Volkswagen Atlas 2023: ceny, spotřeba, technická data

Volkswagen

Největší nabídka od Volkswagen na americkém trhu je tříkolové SUV střední velikosti Atlas. Byl uveden na trh v roce 2018 a pro rok 2021 byl aktualizován s aktualizovaným vzhledem a rozšířenými možnostmi pohonu všech čtyř kol. Stejně jako u VW Atlas 2023 vypadne další úroveň výbavy (tentokrát SEL R-Line), takže zůstane pouze pět modelů.

co si myslíme

První generace Atlasu vypadá v designovém jazyce Volkswagenu se svou širokou tváří a blokovými vnějšími proporcemi velmi špičkově. A v našem srovnání tří SUV střední velikosti na nás udělal dojem prostorný interiér a snadné nastupování a vystupování zadními dveřmi. Tím ale chvála na největší model VW končí.

Kvalita materiálu v interiéru působí lacině a řízení Atlasu není legrace. Akcelerace je pomalá, odpružení je tvrdé a chybí pocit z řízení. Ve srovnání s jinými vozidly ve své třídě působí draho a dokonce ani předchozí terénní verze nebyla mimo asfalt příliš schopná. Volkswagen má ještě hodně práce, než se Atlas rozjede, ale mohli jsme vidět, že hybrid nebo elektrický vůz vyhraje závod o značku dříve, než se tak stane.

výkon a spotřeba paliva

Obě pohonné jednotky Atlasu 2022 se mají vrátit na trh v roce 2023. Základní 2,0litrový přeplňovaný řadový čtyřválec poskytuje výkon 235 koní a točivý moment 258 lb-ft. Modernizací je přirozeně plněný 3,6litrový V6 s výkonem 276 koní a točivým momentem 266 lb-ft. Atlas 2023 je standardně dodáván s pohonem předních kol a volitelným pohonem všech kol a osmistupňovou automatickou převodovkou.

Pokud je prioritou účinnost, Atlas uvedl, že nejlepší spotřebou paliva byly čtyři modely s pohonem všech čtyř kol s turbodmychadlem. Odhady EPA pro model 2022 jsou 21/25 mpg město/dálnice s FWD a 20/24 s AWD, což není tolik ve srovnání s 2022 Pilot Honda nebo Kia Telluride . Tato SUV dosahují téměř stejné spotřeby paliva se svými většími a výkonnějšími motory V-6. Modely V6 Atlas mají 18/24 mpg s FWD a 17/23 mpg s AWD.

Volkswagen ID6: Elektrický atlas?

ID4 je prvním masovým elektromobilem Volkswagenu, ale to není vše. Automobilka potvrdila, že plánuje třířadé SUV založené na architektuře EV, které by mohlo být podobné ID6 představenému pro čínský trh. ID6 je téměř o metr delší než ID4 a pojme sedm lidí, což je počet sedadel v Atlasu.

ID6 je vybaveno 12,0palcovým dotykovým informačním a zábavním systémem a asistenčními systémy řidiče VW. Je nabízen se dvěma možnostmi baterie: menší 58kWh jednotka a 77kWh baterie. S větší baterií se očekává dojezd téměř 300 mil. Není přitažené za vlasy, že by VW vybavil ID6 SUV, které nabízí něco pro americké zákazníky.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Model generace 2022 získal známku „dobrý“ za chování při nárazu ve všech kategoriích IIHS. Ke kompromisům došlo u LED světlometů bez natáčecích světel a automatických dálkových světel a také u příliš nízko umístěných ukotvení dětských sedaček.

Automatické nouzové brzdění, stejně jako varování v mrtvém úhlu a příčném provozu jsou standardními technologiemi aktivní bezpečnosti v základním modelu Atlas 2023 SE. Modely SE s technologií jsou standardně vybaveny také parkovacími senzory a adaptivním tempomatem, zatímco model SEL je dodáván s varováním před opuštěním jízdního pruhu, rozpoznáváním dopravních značek a adaptivními dálkovými světly. Na horním konci modelové řady má SEL Premium R-Line standardně poloautonomní parkovací asistent a 360stupňový kamerový systém.

nákladový prostor a interiér

Vnitřní objem je jednou ze silných stránek Atlasu 2023, zejména nákladový prostor. Sklopná třetí řada sedadel pojme dva dospělé, což není případ mnoha středně velkých třířadých SUV.

Prostor pro nohy (první/druhá/třetí řada) Nákladový prostor (za třetí/druhou/první řadou)
Volkswagen Atlas 41,7/37,6/33,7 palce 20,6/55,5/96,8 kubických stop
kia teluridy 41,4/42,4/31,4 palce 21,0/46,0/87,0 kubických stop
brod Průzkumníci 43,0/39,0/32,2 palce 18,2/47,9/87,8 kubických stop

technika

Stěrače s dešťovým senzorem, bezklíčový přístup a vyhřívaná přední sedadla s elektricky ovládaným sedadlem řidiče v 10 směrech jsou standardní součástí základních modelů Atlas SE. Základní Atlas je také vybaven informačním a zábavním systémem s 6,5palcovým dotykovým displejem, půl tuctem reproduktorů a kompatibilitou Android Auto a Apple CarPlay prostřednictvím App-Connect.

Pro rok 2023 nabízí model SE s technologií konfigurovatelný 10,3palcový displej ve sdruženém přístroji, který lze spárovat s dálkovým startováním, třízónovou klimatizací, bezdrátovým nabíjením a elektricky ovládanými zadními výklopnými dveřmi. VW vylepšuje infotainment o 8,0palcový dotykový displej a bezdrátovou aplikaci App Connect.

Atlas SEL má standardně vyhřívaný volant a elektricky nastavitelné sedadlo spolujezdce v osmi směrech. Nejvyšší specifikace SEL Premium R-Line nabízí elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka, ventilovaná přední sedadla, vyhřívaná zadní sedadla a audiosystém Fender Premium s 12 reproduktory.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.