Toyota Highlander 2022: specifikace, cena, datum vydání

Zcela nová Toyota Highlander 2022 nebude mít žádné významné změny, jak naznačovaly předchozí zprávy. Místo toho se toto SUV dočká dalšího vylepšení v polovině cyklu. Nový model vyrazí na silnici s o něco většími rozměry a agresivnějším stylem. 2022MY si půjčí pár věcí z nového crossoveru RAV4. Přesto nejsou změny ani zdaleka tak dramatické, což není žádné překvapení.

Čtvrtá generace Highlanderu je osvědčené a velmi spolehlivé SUV. Jeho interiér je moderní a nabízí dobrý komfort. Výkon zůstane, což není špatné, protože toto SUV je velmi schopný umělec. Prodej bude zahájen ve druhé polovině roku 2021.

Toyota Highlander 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Facelift Highlander 2022

Nadcházející Toyota Highlander 2022 představí pouze drobný facelift. Je to zklamání, protože tolik zpráv naznačuje některé klíčové změny. Místo toho toto SUV přichází s malými vylepšeními předního nárazníku. Styl vypadá svěže a vypadá agresivněji. Podběhy kol jsou také trochu jiné. Rozpoznatelný odvážný design je však většinou stejný.

Zadní část je vybavena zadními světlomety a přední nárazník nabízí podobné světlomety. Přijde nám design poutavý a některé části vypadají sportovněji. Pokud toužíte po větší sportovnosti, hledá odpověď varianta výbavy XSE. Nové vnější lakování je možné a dokonce se plánuje i speciální edice.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Změny v interiéru

Uvnitř toto SUV získá ještě trochu více vylepšení. Za prvé, Toyota Highlander 2022 bude i nadále nabízet propracovanou kabinu s dobrým komfortem a mnoha moderními vymoženostmi. Nový model představí více bezpečnostních pomůcek a větší dotykový displej, který bude volitelný. Tah vypadá tenčí, ale jeho rozložení je beze změny. Ve sportovnějším vybavení XSE je k dispozici dvoubarevné barevné schéma interiéru.

Podle nejnovějších zpráv se zavádějí nová barevná schémata. Toyota také nabídne více standardní výbavy, takže i základní výbava L bude technicky bohatší. Přesto je látkové čalounění zachováno spolu s některými dalšími prvky interiéru. Třířadé uspořádání zůstane a bude prostor pro sedm cestujících.

Toyota Highlander 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Výkonný motor V6

Na výkonu se nic nemění. Toyota Highlander 2022 bude obnovit své 3,5-litrový zážehový motor V6. Tato jednotka je schopná 295 koní a točivého momentu 263 lb-ft. Toyota nabízí osmistupňovou automatickou převodovku a standardní pohon předních kol.

Systém AWD je volitelný a výrobce nabízí také systém vektorování točivého momentu. Vektorování točivého momentu je však k dispozici v nejvyšších výbavách, jako je Platinum a Limited. Neočekáváme žádné zlepšení ani z hlediska výkonu, takže tato známá šestnáctistovka je na spadnutí.

Toyota Highlander 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání, cena Toyota Highlander 2022

Cena začíná znovu na 36 000 eur za základní verzi L. To znamená, že Toyota Highlander bude v roce 2022 stát stejně jako její předchůdce. Prodej bude zahájen později v roce 2021 a pokud chcete více luxusu, špičkové vybavení stojí 50 000 eur nebo o něco více.