Toyota Highlander 2022: specifikace, cena, datum vydání

Zcela nová Toyota Highlander 2022 nebude mít žádné významné změny, jak naznačovaly předchozí zprávy. Místo toho se toto SUV dočká dalšího vylepšení v polovině cyklu. Nový model vyrazí na silnici s o něco většími rozměry a agresivnějším stylem. 2022MY si půjčí pár věcí z nového crossoveru RAV4. Přesto nejsou změny ani zdaleka tak dramatické, což není žádné překvapení.

Čtvrtá generace Highlanderu je osvědčené a velmi spolehlivé SUV. Jeho interiér je moderní a nabízí dobrý komfort. Výkon zůstane, což není špatné, protože toto SUV je velmi schopný umělec. Prodej bude zahájen ve druhé polovině roku 2021.

Facelift Highlander 2022

Nadcházející Toyota Highlander 2022 představí pouze drobný facelift. Je to zklamání, protože tolik zpráv naznačuje některé klíčové změny. Místo toho toto SUV přichází s malými vylepšeními předního nárazníku. Styl vypadá svěže a vypadá agresivněji. Podběhy kol jsou také trochu jiné. Rozpoznatelný odvážný design je však většinou stejný.

Zadní část je vybavena zadními světlomety a přední nárazník nabízí podobné světlomety. Přijde nám design poutavý a některé části vypadají sportovněji. Pokud toužíte po větší sportovnosti, hledá odpověď varianta výbavy XSE. Nové vnější lakování je možné a dokonce se plánuje i speciální edice.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Změny v interiéru

Uvnitř toto SUV získá ještě trochu více vylepšení. Za prvé, Toyota Highlander 2022 bude i nadále nabízet propracovanou kabinu s dobrým komfortem a mnoha moderními vymoženostmi. Nový model představí více bezpečnostních pomůcek a větší dotykový displej, který bude volitelný. Tah vypadá tenčí, ale jeho rozložení je beze změny. Ve sportovnějším vybavení XSE je k dispozici dvoubarevné barevné schéma interiéru.

Podle nejnovějších zpráv se zavádějí nová barevná schémata. Toyota také nabídne více standardní výbavy, takže i základní výbava L bude technicky bohatší. Přesto je látkové čalounění zachováno spolu s některými dalšími prvky interiéru. Třířadé uspořádání zůstane a bude prostor pro sedm cestujících.

Výkonný motor V6

Na výkonu se nic nemění. Toyota Highlander 2022 bude obnovit své 3,5-litrový zážehový motor V6. Tato jednotka je schopná 295 koní a točivého momentu 263 lb-ft. Toyota nabízí osmistupňovou automatickou převodovku a standardní pohon předních kol.

Systém AWD je volitelný a výrobce nabízí také systém vektorování točivého momentu. Vektorování točivého momentu je však k dispozici v nejvyšších výbavách, jako je Platinum a Limited. Neočekáváme žádné zlepšení ani z hlediska výkonu, takže tato známá šestnáctistovka je na spadnutí.

Datum vydání, cena Toyota Highlander 2022

Cena začíná znovu na 36 000 eur za základní verzi L. To znamená, že Toyota Highlander bude v roce 2022 stát stejně jako její předchůdce. Prodej bude zahájen později v roce 2021 a pokud chcete více luxusu, špičkové vybavení stojí 50 000 eur nebo o něco více.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis