VW Atlas & Atlas Cross Sport 2024: ceny, přehled, technická data

Volkswagen

Sedmimístný crossover VW Atlas 2024 a jeho pětimístný sesterský model Atlas Cross Sport debutují rozsáhlými vnitřními a vnějšími revizemi. Atlas, který Volkswagen poprvé představil v roce 2018, si získal srdce kupců crossoverů velkorysým prostorem a kultivovanými jízdními vlastnostmi. Jako sportovnější alternativu VW v roce 2020 představil pětimístný Atlas Cross Sport.

Pódium

Ale od debutu Atlasu následovala konkurence se stejně skvělými a lákavými nabídkami. Kia má Telluride, Jeep má Grand Cherokee a Grand Cherokee L, abychom jmenovali alespoň některé. Proto VW přepracoval Atlas a Atlas Cross Sport, aby držel krok s rychle se rozvíjející konkurencí.

„Atlas byl první moderní Volkswagen navržený, zkonstruovaný a vyrobený speciálně pro americké zákazníky a od svého debutu se stal významným hráčem na americkém trhu,“ řekl Pablo Di Si, prezident a generální ředitel Volkswagen of America. „Obnovené modely Atlas a Atlas Cross Sport staví na tomto úspěchu s elegantním novým interiérem a pokročilým přeplňovaným motorem, který zlepšuje výkon i zážitek z jízdy.

VW Atlas & Atlas Cross Sport 2024: co je nového?

VW Atlas 2024 a Atlas Cross Sport 2024 přijdou do prodejců bez možnosti motoru V6, kromě významných změn exteriéru a interiéru. Jenže pod kapotou je velmi výkonný čtyřválec s přeplňováním turbodmychadlem a přímým vstřikováním, o kterém VW tvrdí, že je zcela nový, aniž by pojmenoval vnitřní změny.

Přesto 198 kW a 370 N⋅m točivého momentu není maličkost, zvláště vezmeme-li v úvahu, že přeplňovaný čtyřválec má srovnatelné hodnoty výkonu a točivého momentu jako předchozí 3,6litrový V6. Kromě toho VW slibuje, že čtyřválec bude spotřebovávat méně paliva než V6 a bude mít širší křivku točivého momentu, a to i přes podobné výkonové údaje. Nový motor je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou s pádly řazení, která pohání přední nebo všechna čtyři kola.

Styl VW Atlas a Atlas Cross Sport 2024

Konzervativní styl Atlasu a Atlas Cross Sport je požehnáním nebo prokletím podle toho, koho se ptáte, ale podle nás nevypadá nijak zvlášť dobře. VW to chce změnit novou čtyřpruhovou chromovanou přední maskou, novými LED světlomety s adaptivním přisvěcováním do zatáček, funky světly pro denní svícení (kromě základní verze) a osvětlenou světelnou lištou s osvětleným logem VW vpředu i vzadu.

Mezi další změny patří nová zadní světla LED, přepracovaný zadní střešní spoiler, aktualizovaný design kol od 45,7 do 53,3 cm a nový zadní difuzor pro Atlas Cross Sport.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Aktualizace technologií a materiálů

Elegance u VW Atlas nikdy nebyla problémem, ale německá automobilka podnikla nezbytné kroky k tomu, aby interiér vypadal a působil luxusněji. Začíná to u vysoce kvalitních materiálů a měkkých povrchů na palubní desce, středové konzole a výplních dveří. Kromě toho je nyní interiér standardně vybaven ambientním osvětlením, zatímco vyšší úrovně výbavy dostávají čalounění z prošívané hovězí kůže s kosočtvercovým vzorem jako u pohovky.

Aktualizován byl také seznam standardní výbavy. Standardní rozsah zahrnuje automatickou klimatizaci Climatronic, ventilovaná přední sedadla, vyhřívaný volant a hlasové ovládání. Vpředu a uprostřed je 12palcový dotykový displej infotainmentu s bezdrátovým Apple CarPlay a Android Auto. Řidič má navíc k dispozici 10,25palcový digitální přístrojový štít, zatímco cestující mohou svá zařízení nabíjet bezdrátově nebo prostřednictvím až osmi USB portů.

IQ.drive Rozšířené bezpečnostní funkce

Paket IQ.Drive od Volkswagenu je standardem pro Atlas a Atlas Cross Sport. Jeho součástí je mimo jiné systém varování před opuštěním jízdního pruhu, asistent nouzového brzdění a asistent čelní srážky. Pro všechny modely jsou k dispozici další bezpečnostní prvky, jako je adaptivní tempomat, head-up displej a upozornění na mrtvý úhel.

Ceny VW Atlas & Atlas Cross Sport 2024

VW Atlas 2024 a Atlas Cross Sport 2024 dorazily k dealerům VW v ČR v polovině roku 2023. Oficiální doporučené ceny se již liší podle konkrétní výbavy. Očekává se, že Atlas SE začíná pod 987 000 Kč a SEL Premium R-Line kolem 1 380 000 Kč.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.