Volkswagen Taos 2023: ceny, spotřeba, technická data

Volkswagen

Základní SUV od Volkswagen byl znovu uveden na trh pro rok 2022 a rychle se stal jedním z nejprodávanějších modelů německé značky. Pro VW Taos 2023 je nový obsah pro všechny úrovně výbavy. Taos se nachází pod Tiguanem v nabídce SUV VW a konkuruje v silně obsazené třídě subkompaktních SUV, mimo jiné Honda HR-V a Kia Seltos .

Co je nového?

  • Automatické nouzové brzdění, sledování mrtvého úhlu a sledování příčného provozu vzadu jsou standardní součástí všech úrovní výbavy
  • Taos S 4Motion AWD je standardně dodáván s 18palcovými koly, která nahradila loňská 17palcová kola.
  • Standardní panoramatické střešní okno na Taos SEL

co si myslíme

Jednu z našich hlavních výtek vůči Taosu pro druhý modelový rok Volkswagen rychle řešil a zařadil více prvků aktivní bezpečnosti. Jsme fanoušky malého SUV pro jeho prostorný interiér a prémiové materiály ve vybraných oblastech. Podvozek je navržený s ohledem na pohodlí a odolnost, ale s dvouspojkovou převodovkou je SUV při rozjezdu trochu malátné. Může to být také drahé, což je v základním segmentu s mnoha dalšími možnostmi větší problém. Nejlepší verzí crossoveru by mohl být model s pohonem všech kol, který nabízí rychlou akceleraci, téměř neznatelnou prodlevu turba, plynulé řazení nahoru a rychlé podřazování.

výkon a spotřeba paliva

Stejně jako většina sedanů Jetta je i Taos 2023 standardně dodáván s přeplňovaným řadovým 1,5litrovým motorem, který produkuje 158 koní a točivý moment 184 Nm. Taos s pohonem předních kol má osmistupňovou automatickou převodovku, modely s pohonem všech kol mají sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku.

V době psaní tohoto článku má EPA pouze odhady pro Taos 2023 s AWD dosahujícím 25/32 mpg město/dálnice. Taos 2022 FWD byl hodnocen na 28/36 mpg a neočekáváme, že se to pro rok 2023 výrazně změní. Spotřeba paliva AWD je srovnatelná s 2023 kia Seltos AWD se svým o ​​něco větším přeplňovaným čtyřválcem, který dosahuje spotřeby 25/30 mpg. Seltos FWD používá atmosféricky plněný řadový 2,0litrový motor, který je přibližně stejně účinný jako přeplňovaný čtyřválec Taos FWD s 29/35 mpg.

bezpečnostní prvky

Aktivní bezpečnostní prvky IQ Drive budou standardem pro Taos od roku 2023. Dříve pouze standardem v nejvyšším modelu SEL, mezi ně patří systém varování před opuštěním jízdního pruhu, adaptivní tempomat, automatické nouzové brzdění a sledování mrtvého úhlu a příčného provozu zezadu. Funkce jako zadní parkovací senzory, rozpoznávání dopravních značek a adaptivní dálková světla jsou vyhrazeny nejvyššímu modelu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

nákladový prostor a interiér

Nákladový prostor Taos s pohonem předních a všech kol 2023 se výrazně liší, protože model AWD má další komponenty pohonu. takoví konkurenti Honda HR-V a Kia Seltos mají o něco více místa pro nohy vpředu, ale Taos FWD nabízí nejvíce nákladového prostoru.

Prostor pro nohy (vpředu/vzadu) Nákladový prostor (sedadla nahoře/dole)
Volkswagen Taos FWD 40,1/37,9 palce 27,9/65,9 kubických stop
Volkswagen Taos AWD 40,1/37,9 palce 24,9/60,2 kubických stop
Honda HR-V 41,9/37,7 palce 24,4/55,1 kubických stop

technika

Ti, kteří se rozhodnou pro základní model Taos 2023 S, získají automatické LED světlomety a LED zadní světla, startovací tlačítko a 8,0palcový digitální přístrojový štít. Ve verzi SE se dotyková obrazovka infotainmentu crossoveru zvětší z 6,5 na 8,0 palců, ze čtyř reproduktorů se stane šest a App-Connect (bezdrátové místo kabelového) umožňuje kompatibilitu s Apple CarPlay a Androidem. automobil . Bezdrátové nabíjení, bezklíčový vstup, dálkové startování a vyhřívaná přední sedadla (k dispozici také pro Taos S AWD) s sedadlem řidiče nastavitelným v osmi směrech jsou u SE také standardem.

Taos 2023 SEL je nyní standardně dodáván s panoramatickým střešním oknem, natáčecími světly, světlomety a stěrači s dešťovým senzorem. Součástí standardní výbavy vrcholného modelu je také vyhřívaný volant, automaticky stmívací vnitřní zrcátko, 10,3palcový digitální přístrojový štít a osm reproduktorů.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.