Mercedes-Maybach S-Class 2021: Technická data, ceny, změny

Nová třída S v zadní části modelu W223 debutovala začátkem září a nyní představuje nejluxusnější verzi Mercedes-Maybach třídy S s indexem Z223. Tento model byl vyvinut na základě klasického sedanu, liší se však velikostí rozvoru, dekorem a výběrem „pohodlných“ možností. Prodej nového Maybachu na některých klíčových trzích bude zahájen do konce tohoto roku.

Doma si nový Mercedes-Maybach třídy S bude možné zakoupit až na jaře 2021 . V ostatních evropských zemích bude čekání ještě delší – do léta.

Design těla

Nový Maybach se výrazně liší od obvyklé třídy S. Má originální mřížku se svislými 3D žaluziemi a kapotu s chromovaným středovým žebrem. Upravený profil je dán rozšířenými zadními dveřmi a dalšími okny poblíž zadních střešních sloupků. Samotné rámy zdobí logo Maybach. Další charakteristikou špičkového sedanu je možná volitelně dodávaná dvoubarevná barva karoserie.

Kliky dveří modelu jsou standardně zapuštěné a podběhy jsou vybaveny exkluzivními designovými koly o velikosti od 48,3 do 53,3 cm. Namísto standardní diodové optiky za příplatek jsou instalovány špičkové digitální světlomety s 1,3 miliony mikrozrcadel, které mohou promítat na vozovku ukazatele a výstražné symboly.

Délka karoserie nového sedanu Mercedes Maybach v roce 2021 bude 5469 mm, šířka – 1921 mm, výška – 1510 mm. Vzdálenost mezi nápravami je 3396 mm, což je o 180 mm více než u třídy S s dlouhým rozvorem.

Vnitřní

Salon novinek je do značné míry spojen s obvyklým „S“, ale zařízení a dekorace jsou zde ještě bohatší. Zadní sedadla odděluje pouze nastavitelný úhel opěradla od 19 do 43,5 stupňů. Sedadla jsou volitelně vybavena vyhřívanou oblastí krku a ramen a opěrkou masáží nohou. K dispozici je také prodlužovač bezpečnostního pásu, který automaticky zvedne bezpečnostní pás, když k němu spolujezdec dosáhne. Na přání může být vůz vybaven dvojitými držáky nápojů s vytápěním a chlazením, lednicí s nastavitelnou teplotou a výsuvnými stoly. Ve speciální přihrádce na loketní opěrce je umístěn tablet pro ovládání zábavního komplexu MBUX.

Přední panel Maybachu má standardní architekturu třídy S. V konzole se nachází 32,5cm OLED displej a před řidičem 31,2cm digitální přístrojový panel s 3D grafikou. Ambientní osvětlení kabiny je aktivní a animované. Cestující jsou například při nástupu přivítáni speciální světelnou show. Poprvé se v zadní řadě sedadel objevilo adaptivní osvětlení, které umožňuje nastavit intenzitu a směr světelného paprsku.

Na přání mohou být zadní dveře nové třídy Mercedes-Maybach třídy S vybaveny servopohonem. Lze jej ovládat mnoha způsoby, mimo jiné prostřednictvím displejů. Dveře se neotevřou, pokud varování o východu zjistí poruchy v kritické oblasti. Varování bezpečného východu je jen jedním z mnoha elektronických asistentů. Kromě toho má auto až 18 airbagů, včetně předních airbagů pro druhou řadu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Technické údaje pro Mercedes-Maybach S-Class 2021

Maybach bude od zahájení prodeje nabízen ve dvou verzích. Varianta S 580 je vybavena 4,0 litrovým motorem V8 s výkonem 489 k. a 700 Nm. Modely Mercedes-Maybach S 650 jsou poháněny 6litrovým twin-turbo V12 s výkonem 630 koní. a 1000 Nm. Oba motory jsou doplněny 48voltovým startovacím generátorem EQ Boost s výkonem 20 hp. (180 Nm). Převodovka je rozhodně automatická 9G-Tronic a pouze pohon všech kol (dříve verze S 650 měla verzi s pohonem zadních kol).

Odpružení nového sedanu Maybach třídy S v „základně“ je pneumatické, ale za příplatek je k dispozici hydropneumatický systém E-Active Body Control se stereokamerou, která nepřetržitě skenuje vozovku a detekuje nesrovnalosti. V seznamu možností je také plně řiditelný podvozek s úhlem natočení zadního kola 4,5 nebo 10 stupňů. Druhá konfigurace zmenšuje poloměr otáčení o dva metry.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.