Mercedes Benz G-Class 2021: spotřeba, technická data, cena

Mercedes-Benz

Třída G je nejexkluzivnější řadou v portfoliu SUV německého výrobce. Společnost uvedla novou generaci v loňském roce a pro sezónu 2020 nevidíme žádné vážné aktualizace. Mercedes Benz třídy G by mohl pro legendární model přinést v roce 2021 speciální věci. SUV je nejdražší a společnost nabízí mnoho vylepšení interiéru. Mezi další řešení patří silnější motor. Třída G používá v Evropě také naftové motory.

Mercedes Benz G-Class 2021 bude postaven v Rakousku. Jedná se o ručně vyrobené vozidlo a musíte si ho rychle pořídit, protože jeho vysoká cena je také dána jeho omezenou dostupností. Krabicový design je jedním z nejhezčích na trhu. Pravděpodobně neřeknete, že je to nejexkluzivnější, ale přitahuje pozornost. No, za šestimístnou cenu to musí být. Samozřejmě také nabízí nejpokročilejší bezpečnostní a informační a zábavní systém. Mercedes si ale také ponechává něco pro volitelné upgrady.

Nadcházející sezóna přinese lehčí model třídy G Mini. Je menší než jeho sourozenec a podle prvních zpráv je připraven převzít Ford Bronco a jeho terénní verze.

Specifikace

Pod kapotou Mercedes Benz třídy G 2021skrývá motor V8 o objemu 4,0 litru, který dokáže vyprodukovat výkon 415 koní a točivý moment 450 lb-ft. Výhodou tohoto hnacího ústrojí je jedinečný systém turbodmychadla. Díky pokročilé technologii se budete cítit méně zpožděni než u jiných podobných zařízení. Motor V8 je spojen s devítistupňovou automatickou převodovkou, která přenáší sílu na všechna kola. Terénní vlastnosti jsou jedním z charakteristických znaků, zatímco výkon na silnici není tak působivý. Sprintu z 0 na 60 km / h trvá SUV 5,5 sekundy. Pokud za auto zaplatíte více než 100 000 eur, nezajímá vás spotřeba paliva. S tolika výkonem nemůžeme očekávat vysoký výkon třídy G, která dohromady dodává 16 mpg.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Výkon může být ještě úžasnější. Stejný hnací ústrojí může vrátit 577 poníků a snížit čas 0-60 mph na 4,6 sekundy. Verze se objevuje jako Mercedes Benz G Class 2021 AMG 63 a přináší také převodovku AMG Speedshift s devíti rychlostními stupni. Extra energie plýtvá více palivem a současně klesá najetých kilometrů na 14 mpg. Maximální rychlost je omezena na 150 mph.

Mercedes Benz G Class 2021 Diesel

K dispozici jsou také dva naftové motory. V obou konfiguracích vidíme řadový šestiválec o objemu 3,0 litru, který vyvíjí výkon 280–325 koní a krouticí sílu 450–515 lb-ft. Dieselové jednotky nejsou tak rychlé jako jejich benzínové sourozence. Nejlepší rychlost 0-60 mph pro ně je 6,5 sekundy a nejvyšší rychlost pro model G400d je 130 mph. Spotřeba paliva je samozřejmě mnohem lepší, ale stále daleko od průměru pro středně velký segment. Příští sezónu jsme mohli vidět AMG verzi vznětového motoru.

Mercedes Benz G Class 2021 Mini

Třída G je drahá, proto německá automobilka uvažuje o lehčí verzi. Ford to udělá s průměrným Broncem a Mercedes dodá menší a levnější luxusní SUV. Model 2021 Mercedes Benz G Class Mini se má vyrábět v Rusku a první zvěsti přicházejí uprostřed pandemie COVID-19. Společnost to zatím nepotvrdila, ale ukázkové obrázky slibují zajímavé vozidlo.

Vlastnosti a možnosti

Každá sezóna přináší pro exkluzivní SUV něco nového. Nejnovější aktualizace přinesla několik věcí. 2021 YM by však mohl získat větší upgrade. Pravá kůže a exkluzivní detaily činí kabinu tak výjimečnou. Hranatý vzhled nabízí nad vašimi hlavami další prostor, i když design není tak estetický a vítr je slyšet i při vyšších rychlostech. Palubní deska je vybavena klasickými ventilačními otvory kruhového tvaru. Klasické akcenty tím končí a zbytek kabiny nabízí některé z nejpokročilejších funkcí v automobilovém průmyslu.

Apple CarPlay a Android Auto jsou kompatibilní se systémem MBUX. Střešní okno je standardní. Vrcholem zabezpečení je 360stupňová kamera. K dispozici je také systém varování před opuštěním jízdního pruhu a řidič si může vybrat jeden z pěti jízdních režimů. Exkluzivní balíček interiérů bude k dispozici za 12 000 eur a kůže napa je dalším skvělým upgradem. Kupující mohou SUV také zpestřit speciálními koncovkami výfuku, stylem karoserie AMG a jedinečnými brzdovými kalibry.

Cena Mercedes Benz G Class 2021

Připravovaný Mini G-Wagen sníží cenu pod 100 000 eur, ale bude stále velmi drahý. Nevíme přesně, jaké možnosti má, ale obrovská V8 nebude součástí balíčku. Cena by se proto mohla pohybovat kolem 70 000 eur. Mezitím bude aktualizovaný Mercedes Benz třídy G stát v roce 2021 více než 130 000 eur a díky tuningu AMG je SUV jedním z nejdražších vozidel na trhu za přibližně 160 000 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.