Volkswagen Touareg 2022: technické údaje, cena, datum vydání

Čerstvý nový Volkswagen Touareg 2022 by se mohl objevit na trhu později v tomto roce. Podle zpráv bude mít nejnovější verze oproti svému předchůdci mnoho vylepšení a vylepšení. Obecně je nejzajímavější zprávou, že VW představí vysoce výkonný model Touareg R s novým systémem PHEV, který vyvíjí kolem 455 koní a točivý moment 515 lb-ft.

Německý výrobce navíc představí i modernější interiér s nejnovější technologií. Stejně jako předchozí model si ale i nový zachovává stejné uspořádání sedadel. Do nové vlajkové lodi se pohodlně vejde pět cestujících ve dvou řadách.

Facelift Volkswagen Touareg 2022

Nadcházející Volkswagen Touareg 2022 je atraktivní SUV střední třídy, které se občerstvuje. Stejně jako jeho předchůdce i nejnovější model vychází z populární architektury MLFB, která podporuje hybridní pohonné ústrojí. Pro rok 2022 výrobce do značné míry zrevidoval přední zástěru a přidal atraktivnější mřížku, podobnou modelu Arteon.

Je zajímavé, že oba vlajkové modely sdílejí stejně tvarované světlomety LED, které lemují masku chladiče. Některé části tohoto SUV však zůstávají beze změn, například boční profil se stejně atraktivními liniemi a stylová 19palcová litá kola. Připravované SUV má na zadní straně lepší grafiku v barvě karoserie na zadních světlech a nárazníku.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vylepšení interiéru

Interiér vozu Volkswagen Touareg 2022 vypadá moderně a je prostě ohromující. Navíc je prostorný a pojme pět cestujících ve dvou řadách. Podle německé automobilky bude Touareg příští generace nabízet více high-tech funkcí. Zpočátku byla k dispozici nová 12palcová digitální palubní deska a Touareg je standardně vybaven širokou 15palcovou dotykovou obrazovkou.

Standardem je také zrcadlení chytrých telefonů pro zařízení Apple a Android, připojení Bluetooth a stereo s osmi reproduktory. Na oplátku nabízí nový Touareg podstatně více bezpečnostních prvků. Nyní obsahuje adaptivní tempomat, rozpoznávání dopravních značek, automatické nouzové brzdění a varování při opuštění jízdního pruhu a také automatické světlomety a parkovací senzory vpředu i vzadu.

Možnosti pohonu Volkswagen Touareg 2022

Stejně jako dříve bude Volkswagen Touareg k dispozici pouze s několika motory. Nejsilnější je 4,0litrový vznětový motor V8 s výkonem 415 koní. Také jsme slyšeli, že výrobce může představit dvojici dieselových motorů V6 s výkonem 228 koní nebo 282 koní.

K dispozici je také plug-in hybridní verze, která kombinuje 3,6litrový benzínový motor V6 s elektromotorem a vynikající kapacitou baterie. Údajně má model verze PHEV dodávat kolem 300 koní a točivý moment 280 liber.

Volkswagen Touareg R.

Vysoce výkonný Volkswagen Touareg R 2022 je předním jezdcem této řady. Tento model dostává docela průrazné nastavení plug-in hybridního motoru. Tato verze je poháněna výkonným 3,0litrovým benzínovým motorem V6 spárovaným s baterií 14,3 kWh.

Podle oficiálních informací má model R výkon 462 koní a sílu na všechna čtyři kola posílá prostřednictvím automatické převodovky DSG. Volkswagen také tvrdí, že může cestovat pouze 28 mil na elektřinu, což je vynikající.

Datum vydání, cena

Datum vydání nového nového vozu Volkswagen Touareg 2022 začíná později v roce 2021. VW potvrzuje, že dorazí do Evropy a mohl by se dostat i na pobřeží USA.

Nový model bude začínat na částce kolem 35 000 eur za základní model, zatímco vysoce výkonný Touareg R by mohl začínat na necelých 70 000 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis