Toyota Grand Highlander 2024: ceny a vlastnosti

Toyota Grand Highlander 2024 byla odhalena na autosalonu v Chicagu v roce 2023. Toyota to nazývá „ultimátní rodinné SUV“, což je protažená verze standardního Highlanderu s prostornější třetí řadou sedadel až pro sedm osob. To se také shoduje s obnovou v polovině cyklu u Highlanderu 2023, který je stále součástí čtvrté generace založené na platformě TNGA-K od Toyoty.

Toyota Grand Highlander 2024: ceny a vlastnosti

Nevýkonná třetí řada sedadel byla vždy největší chybou od uvedení Highlanderu na trh v roce 2000. Chvíli to trvalo, ale s Grand Highlanderem 2023 to chce Toyota změnit. „Tento třířadý model posouvá dědictví Highlanderů na zcela novou úroveň a zároveň plní náš slib o pokroku v elektrifikaci,“ řekla Lisa Materazzo, viceprezidentka Toyota Marketing Group.

Toyota Grand Highlander 2024: co je nového?

Toyota laskavě odhalila několik šťavnatých detailů o svém nejnovějším rodinném voze, ale ne, odkud přichází růstový spurt. Grand Highlander má celkovou délku 201,4 palce (přibližně o 6,5 palce delší než standardní Highlander) a nabízí 33,5 palce místa pro nohy ve třetí řadě. To je více než Ford Explorer, ale o něco méně než VW Atlas. Možná má Toyota něco na mysli.

Toyota Grand Highlander 2024: ceny a vlastnosti

Dostupné hybridní pohonné ústrojí „Beyond Zero“.

Pevně ​​věříme, že lidé obecně špatně pochopili „váhání“ Toyoty se zavedením plné elektrifikace. Je to otázka nabídky a poptávky a realita je taková, že Toyota si uvědomila, že omezené zdroje nutí výrobce automobilů přejít od elektromobilů na baterie, aby dosáhli statusu nulových emisí. V důsledku toho Toyota přijala „diverzifikovaný přístup k uhlíkové neutralitě“ s vizí jít nad rámec původní strategie společnosti „Beyond Zero“.

Toyota Grand Highlander 2024: ceny a vlastnosti

Toyota Grand Highlander Hybrid a Hybrid MAX 2024 jsou po novém Priusu další modely, které ponesou označení Beyond Zero (označení nese i 2023 bZ4X). Grand Highlander Hybrid MAX je nejvýkonnější SUV střední velikosti od Toyoty. Jeho 2,5litrový čtyřválec s hybridním pohonem produkuje 326 koní a nabízí točivý moment 400 lb-ft. Mezitím krotitelský Grand Highlander Hybrid produkuje 243 koňských sil ze svého plynového motoru a hybridního nastavení.

Toyota Grand Highlander 2024: ceny a vlastnosti

Nehybridní Grand Highlander je standardně dodáván s 2,4litrovým přeplňovaným čtyřválcovým motorem s výkonem 265 koní a točivým momentem 309 lb-ft. Jedná se v podstatě o stejný čtyřtaktní přeplňovaný motor jako ve standardním Highlanderu s rozvorem. Všechny tři varianty motoru jsou k dispozici s pohonem předních nebo všech kol (AWD). Všechny varianty Gas AWD a Hybrid MAX jsou navíc vybaveny systémem Toyota Multi-Terrain Select se třemi režimy jízdy v terénu: Mud & Sand, Rock & Dirt a Snow.

Toyota Grand Highlander 2024: ceny a vlastnosti

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vynikající technické vlastnosti

Toyota slibuje, že Grand Highlander dostojí svému jménu, včetně fantastických technických doplňků, které čekají na řidiče a cestující. Je vybaven 12,3palcovým dotykovým displejem infotainmentu s chytrým asistentem, cloudovou navigací, asistentem navádění trasy, bezdrátovými aktualizacemi a duálním připojením Bluetooth. Nechybí Apple CarPlay a Android Auto, sedm nabíjecích portů USB-C a bezdrátové nabíjení pro smartphony. Jo a 13 předních a zadních držáků nápojů!

Toyota Grand Highlander 2024: ceny a vlastnosti

Úrovně výbavy Toyota Grand Highlander

Toyota Grand Highlander 2024 bude nabízena ve třech úrovních výbavy se třemi dostupnými motory: XLE, Limited a Platinum. Základní Grand Highlander XLE obsahuje 18palcová litá kola, střešní ližiny, vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, elektricky vyhřívaná přední sedadla, čalounění Softtex a kapitánská nebo lavicová sedadla ve druhé řadě.

Toyota Grand Highlander 2024: ceny a vlastnosti

Limitovaná výbava zahrnuje 20palcová litá kola, LED mlhová světla, LED světlomety, kožený interiér, vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla, vyhřívaná sedadla ve druhé řadě, vyhřívaná páčka na volantu, ambientní osvětlení a 12,3palcový digitální přístrojový štít.

Toyota Grand Highlander 2024: ceny a vlastnosti
Toyota Grand Highlander 2024: ceny a vlastnosti

Nejvyšší verze Platinum nabízí navíc vyhřívaná a ventilovaná sedadla druhé řady, panoramatické střešní okno, head-up displej, pádla řazení (varianty AWD a Hybrid MAX) a potkávací světlomety. Všechny úrovně výbavy jsou navíc vybaveny Toyota Safety Sense 3.0 s asistentem udržování jízdního pruhu, předkolizní s detekcí chodců, asistentem pro udržování v jízdním pruhu, asistentem dopravních značek, automatickými dálkovými světly, dynamickým radarovým tempomatem a proaktivním asistentem řízení.

Toyota Grand Highlander 2024: ceny a vlastnosti
Toyota Grand Highlander 2024: ceny a vlastnosti

Dostupnost Toyota Grand Highlander 2024

Kupující mohou očekávat, že Toyota Grand Highlander 2024 dorazí k americkým dealerstvím v polovině/konci roku 2023. Oficiální doporučená maloobchodní cena se teprve uvidí. Očekáváme, že základní verze Grand Highlander XLE bude začínat na částce přibližně 43 500 EUR, zatímco Hybrid MAX by mohl začínat na přibližně 54 000 EUR.

Fotografie a zdroj: Toyota Germany GmbH.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik