VW ID.7 2024: ceny, interiér, technická data

U evropských modelů sedan/fastback je běžné, že mají verzi kombi, která slouží zákazníkům, kteří potřebují větší nákladový prostor nebo delší střechu, a VW ID.7 v roce 2024 nebude výjimkou. VW ID.7 kombi (kódové označení: VW Aero B) bude uveden na trh krátce po sedanu.

Design

Špionážní fotografie ukazují, že exteriér VW ID.7 Kombi bude až na středový sloupek téměř identický s dárcovským modelem. Střecha bude výrazně delší a nebude se svažovat tak strmě jako u hatchbacku, což povede k mírně vyšším bočním a větším zadním oknům.

D-sloupek modelu ID.7 kombi bude ve srovnání s Passatem kombi mnohem tlustší. Běžný model má hranatý skleník a jednoduchý D-sloupek, díky čemuž vypadá nudně, ale u elektrického modelu tomu bude jinak, ze stran bude vypadat elegantně a rychle.

D-sloupek modelu ID.7 kombi bude mít strmější sklon a zadní okno se bude svažovat více dopředu, což mu dodá sportovnější vzhled. (Prodloužený) spoiler prodlouží střechu a dodá vozu dynamičtější vzhled. Díky delší střeše bude ID.7 Kombi vhodnější pro zákazníky, kteří chtějí převážet dlouhé předměty, jako jsou surfová prkna, sáňky, stany, úložné boxy atd.

Vnitřní

Interiér VW ID.7 Kombi je údajně podobný interiéru sedanu ID.7, hlavním rozdílem je větší zavazadlový prostor za zadními sedadly. Zákazníci cestující se svými domácími mazlíčky mohou využít větší okna po stranách a v zadní části vozu, aby si uvolnili prostor a mohli pohodlně cestovat a zároveň měli dobrý výhled na okolí. Díky rovnější střeše může být navíc ve druhé řadě sedadel dokonce více místa pro hlavu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Technické údaje

Rozměry

Kombi ID.7 musí mít stejnou délku, šířku a rozvor jako ID.7 Fastback. Výška, pokud se liší, může být maximálně o 1-2 mm (0,04-0,08 palce) větší. Pro srovnání, dárcovský model je 195,3 cm dlouhý, 73,3 cm široký, 60,6 cm vysoký a má rozvor 116,9 cm. Zřejmou nevýhodou takové karoserie by byl mírně vyšší odpor vzduchu. Ačkoli má ID.7 součinitel odporu vzduchu 0,23 Cd, odhadujeme, že kombi ID.7 bude mít součinitel odporu vzduchu 0,24 Cd.

Rozsah a výkon

Očekává se, že Volkswagen bude kombi ID.7 nabízet ve dvou až třech stupních výbavy. Varianty baterií zahrnují lithium-iontový paket s kapacitou 77 kWh a lithium-iontový paket s kapacitou 86 kWh s dojezdem (WLTP) 375, resp. nejméně 420 km. Konfigurace s první baterií lze nabíjet špičkovým nabíjecím výkonem 170 kW, zatímco konfigurace s druhou možností podporují vyšší nabíjecí výkon 200 kW. Rychlé nabíjení stejnosměrným proudem na 10-80 % může trvat přibližně půl hodiny. Očekáváme 2 až 3 varianty pohonného ústrojí, přičemž nejvyšší model bude mít výkon 210 kW (282 k) a točivý moment 402 N.m.

Datum vydání

VW uvede model ID.7 kombi na trh na jaře 2024 (březen-květen 2024). Vyrábět se bude v německém Emdenu.

Autobrezik.cz říká

Pro ty, kteří přechází z vozů Passat Variant a Arteon Shooting Brake, by měl VW ID.7 Kombi nabídnout významné výhody z hlediska výkonu, prostoru a provozních nákladů ve srovnání s vozy střední třídy s benzinovými a naftovými motory. Zájem spotřebitelů o kombi by mohl oživit tuto třídu vozidel, která v posledních letech ztratila na popularitě ve prospěch vozů SUV.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.