VW ID.4 2024: Technická data, exteriér, ceny

Zatímco nová generace VW Tiguan přijde v roce 2023, faceliftovaný VW ID.4 se objeví v roce 2024, jak uvádí časopis Auto Bild ve svém vydání z 1. března 2023. Dlouho před plánovanou světovou premiérou modelu ID.4 v roce 2024 se objevily první podrobnosti o faceliftovaném VW ID.4.

Design

VW ID.4 2024 se vyznačuje charismatickým a sebevědomým designem, který si oblíbily statisíce zákazníků po celém světě. V roce 2021 bylo dodáno 119 600 kusů, v roce 2022 přibližně 170 000 kusů a v prvním čtvrtletí roku 2023 41 900 kusů, takže model ID.4 již potěšil více než 300 000 zákazníků.

VW ID.4, uvedený na trh v září 2020, je stále nový svým futuristickým a neobvyklým designem. Volkswagen plánuje jeho včasnou revizi, aby si zachoval svěžest tváří v tvář záplavě nových elektrických SUV v příštích letech.

Na rozdíl od značek Hyundai a Kia Volkswagen nevěří na masivní změny v podobě faceliftu. Aktualizace v rámci jedné generace jsou obvykle drobné a věříme, že tomu tak bude i v případě nového ID.4.

Nový VW ID.4 údajně dostane nový přední nárazník s optimalizovanými otvory pro chlazení vzduchem. Barva karoserie by mohla být více použita v přední části, což by spolu s menším množstvím černé barvy mohlo novému modelu dodat čistší první dojem.

Světelný pás mezi světlomety je silnější, stejně jako pás denního svícení uvnitř světlometů. Když už mluvíme o světle, zde přichází ke slovu maticová technologie IQ.LIGHT HD, jejíž dostupnost byla potvrzena pro Touareg a třetí generaci Tiguanu. Maticové světlomety IQ.LIGHT HD v modelu Touareg obsahují každý 19 216 individuálně ovládaných mikro-LED diod. Tyto mikro-LED diody vytvářejí přesné světelné kužely a zabraňují oslnění.

Maticové světlomety IQ.LIGHT HD nejen chrání chodce a ostatní řidiče před oslněním dálkovými světly, ale také pomáhají řidičům na dálnici ve tmě. Díky funkci “Lane Light” mohou promítat na jízdní pruh interaktivní světelný koberec. Volkswagen tvrdí, že světelný koberec přilne k jízdnímu pruhu “s přesností magnetu”.

Očekávejte řadu nových kol z lehkých slitin ve čtyřech velikostech – 18, 19, 20 a 21 palců. Očekávejte také nové barevné varianty, včetně pravděpodobně nové modré akvamarínové metalízy pro model 2024 ID.7 na některých trzích.

Vnitřní

V interiéru VW ID.4 2024 bude instalován nový informační a zábavní systém s 15palcovým dotykovým displejem. Patnáctipalcová jednotka je prý nejen lépe čitelná a přístupnější než dvanáctipalcový dotykový displej infotainmentu předchozího modelu, ale také pracuje plynuleji a rychleji.

Další významnou modernizací nového VW ID.4 je údajně inteligentní klimatizace, která automaticky reguluje teplotu v různých zónách v závislosti na poloze slunce. Senzor v čelním skle detekuje polohu slunce a na základě této informace ochlazuje nejprve teplejší zóny. Nový systém by také mohl umožnit uložení osobních nastavení – což je výhoda pro zákazníky, kteří svůj elektromobil používají s více řidiči.

Očekává se, že Volkswagen bude v novém ID.4 nabízet osvětlené dotykové posuvníky pro ovládání klimatizace. Podsvícené dotykové posuvníky budou umístěny ve spodní části nového 15palcového dotykového displeje informačního a zábavního systému. Dalším vylepšením komfortu v novém ID.4 bude údajně použití tlačítek místo dotykových tlačítek na volantu. V říjnu 2022 oznámil generální ředitel společnosti Volkswagen Thomas Schaefer v příspěvku na síti LinkedIn, že společnost znovu zavede tlačítka na volantu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Technické údaje

VW ID.4 bude uveden na trh v roce 2024 v kombinaci stávajících a nových konfigurací. Některé z nových konfigurací mají být vybaveny 86kWh bateriovým blokem, který umožní delší dojezd než stávající 77kWh model: 275 mil (US EPA)/331 mil (WLTP Německo), pravděpodobně výrazně přes 300 mil (US EPA)/350 mil. (WLTP Německo).

Kromě delšího dosahu by měl nový model ID.4 nabídnout také vyšší výkon. Některé konfigurace mohou být vybaveny novým motorem APP550 (“MEB Performance”), který dosahuje výkonu až 210 kW (282 k) a točivého momentu až 550 Nm. Současná varianta GTX i se dvěma motory dosahuje výkonu pouze 220 kW (295 k) a točivého momentu 460 Nm. Na budoucí dvoumotorové pohonné jednotky Volkswagenu se velmi těšíme, protože představují krok vpřed oproti dnešní nabídce a mohly by vozu dát zcela nový charakter.

Volkswagen nahradí model ID.4 GTX přepracovanou verzí R-Line. VW ID.4 R-Line bude vybaven pohonnou jednotkou o výkonu 250 kW (335 k). Ten údajně zkrátí zrychlení z 0 na 100 km/h o 1,8 sekundy na pouhých 4,5 sekundy. To by znamenalo výrazné zvýšení výkonu.

Datum vydání

Zatím nelze přesně říci, kdy bude modernizovaný VW ID.4 uveden na trh, ale podle dostupných informací se očekává, že se nový model objeví u prodejců ve druhé polovině roku 2024. Očekává se, že ceny budou začínat na 987 000 Kč.

Autobrezik.cz říká

ID.4, celosvětově nejprodávanější elektromobil značky Volkswagen, se po modernizaci stane praktičtějším a kompaktnějším SUV. VW ID.4 se sice v roce 2024 zásadně nezmění, ale zlepšení komfortu, výkonu, účinnosti a dojezdu z něj udělají atraktivnější produkt a zohlední zpětnou vazbu od prvních uživatelů.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.