Volkswagen Atlas 2021: technické údaje, cena, datum vydání

Slavná německá automobilka právě představila aktualizovaný model Volkswagen Atlas 2021 . Po kladné zpětné vazbě na nový VW Golf Mk8 se výrobce rozhodl aktualizovat celou řadu modelů SUV a hatchbacků.

Ať tak či onak, nový model vypadá atraktivně a můžeme vidět mnoho podobností s jeho sourozencem Atlas Cross Sport. Kromě toho bude kapotáž R-Line opět dominovat odlišným designem nárazníku, bočními prahy a designy kol. Podle nejnovějších zpráv dorazí aktualizovaný model na jaře a VW oznámí ceny příští měsíc. Máme však několik nových informací a fotografií. Zůstaňte tedy s námi a dozvíte se více.

Volkswagen Atlas 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Přepracování modelu Volkswagen Atlas 2021

Stejně jako předchozí model nabízí nový Volkswagen Atlas 2021 stylový a uznávaný vzhled. Pokud jde o rozměry, model 2021 bude delší než dříve. Díky novým nárazníkům je Atlas téměř o 3 palce delší než model před aktualizací.

Přední část tohoto SUV získá nejvíce změn. Výrobce navíc použije přepracovanou masku chladiče, která má tříbarevný design, který lze připojit k optimalizovaným světlometům. Stejný design je k dispozici pro model Atlas Cross Sport. Kromě toho se také osvěžuje záď a výrobce přepracovává zadní světla. Model R-Line je stále chytlavý díky elegantnějšímu designu nárazníku, bočním prahům a dezénům kol.

Volkswagen Atlas 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Více luxusu uvnitř

Pokud porovnáme nový model s tím současným, můžeme vidět velký rozdíl. Připravovaný Volkswagen Atlas 2021 nabízí více luxusu v interiéru.

Kabina bude také skvělá a můžeme zabírat více místa. Seznam standardních funkcí je dlouhý a tento model nabízí 8palcový displej infotainmentu a přepracovaný multifunkční volant. Kupující se mohou rozhodnout pro digitální sdružený přístroj, aktualizovaný stereo systém, třízónovou klimatizaci, ventilovaná přední sedadla a vyhřívaná zadní sedadla.

✓ Můžete také zkontrolovat:

bezpečnostní

Bezpečnost je také jednou z nejlepších vlastností tohoto SUV. Všechny modely mají varování před čelní srážkou, autonomní nouzové brzdění s monitorováním chodců, monitorování mrtvého úhlu a varování při couvání. Bezpečnostní balíček můžete také vylepšit o adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, systém varování před vybočením z jízdního pruhu, parkovací asistent, parkovací asistent řízení, horní kameru, asistenta dopravní zácpy a dynamické zobrazení dopravních značek.

Volkswagen Atlas 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Technické údaje pohonné jednotky Volkswagen Atlas 2021

Nový Volkswagen Atlas 2021 je středně velké SUV postavené na vysoce výkonné platformě. Oficiálně bude tento model k dispozici s několika konfiguracemi motoru. První motor, který bude pohánět základní model, bude výkonný. Jedná se o čtyřválcový přeplňovaný motor s výkonem 235 koní (175 kilowattů).

Dalším je hnací ústrojí V6, které vyvíjí 276 k (206 kW). Obě verze budou navíc k dispozici s osmistupňovou automatickou převodovkou jako jedinou možností přenosu. Oba navíc standardně používají pohon všech kol.

Volkswagen Atlas 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Příjezd a náklady

Jak již bylo uvedeno na začátku, nový model SUV Volkswagen Atlas bude k dispozici na jaře 2021. V současné době však o cenách nejsou žádná slova. Podle některých webů VW oznámí ceny příští měsíc.