Volkswagen Atlas 2021: technické údaje, cena, datum vydání

Slavná německá automobilka právě představila aktualizovaný model Volkswagen Atlas 2021 . Po kladné zpětné vazbě na nový VW Golf Mk8 se výrobce rozhodl aktualizovat celou řadu modelů SUV a hatchbacků.

Ať tak či onak, nový model vypadá atraktivně a můžeme vidět mnoho podobností s jeho sourozencem Atlas Cross Sport. Kromě toho bude kapotáž R-Line opět dominovat odlišným designem nárazníku, bočními prahy a designy kol. Podle nejnovějších zpráv dorazí aktualizovaný model na jaře a VW oznámí ceny příští měsíc. Máme však několik nových informací a fotografií. Zůstaňte tedy s námi a dozvíte se více.

Volkswagen Atlas 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Přepracování modelu Volkswagen Atlas 2021

Stejně jako předchozí model nabízí nový Volkswagen Atlas 2021 stylový a uznávaný vzhled. Pokud jde o rozměry, model 2021 bude delší než dříve. Díky novým nárazníkům je Atlas téměř o 3 palce delší než model před aktualizací.

Přední část tohoto SUV získá nejvíce změn. Výrobce navíc použije přepracovanou masku chladiče, která má tříbarevný design, který lze připojit k optimalizovaným světlometům. Stejný design je k dispozici pro model Atlas Cross Sport. Kromě toho se také osvěžuje záď a výrobce přepracovává zadní světla. Model R-Line je stále chytlavý díky elegantnějšímu designu nárazníku, bočním prahům a dezénům kol.


Volkswagen Atlas 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Více luxusu uvnitř

Pokud porovnáme nový model s tím současným, můžeme vidět velký rozdíl. Připravovaný Volkswagen Atlas 2021 nabízí více luxusu v interiéru.


Kabina bude také skvělá a můžeme zabírat více místa. Seznam standardních funkcí je dlouhý a tento model nabízí 8palcový displej infotainmentu a přepracovaný multifunkční volant. Kupující se mohou rozhodnout pro digitální sdružený přístroj, aktualizovaný stereo systém, třízónovou klimatizaci, ventilovaná přední sedadla a vyhřívaná zadní sedadla.


✓ Můžete také zkontrolovat:

bezpečnostní

Bezpečnost je také jednou z nejlepších vlastností tohoto SUV. Všechny modely mají varování před čelní srážkou, autonomní nouzové brzdění s monitorováním chodců, monitorování mrtvého úhlu a varování při couvání. Bezpečnostní balíček můžete také vylepšit o adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, systém varování před vybočením z jízdního pruhu, parkovací asistent, parkovací asistent řízení, horní kameru, asistenta dopravní zácpy a dynamické zobrazení dopravních značek.


Volkswagen Atlas 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Technické údaje pohonné jednotky Volkswagen Atlas 2021

Nový Volkswagen Atlas 2021 je středně velké SUV postavené na vysoce výkonné platformě. Oficiálně bude tento model k dispozici s několika konfiguracemi motoru. První motor, který bude pohánět základní model, bude výkonný. Jedná se o čtyřválcový přeplňovaný motor s výkonem 235 koní (175 kilowattů).

Dalším je hnací ústrojí V6, které vyvíjí 276 k (206 kW). Obě verze budou navíc k dispozici s osmistupňovou automatickou převodovkou jako jedinou možností přenosu. Oba navíc standardně používají pohon všech kol.

Volkswagen Atlas 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Příjezd a náklady

Jak již bylo uvedeno na začátku, nový model SUV Volkswagen Atlas bude k dispozici na jaře 2021. V současné době však o cenách nejsou žádná slova. Podle některých webů VW oznámí ceny příští měsíc.