Sedm prezentovaných sedadel je až o 25 % lehčích než předchozí model. Zadní část kabiny je navržena tak, aby všem cestujícím nabízela vysoký komfort a příjemný zážitek na palubě.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Pokud jde o pozici řidiče, pokud se postavíme do pozice řidiče, najdeme technologickější prostředí. Jsme proti nejpokročilejšímu multivanu z hlediska konektivity a automatizace. Prvky jako digitální přístrojový štít nebo dotykový displej pro ovládání informačního a zábavního systému jsou v dnešní době klíčové. Seznam výbavy je velmi rozsáhlý a nabízí bezdrátovou nabíječku pro kompatibilní mobilní telefony, elektrickou panoramatickou střechu, zvukový systém Harman Kardon a úplný seznam asistenčních systémů řidiče.

Dalším důležitým klíčem je změna rozměrů Volkswagenu Multivan. Nová generace je širší a delší než předchozí model. To bylo spolu se změněnou architekturou zásadní pro dosažení prostorné a modulární kabiny. Tato nová generace byla vyvinuta na platformě MQB. V tuto chvíli je důležité poznamenat, že bude k dispozici ve dvou tělech, Standard a Long. První z nich je dlouhý 4,97 metru, zatímco druhý dosahuje 5,17 metru.

2000 kilogramů. Jednotlivá sedadla vzadu lze posouvat pomocí kolejnicového systému, což se odráží ve vysoké míře modularity a praktičnosti za účelem přizpůsobení vozidla různým situacím a/nebo potřebám.

Plug-in hybridní verze nového Volkswagen Multivan 2022

V mechanické oblasti potvrzuje nový Multivan svůj závazek k elektrifikaci. Předně je třeba poznamenat, že program motorů se bude skládat ze dvou benzinových bloků TSI a jednoho vznětového TDI. Výkonové spektrum sahá od 136 koní u nejvýkonnější bezkofeinové varianty až po 204 koní u nejvýkonnější varianty. To vše hovoří konkrétně o konvenční mechanice.

Velkou novinkou je v této souvislosti představení hybridní plug-in hybridní varianty. Je to poprvé, co je Multivan k dispozici s takto elektrifikovaným pohonem. Tato varianta se skládá z benzinového motoru 1,4 TSI o výkonu 150 k a malého elektromotoru o výkonu 85 kW (116 k). Kombinovaný výkon dosahuje 218 koní. Ve 100% elektrickém režimu bude mít dostatečnou autonomii, aby zvládl obvyklé každodenní cesty. Všechny motory jsou spojeny se sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG (u hybridního modelu se šesti stupni).

Kdy bude spuštěn? Nová generace Multivanu bude uvedena na trh letos. Volkswagen uvede stroje pro komercializaci prostřednictvím své divize užitkových vozů ve druhé polovině roku 2021. Jakmile se přiblíží konkrétní termín, budou zveřejněny zbývající detaily programu včetně cen.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis