Volkswagen Touareg 2022: ceny, prezentace, technické údaje

Photo of author

Od Věnceslav Doskočil

Čerstvý nový Volkswagen Touareg 2022 se objevil na trhu koncem roku 2021. Nejnovější verze měla oproti svému předchůdci mnoho vylepšení a vylepšení. Obecně je nejzajímavější zprávou, že VW představil vysoce výkonný model Touareg R s novým systémem PHEV, který vyvíjí kolem 335 kW a točivý moment 700 N⋅m.

Německý výrobce navíc představí i modernější interiér s nejnovější technologií. Stejně jako předchozí model si ale i nový zachovává stejné uspořádání sedadel. Do nové vlajkové lodi se pohodlně vejde pět cestujících ve dvou řadách.

Facelift Volkswagen Touareg 2022

Nadcházející Volkswagen Touareg 2022 je atraktivní SUV střední třídy, které se občerstvuje. Stejně jako jeho předchůdce i nejnovější model vychází z populární architektury MLFB, která podporuje hybridní pohonné ústrojí. Pro rok 2022 výrobce do značné míry zrevidoval přední zástěru a přidal atraktivnější mřížku, podobnou modelu Arteon.

Je zajímavé, že oba vlajkové modely sdílejí stejně tvarované světlomety LED, které lemují masku chladiče. Některé části tohoto SUV však zůstávají beze změn, například boční profil se stejně atraktivními liniemi a stylová 19palcová litá kola. Připravované SUV má na zadní straně lepší grafiku v barvě karoserie na zadních světlech a nárazníku.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vylepšení interiéru

Interiér vozu Volkswagen Touareg 2022 vypadal moderně a byl prostě ohromující. Navíc byl prostorný a pojal pět cestujících ve dvou řadách. Podle německé automobilky Touareg příští generace nabízel více high-tech funkcí. Standardně byla k dispozici nová 30,5cm digitální palubní deska a Touareg byl standardně vybaven širokou 38,1cm dotykovou obrazovkou.

Standardem je také zrcadlení chytrých telefonů pro zařízení Apple a Android, připojení Bluetooth a stereo s osmi reproduktory. Na oplátku nabízí nový Touareg podstatně více bezpečnostních prvků. Nyní obsahuje adaptivní tempomat, rozpoznávání dopravních značek, automatické nouzové brzdění a varování při opuštění jízdního pruhu a také automatické světlomety a parkovací senzory vpředu i vzadu.

Možnosti pohonu Volkswagen Touareg 2022

Stejně jako dříve bude Volkswagen Touareg k dispozici pouze s několika motory. Nejsilnější je 4,0litrový vznětový motor V8 s výkonem 305 kW. Také jsme slyšeli, že výrobce může představit dvojici dieselových motorů V6 s výkonem 168 kW nebo 207 kW.

K dispozici je také plug-in hybridní verze, která kombinuje 3,6litrový benzínový motor V6 s elektromotorem a vynikající kapacitou baterie. Údajně má model verze PHEV dodávat kolem 221 kW a točivý moment 380 N⋅m.

Volkswagen Touareg R.

Vysoce výkonný Volkswagen Touareg R 2022 je předním jezdcem této řady. Tento model dostává docela průrazné nastavení plug-in hybridního motoru. Tato verze je poháněna výkonným 3,0litrovým benzínovým motorem V6 spárovaným s baterií 14,3 kWh.

Podle oficiálních informací má model R výkon 340 kW a sílu na všechna čtyři kola posílá prostřednictvím automatické převodovky DSG. Volkswagen také tvrdí, že může cestovat pouze 45 km na elektřinu, což je vynikající.

Datum vydání, cena

Datum vydání nového vozu Volkswagen Touareg 2022 bylo koncem roku 2021. VW potvrdil, že dorazil do Evropy a dostal se i do České republiky.

Nový model začínal na částce kolem 862 000 Kč za základní model, zatímco vysoce výkonný Touareg R začínal na necelých 1 725 000 Kč.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.

Napsat komentář