Volkswagen Touareg 2021: technické údaje, cena, datum vydání

Po tolika spekulacích nový Volkswagen Touareg 2021 konečně dorazí v následujícím roce a představí řadu změn. Podle nejnovějších zpráv bude nadcházející Touareg v Evropě dostupný někdy v roce 2020.

Připravovaný model přinese atraktivnější design a přijme nové technologie, lepší pohodlí a výkon. Volkswagen v současné době pracuje na ještě žhavější verzi Touareg R-Line. Tento model bude sportovnější a bude také první poháněný plug-in hybridním pohonem.

Přepracování modelu Volkswagen Touareg 2021

Design nejnovějšího modelu Volkswagen Touareg 2021 se změnil a vypadá sportovněji. Stejně jako model Porsche Cayenne je nový Touareg základem stejné platformy MLB. Díky této platformě představí výrobce nový plug-in hybrid. Kromě plug-in hybridní technologie již Volkswagen v některých modelech své řady používá 48v hybridní systém Mild.

Výrobce zcela změnil přední část modelu Volkswagen Touareg v roce 2021 . Většina změn je vidět na nové masce chladiče, která je obdobou modelu Arteon. Oba modely mají navíc světlomety „spojené“ s maskou chladiče. Tyto aktualizace odlišují nový Touareg od zbytku nabídky SUV značky Volkswagen.

Volkswagen Touareg 2021 je považován za jeden z nejvíce kompletních SUV na trhu. Kromě toho tento model nabízí vynikající a elegantní kabinu s několika novými typy technologického vybavení.

Interiér bude vybaven pokročilou 12palcovou digitální palubní deskou, která pracuje ve dvojicích s velkou 15palcovou dotykovou obrazovkou. Součástí standardní výbavy je také elektricky nastavitelná přední bederní opěrka, digitální dvouzónová klimatizace „Climatronic“, okolní osvětlení a osm reproduktorů. Komfort je zaručen všem cestujícím uvnitř. Kromě toho je nyní bezpečnostní podpora lepší a zahrnuje adaptivní tempomat, varování před čelní srážkou, automatické nouzové brzdění, varování před vybočením z jízdního pruhu a monitor mrtvého úhlu.

Specifikace hnacího ústrojí

Nejnovější VW Touareg 2021 bude k dispozici s několika možnostmi hnacího ústrojí. Základní model je vybaven přeplňovaným vznětovým motorem 3,0 V6, který může produkovat 231 koní. Tento motor je však nabízen také s výkonnějším 285 hp.

Benzínový pohon je představen s motorem V6 o výkonu 340 koní. Nejsilnější a nejlepší nabídkou je naftový motor 4.0 V8 s výkonem 421 k. Díky vysokému točivému momentu tento motor zrychlí z 0 na 60 mil za hodinu za pouhých 4,9 sekundy.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Plug-in hybrid

K dispozici je také model R-Line od společnosti Volkswagen Touareg 2021 . Tato verze bude první, která použije plug-in hybridní hnací ústrojí. Po několika rozhovorech bude tento model k dispozici se stejným pohonným ústrojím V6 PHEV, které je k dispozici u modelu Audi Q8.

Tento motor se skládá z 3,0litrového motoru V6 s turbodmychadlem, elektromotoru a 14,1 kWh baterie. Díky této kombinaci vyvíjí plug-in hybrid 443 koní a může dojet 32 ​​mil i v režimu EV.

Cena a datum vydání modelu Volkswagen Touareg 2021

Úředníci dosud nezveřejnili žádné informace o hodnotě nového modelu Volkswagen Touareg 2021 . Z pohledu odborníků by však základní model s motorem V6 neměl překročit 50 000 eur.

Volkswagen Touareg R-Line, který je dodáván s nově představeným plug-in hybridním motorem, může začít na 89 000 eurách. Oba modely se na trh dostanou někdy v následujícím roce.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis