VW ID.8 2023: Ceny, informace, technická data

Volkswagen

I když jsme zatím žádné obrázky neviděli, ano Volkswagen potvrzuje, že třířadé SUV založené na architektuře elektrického vozidla bude brzy uvedeno na trh. SUV vhodné pro rodiny se v roce 2023 bude jmenovat VW ID.8 a očekáváme, že bude sdílet design s o něco menším ID.6 (viz výše) představeným pro čínský trh. ID.8 bude výrazně větší než ID.4 a bude tedy konkurovat středně velkým SUV. Bude mít tři řady sedadel a pojme až sedm lidí.

Standardem bude pravděpodobně pohon zadních kol, jako volitelná výbava bude pravděpodobně nabízen dvoumotorový pohon všech kol. Jakou velikost baterie zde Volkswagen nabídne, zatím není jasné. V Číně si kupující menšího ID.6 mohou vybrat mezi 58,0 a 77,0 kWh baterií, přičemž větší baterie nabízí dojezd až 365 mil. Vzhledem k popularitě třířadých crossoverů by bylo moudré, aby VW uvedl ID.8 brzy a počítáme, že bude uveden na trh v roce 2023.

Co je nového pro rok 2023?

ID.8 je zcela nový vývoj a bude největším modelem ID od Volkswagenu na začátku prodeje. Více informací bude k dispozici krátce před uvedením SUV.

Stejně jako ID.4 bude i ID.8 pravděpodobně nabízen ve variantách výbavy Basic, Pro a Pro S. V prvním modelovém roce může být nabízen také jako limitovaný model 1. edice. Při odhadu výše uvedených cen nebudeme až těsně před uvedením na trh přesně vědět, kolik bude SUV stát a jaké funkce budou standardní nebo volitelné.

✓ Můžete také zkontrolovat:

EV motor, výkon a ovladatelnost

O pohonu ID.8 zatím Volkswagen neuvedl žádné informace, předpokládáme ale, že SUV bude k dispozici s pohonem zadních i všech kol a o pohon se bude starat jeden nebo dva elektromotory. Jakmile budeme moci otestovat ID.8, aktualizujeme tento přehled o dojmy z jízdy a výsledky testů.

Dojezd, nabíjení a výdrž baterie

V Číně bude ID.6 k dispozici buď s 58,0 nebo 77,0 kWh baterií, přičemž ta druhá umožní dojezd až 365 mil na jedno nabití. ID.8, který bude uveden na trh v Americe, bude o něco větší než ID.6, ale může používat stejné baterie. Technologie rychlého nabíjení bude bezpochyby standardem, stejně jako u menšího ID.4.

Interiér, pohodlí a nakládka

Se třemi řadami sedadel se ID.8 prodává jako rodinné SUV s čistě elektrickým pohonem s tím dražším Tesla Model X a Rivian R1S soutěží. Očekává se, že všechny modely budou mít panoramatickou skleněnou střechu a velkou 12,0palcovou dotykovou obrazovku infotainmentu, přes kterou se bude provádět velká část ovládacích prvků vozu.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.