VW Taigo 2022: technická data, cena, datum vydání

Nastal čas, první SUV kupé od VW oslavilo svou premiéru. VW Taigo je trendy lifestylový model, který má stejně jako crossover co nabídnout z hlediska vzhledu i každodenního používání. Máme pro vás obrázky a veškeré informace.

Nové SUV kupé VW Taigo 2022 bylo nyní oficiálně představeno. Crossover jako lifestylový model má dobýt nový zákaznický segment v sektoru malých vozů. Šance nejsou špatné, protože kromě moderních technologií se Taigo hodí i jako každodenní auto. Máme pro vás všechny podrobnosti.

  • VW Taigo oslavil svou premiéru
  • Sportovní SUV kupé v sektoru malých vozů
  • Postaví se vedle T-Cross
  • Jednodušší struktura nabídky v Tagiu
  • Technologie z vyšších tříd
  • Benzínové motory 95 až 150 k
  • Uvedení na trh na konci roku 2021
  • Ceny zatím nejsou známy

Ceny VW Taigo 2022 a zahájení prodeje

Nyní byl představen nový VW Taigo, který by měl být uveden na trh do konce roku 2021. Kolik to bude stát, zatím není jasné. VW T-Cross začíná na 19 300 eurech, základní cena Taiga by se podle nás měla pohybovat také kolem 20 000 eur.

Technická data a vnější design VW Taigo 2022

Taigo působí mohutně, nejvýraznější je určitě silueta připomínající kupé, skrze kterou je C-sloupek silně nakloněn dopředu. V segmentu malých vozů je zde Taigo unikát. Pokud se na taigo podíváte z boku, můžete vidět ostré linie, které jsou velmi přesně vedené. Převis byl prodloužen dozadu, aby bylo vozidlo funkčnější.

Pohled na záď ukazuje úzké a dvoudílné LED zadní svítilny.

Celkově působí Taigo robustním a moderním dojmem. Díky svým kompaktním rozměrům si Taigo jistě rád zajezdí ve městě. Se svými kompaktními rozměry, které odpovídají délce 4,27 metru, výšce 1,49 metru a šířce 1,76 metru, by se měl bez problémů chytit na parkovací místo. Rozvor náprav je 2,57 metru, což je na tuto kategorii vozidel dobré a cestujícím nabízí mnoho pohodlí.

Zvýšená poloha sedadel typická pro crossover poskytuje dobrý přehled, což by mělo potěšit mladé zákazníky i moderní a srdečně mladé starší lidi v tajgu.

S Taigem se VW podařilo vytvořit vizuálně nezávislý model, který má veškeré vnější osvětlení v technologii LED. Na zádi je souvislý pruh světla, díky kterému se taigo jeví o něco širší.

Motory

V době uvedení na trh budou k dispozici pouze vozidla s benzínovým pohonem. Efektivní motory TSI od VW jsou vybaveny třemi nebo čtyřmi válci. Taigo má standardně pohon předních kol a manuální převodovku s pěti nebo šesti stupni.

Motory TSI o objemu 1,0 a 1,5 litru produkují výkon mezi 95 a 150 k a jsou prý extrémně ekonomické. Zatím není jasné, zda bude Taigo později nabízeno s dalšími motory.

Nejmenším motorem je 1,0litrový TSI s výkonem 95 koní. Maximální rychlost je 183 km/h, možné je i maximální zatížení přívěsu 1100 kilogramů (brzděno). O něco více výkonu nabízí 1,0litrový TSI ve verzi 110 koní. Standardem je zde 6stupňová manuální převodovka, na přání lze ale zvolit i 7stupňovou DSG. Maximálně lze jet 191 km/h.

Aktuálně nejvýkonnějším motorem je 1,5litrový benzínový motor s výkonem 150 koní. Maximální rychlost je zde 212 km/h, zatížení přívěsu je o něco vyšší a v nejlepším případě je 1200 kilogramů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér a kufr VW Taigo 2022

Pohled dovnitř prozrazuje, že zde bude moderní multimediální volant a že informační a zábavní systém je nejnovější založený na modulární sadě infotainmentu. Kromě volantu nejsou vidět téměř žádná fyzická tlačítka, získáte spíše puristickou dotykovou plochu, se kterou můžete ovládat i displej.

Pokud chcete platit příplatek, získáte částečně automatizovanou jízdu. Patří sem také IQ.Drive Travel Assist, který kombinuje automatickou kontrolu odstupu, systém varování před opuštěním jízdního pruhu, systém sledování prostředí a asistent nouzového brzdění ve městě.

Navzdory stylovému tvaru kupé nemusíte dělat kompromisy, pokud jde o zavazadlový prostor. Taigo má objem kufru 438 litrů. To je skoro tolik, co se do T-Crossu, který pojme 455 litrů, vejde.

VW nabízí pro Taigo čtyři výbavové linie: Taigo, Life, Style a R-Line.

Celkově se VW snažil zjednodušit strukturu nabídky a maximálně vyloučit možné protichůdné volby mezi jednotlivými možnostmi. V závislosti na zvolené výbavě lze Taigo přizpůsobit individuálními doplňky. Patří sem například střešní paket. Objednat si tedy můžete kontrastní střechu v černé barvě, která vyčnívá z osmi nabízených barev laku.

Zde je něco více o jednotlivých liniích výbavy:

tajgo

Toto je základní výbava. Důraz je zde kladen na funkčnost a dobrý poměr ceny a výkonu. Klimatizace a LED světlomety a zadní světla jsou standardní výbavou.

Život

Zde dostanete dobrý střed, který obsahuje i středovou loketní opěrku vpředu, rozhraní USB-C, multifunkční volant v kůži, černé střešní ližiny a sklopná vnější zpětná zrcátka. Součástí dodávky je také přední část s příčnou vzpěrou v chromovém vzhledu a 16palcovými hliníkovými koly.

styl

Stylově první ze dvou nejlepších možností. Zde jsou opticky elegantní prvky v popředí. Ti, kteří se rozhodnou pro tuto variantu, obdrží maticové LED světlomety, 17palcová litá kola, přední a zadní parkovací asistent, stříbrné střešní ližiny a Digital Cockpit Pro. Nechybí vyhřívané přední sedadlo, vlastní potahy sedadel a možnosti konektivity.

R linka

Druhou vrcholnou verzí je R-Line, která se zaměřuje na sportovnost. Exteriér i interiér podtrhují sportovní umístění Taiga v této variantě výbavy. Nárazníky jsou v provedení R, tedy vysoce lesklé černé křížové a podélné vzpěry. Součástí jsou také maticové LED světlomety a LED mlhová světla. Součástí je také vysoce lesklý černý difuzor vzadu, speciální potahy sedadel a Digital Cockpit Pro.


Navíc je tu designový paket Black Style, ve kterém je mnoho vnějších prvků zachováno v černé barvě, díky čemuž je Taigo ještě sportovnější.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis