BMW iX 2022: technické údaje, cena, datum vydání

BMW představilo nový elektrický crossover s pohonem na obě nápravy. BMW iX 2022 . Model, který vzešel z konceptu Vision iNext, se staví jako technologická vlajková loď značky. Spojuje nejnovější bavorské know-how v oblasti elektrifikace, autonomního řízení a komunikace. Recyklované materiály jsou široce používány pro obložení interiérů a použití prvků vzácných zemin je v této technologii prakticky vyloučeno.

Nováček BMW má stále status předsériového automobilu, který se bude dále rozvíjet na cestě k běžícímu pásu, protože plnohodnotná výroba automobilů začne až ve druhé polovině roku 2021. Montáž elektromobilů proběhne v závodě Dingolfing. Prodej v Evropě začne kolem konce roku 2021. Ruská kancelář BMW již oznámila, že tento model určitě vstoupí na náš trh, ale nebyla uvedena žádná konkrétní data.


Architektura a design karoserie

Model „ix“ je založen na nové platformě, která byla vyvinuta speciálně pro elektrická vozidla. Crossover kombinuje funkčnost BMW X5 s dynamickými liniemi BMW X6. Výrobce nespecifikoval rozměry, ale zjistil, že délka a šířka nového BMW iX jsou srovnatelné s „X-5“. Rozvor náprav je přesně 3000 mm.

Externě novinka do značné míry opakuje původní show car iNext, a proto vypadá poněkud futuristicky. Části těla se vyznačují jasnou strukturou linií a povrchů. Design příďové části nenechává na pochybách, že toto je BMW před námi – bavorská značka zahrnuje značkovou masku chladiče se zarostlými svislými nosními dírkami. Světlomety se zase skládají z úzkých bloků s dvojitými liniemi obrysových světel podél horního okraje. Optika je buď konvenční LED nebo matice s laserovými moduly.


Trojrozměrná přední maska ​​je nejen dekorativní, ale také funkční. Je vyroben tupě, protože elektrický pohon nevyžaduje silné chlazení protisměrnými proudy vzduchu. Na druhé straně jsou zde postaveny kamery a radary, které zajišťují provoz autopilota. Dalšími zvláštnostmi exteriéru BMW iX 2022 jsou modré vložky (symbol elektromobilu), bezrámová boční okna, zapuštěné kliky dveří, obdélníkové obrysy blatníků (samotné podběhy kol jsou kulaté) a černý „pás“ na spodní obvod těla.

✓ Můžete také zkontrolovat:salon

Interiér crossoveru je plný mimořádných řešení. Například zde není žádný centrální tunel a mezi předními sedadly je umístěna samostatná dvoustupňová skříňka loketní opěrky. Nahoře je platforma s hlavními ovládacími prvky palubní funkce – tlačítko startu motoru, volič převodovky a řadič iDrive. Ve spodní řadě konzoly jsou držáky nápojů, přihrádka pro bezdrátové nabíjení smartphonů a USB porty.

Přední panel je minimalistický a neobsahuje žádné fyzické přepínače. Funkce infotainmentu jsou prováděny jednodílným zakřiveným displejem, který kombinuje obrazovky digitálního sdruženého přístroje (12,3 „) a hlavního mediálního centra (14,9“). Data se zobrazují v optimalizovaném formátu, takže řidič přijímá pouze informace, které aktuálně potřebuje.


I v kabině nového BMW iX je třeba upozornit na šestihranný volant, velkou panoramatickou střechu s elektrochromním sklem a přední sedadla s integrovanými opěrkami hlavy. Zajímavá je také dekorace – dveřní karty a sedadla jsou zdobeny diagonálním vzorem s asymetrickými švy. K dispozici je několik dvoutónových kombinací na základě látky a kůže Sensatec. Židle jsou vybaveny topnými, ventilačními a masážními funkcemi. Zejména pro náročné audiofily může být nutné zabudovat do rámu sedadla další reproduktory.

Technické údaje BMW iX 2022

Novému crossoveru BMW byla přidělena elektrárna eDrive páté generace. Obsahuje dva motory (jeden na nápravu) s celkovým výkonem více než 503 koní. Takový zpětný ráz stačí k tomu, aby vůz zrychlil z klidu na 100 km / h během pěti sekund.

Trakční baterie modelu IX je umístěna pod podlahou. Se specifikovanou kapacitou 100 kWh můžete v cyklu WLTP ujet až 600 km bez nabíjení. Nejrychlejší energii baterie doplňuje vysokorychlostní terminál o výkonu 200 kW. Po připojení se kapacita obnoví z 10% na 80% za pouhých 40 minut. Současně se počet najetých kilometrů během prvních 10 minut zvýší o 120 km. Wallbox s výkonem 11 kW Wallbox nabije baterii přibližně za 11 hodin. Podrobné technické údaje pro BMW iX se objeví blíže ke spuštění modelu.  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 stimme, im mittleren: 5 von 5)