Volkswagen Taigun 2021: technické údaje, cena, datum vydání

Minulý týden byl v Indii představen zcela nový Volkswagen Taigun 2021 . Podle společnosti VW je tento model speciálně navržen pro indický trh. Stále se však jedná o koncepční model a finální verze bude představena na autosalonu v New Delhi v příštím roce.

Zajímavé je, že nový model nabízí stejný design jako model T-Cross z prvních obrázků. Kromě toho se tyto dva modely v mnoha ohledech liší. Například Taigun je postaven na zcela nové modulární platformě MQB A0-IN. Díky této platformě bude v zásadě připravované SUV vybaveno přeplňovaným čtyřválcovým motorem o objemu 1,5 litru s výkonem kolem 130 koní.

Volkswagen Taigun 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Design Volkswagen Taigun 2021

Nový Volkswagen Taigun 2021 je stejně atraktivní jako model T-Cross. Musíme zmínit, že tento model bude prvním SUV značky Volkswagen v rámci projektu India 2.0. Kromě toho bude fungovat na nové modulární platformě MQB A0-IN, která byla vyvinuta speciálně pro indický trh. Pokud to porovnáme s modelem T-Cross, byl vylepšen nový design a prvky Taigun.

Přední část tohoto SUV vypadá sportovně díky silnějšímu použití chromu na masce chladiče a náraznících. Koncept také odhaluje stylové a poutavé ráfky a my se nemůžeme dočkat, až uvidíme finální verzi. Na zadní straně použil výrobce nejnovější světelnou lištu LED, která dává Taigunu destruktivní vzhled.

Volkswagen Taigun 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

První dojmy uvnitř

Uvnitř vypadá nejnovější Volkswagen Taigun 2021 elegantně a čistě. Kabina má vícevrstvou palubní desku a rozsáhlý 8,0palcový dotykový systém infotainmentu. Volkswagen pravděpodobně na některých panelech nabídne funkce, jako je panoramatické střešní okno a větší obrazovka. V kabině máme rádi svěží barvy a tóny. Oranžové akcenty lze vidět v celé kabině v kombinaci s černou.

Kromě toho je v přední části mnoho pokojů. Stejně jako model T-Cross je nový model Taigun k dispozici se dvěma řadami sedadel a nabízí přiměřený, ne-li špičkový prostor pro nohy. Nový Volkswagen Taigun 2021 je SUV, které bude vybaveno vynikající bezpečnostní výbavou. Díky tomu můžeme od NCAP dokonce očekávat 5hvězdičkové hodnocení bezpečnosti.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Motor Volkswagen Taigun 2021

Nadcházející Volkswagen Taigun 2021 bude k dispozici s několika možnostmi motoru. Výrobce v současné době oznamuje pouze jeden základ. Inženýři společnosti VW rovněž uvedli, že pod Taigunem nebudou naftové motory k dispozici. Jak bylo uvedeno výše, tento model bude využívat novou modulární platformu a bude poháněn 1,5litrovým čtyřválcovým přeplňovaným motorem. Podle VW by tento motor měl být schopen vyrobit 130. Měl by být k dispozici také se šestistupňovou manuální převodovkou nebo sedmistupňovou převodovkou DSG.

Kromě toho bude vybaven pokročilým systémem deaktivace válců, který nastavuje nový standard a dokonce nejlepší ekonomiku v tomto segmentu. Stále však čekáme na další informace o dalších motorech.

Volkswagen Taigun 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Cena a datum vydání

Nové kompaktní SUV VW Taigun 2021 vypadá atraktivně a převezme mnoho náznaků z modelu T-Cross. Byl představen koncept modelu a společnost VW uvedla, že finální verze bude představena na autosalonu v Dillí na začátku roku 2021.