Volkswagen Teramont 2022: Technická data, ceny, změny

Volkswagen

V naší recenzi nového Volkswagenu Teramont 2022 najdete výbavu a ceny vozu, technická data i fotku crossoveru a video z testovací jízdy a mezitím malý exkurz do vzhledu model.

Velký crossover Volkswagen Teramont debutoval na autosalonu v Guangzhou v Číně již šestnáctým rokem v řadě. Model se ukázal být přesnou kopií dříve představeného terénního vozu VW Atlas. Ten byl speciálně vyvinut pro americký trh.

Technické specifikace

V tabulce jsou uvedeny hlavní parametry: vnější rozměry, spotřeba paliva (benzín), světlá výška, hmotnost, objem kufru a nádrže, motory, převodovky, typ pohonu, dynamický výkon atd.

Tělo

anatomiecrossover
třída vozidlavelký crossover
délka / šířka / výška, mm5036/1989/1769
rozvor, mm2980
Světlá výška (světlá výška), mm203
objem ložného prostoru, l330/1421
Prázdná hmotnost kg2060 – 2105
Objem palivové nádrže, l70

motor a převody

typ motorubenzínbenzín
objem, l2,03.6
výkon, HP220249
Točivý moment, Nm350360
Typ převodovkystrojstroj
počet převodových stupňů88
říditZcelaZcela
Zrychlení 0-100 km/h, s8.68.9
Nejvyšší rychlost, km/h190190
spotřeba paliva, l  
– Město12.014.4
– vzdálenost7.98.4
– smíšené9.410.6
typ paliva9595

Nový Volkswagen Teramont 2022 je založen na natažené platformě MQB s příčným uspořádáním motoru. Celkové rozměry velkého německého SUV jsou na délku, šířku a výšku 5 039 mm, 1 989 mm a 1 773 mm. Rozvor modelu je 2 980 mm.

„Tady geometrie není off-roadová. Nástupní a výstupní úhly jsou 20,4 a 22,4 stupňů, světlá výška je však solidních 203 mm. Odpružení Teramontu je pasivní, Němci proto plánují model na čínském trhu inzerovat jako prémiový, proto vozy pro tamní trh dostanou nastavitelné magnetoreologické tlumiče.

Objem zavazadlového prostoru je standardně 566 litrů, ale při sklopené třetí řadě sedadel se do zavazadlového prostoru vejde až 1 500 litrů. Pokud se sklopí i opěradla druhé řady, je objem nákladového prostoru více než 2 700 litrů.

Plnohodnotné SUV lze objednat buď s 2,0litrovým přeplňovaným zážehovým motorem s výkonem 241 k nebo 3,6litrovým motorem V6 s výkonem 284 k. Oba motory jsou spojeny s volitelným osmistupňovým automatem Aisin.

Co se týče dieselových verzí, ty se zatím neplánují, protože Volkswagen se rozhodl hrát na jistotu kvůli dieselovému skandálu. Není vyloučeno, že přijdou na trh později.

vnější

Nový Volkswagen Teramont 2022 má docela brutální vnější design. Někteří lidé vidí Amarok podle vzhledu, ačkoli tyto dva modely nemají kromě loga německé značky společný jediný detail.

Vpředu dostane crossover masivní nárazník se stříbrně zbarvenou ochrannou lištou na spodku a obdélníkovou masku chladiče se dvěma horizontálními chromovanými lamelami.

Ten druhý vizuálně splývá se světlomety, přičemž jedna z jeho lamel téměř rozděluje každý světlomet na polovinu. Přední světlomety jsou vybaveny diodovými pásy připomínajícími smajlíky.

Nový Volkswagen Teramont 2022 se vyznačuje svalnatou kapotou, jeho profil je zdůrazněn mohutnými podběhy kol, výrazným spodkem přecházejícím přes boky, mírně stoupající linií prahů a přítomností střešních ližin.

Zadní část crossoveru se vyznačuje složitě vzorovanými světly a dvěma masivními obdélníkovými koncovkami výfuku, které po obou stranách lemuje masivní obdélníkový výfukový systém. Barevná paleta modelu obsahuje sedm různých odstínů, z nichž pouze tři jsou jasné: žlutá, tmavě třešňová a tmavě modrá.

Teramont je standardně dodáván s 18palcovými koly a pneumatikami o rozměru 245/60, ale za příplatek lze objednat i s 20palcovými koly a pneumatikami 255/20.

✓ Můžete také zkontrolovat:

interiér vozu

Interiér Volkswagenu Teramont je díky svým solidním rozměrům velmi prostorný a nabízí více než dostatek místa pro cestující vpředu i vzadu. Standardně má vozidlo sedm sedadel, ale za příplatek lze SUV objednat v šestimístné verzi, ve které je ve druhé řadě místo pohovky instalována dvojice samostatných křesel s područkami.

Pohodlně se posadíte i do třetí řady, i když u vyšších osob bude v kolenou trochu stísněná, což může být na dlouhých cestách kritické. Děti a mladí lidé se cítí nejpohodlněji na zadních sedadlech, i když Isofix je k dispozici pouze ve druhé řadě.

Po designové stránce je palubní deska VW Teramont trochu obyčejná, přesto je na ní vidět typický styl německé značky. Horní část je vyrobena z měkkého plastu s imitací prošívání, zatímco na straně spolujezdce je mezi ventilačními lamelami vložka podobná dřevu.

Terramont je standardně dodáván s analogovou přístrojovou deskou, zatímco jako volitelná výbava je k dispozici elegantnější digitální přístrojová deska s 12,0palcovým displejem. Funkčnost posledně jmenovaného umožňuje nejen upravit režim zobrazení, ale také zobrazit navigační mapu.

Středně velký dotykový displej informačního systému je umístěn v horní části středové konzoly mezi ventilačními lamelami. Multimediální systém Volkswagenu Terramont je dostatečně rychlý a moderní. V základní verzi má 6,5palcový displej, dražší verze pak displej s úhlopříčkou 8,0 palců.

Přímo pod obrazovkou multimédií je dvouzónová automatická klimatizace (v základních verzích je nahrazena klasickou klimatizací). Pro cestující vzadu je k dispozici samostatná klimatizace a třetí řada sedadel má vlastní vzduchové potrubí.

Celkově vzato nejsou k interiéru Volkswagenu Teramont žádné stížnosti. Interiér není příliš drahý, ale působí úhledně a dostatečně kvalitně. Ergonomie je také na místě – asi tucet držáků na kelímky/láhve v kabině, nemluvě o různých přihrádkách a přihrádkách na rukavice na drobnosti.

Ceny

Jak vysoké jsou náklady? Podle informací na oficiálních stránkách prodejce se cena nového Volkswagenu Teramont 2022 pohybuje kolem 40 000 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.