Honda Crosstour 2021: specifikace, cena, datum vydání

Pokud můžeme věřit nejnovějším zprávám, Crosstour se vrátí. Není to tak dávno, co Honda vyzkoušela dobře známou formuli Subaru crossover / kombi. Tento model je založen na dohodě a má typickou karoserii v kombinaci se zvýšenou světlou výškou. Prodej bohužel nebyl tak dobrý a tento model se nikdy nedostal do vyrovnání s vnitrozemím. Brzy poté byl tento crossover přerušen. Po několika letech přestávky to vypadá, že by to Honda mohla zkusit ještě jednou. Nový model vyjde jako Honda Crosstour v roce 2021 .

V tomto okamžiku to není nic jiného než fáma, takže je těžké mluvit o jakýchkoli konkrétnostech. To ale neznamená, že nemůžeme spekulovat o možném modelu, který by opět převzal Outback, a také o luxusnějším modelu Audi Allroad Quattro. Očekáváme, že se Honda bude držet původní filozofie designu, ale očekáváme také zásadní vylepšení v určitých aspektech ve srovnání s originálem.

Redesign modelu Honda Crosstour 2021

Pokud jde o základní konstrukční prvky, první věc, která mě napadne, je platforma. Předpokládáme, že Honda Crosstour 2021 bude také založena na Accordu. Sdílel by stejnou mechaniku, což ve srovnání s legendárním systémem AWD od Subaru znamená rozložení FWD. Nový Crosstour bude samozřejmě k dispozici i s takovým uspořádáním, ale není třeba hovořit o tom, jak vynikající je hnací ústrojí Subaru.

Honda se tedy musí soustředit na jiné věci. Vzhledem k jízdním vlastnostem modelu Accord není pochyb o tom, že Honda Crosstour 2021 může nabídnout lepší jízdní dynamiku a ovladatelnost i vyšší úroveň pohodlí. Když k tomu přidáte slušnou světlou výšku a pevný interiér, získáte docela vážného konkurenta.

Mimo

Pokud jde o vnější design, očekáváme stejný rozvor náprav jako Accord. Nový model bude samozřejmě dodáván v karoserii vozu, což znamená, že bude pravděpodobně o něco delší. Samozřejmostí bude také výrazně vyšší světlá výška, což v praxi znamená typický vzhled crossoveru. Pokud jde o styling, nový model by měl být velmi podobný slavnému sedanu. To se týká zejména přední části, která by měla být téměř identická.

Záď byla nejslabším místem originálu. Má tvary, které ani nevypadají dobře, ani nejsou příliš praktické. Z tohoto důvodu věříme, že by nová Honda Crosstour 2021 byla v tomto ohledu mnohem pohodlnější. Spoléháme na relativně konzervativní stylingová řešení, která nabízejí více vnitřního prostoru a zlepšují obecnou praktičnost.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Uvnitř neočekáváme žádné zvláštní rozdíly oproti Accordu, alespoň pokud jde o design palubní desky. Palubní deska Accordu vypadá jednoduše moderně a má celkem solidní kvalitu. Kromě toho je počet vyspělých technologických dobrot docela působivý, takže vše vypadá hi-tech a opulentní.

První řada by také měla zůstat podobná, i když je o něco vyšší poloha řidiče zcela možná. Druhá řada jistě nabízí více prostoru nad hlavou vzhledem ke stylu karoserie automobilu. Největšího zlepšení je však dosaženo z hlediska nákladového prostoru. Počítáme s čísly konkurenceschopnými s Outbackem, který je zhruba 32,5 kubických stop za druhou řadou a přes 75 kubických stop se sklopenými zadními sedadly.

Nová Honda Crosstour 2021 by samozřejmě měla být vybavena řadou standardních funkcí, zejména pokud jde o bezpečnostní a technické doplňky. Předpokládáme, že Honda Sensing Suite je standardem a také velkým množstvím špičkových doplňků.

Motor Honda Crosstour 2021

Pokud jde o hnací ústrojí, nejsme si jisti 1,5litrovým přeplňovaným čtyřválcem Accord. Je to dobrý motor, ale podle našeho odhadu by Honda pravděpodobně chtěla vyniknout výkonnějším motorem o objemu 2,0 litru, který by byl standardem u všech modelů. Tento motor poskytuje výkon 252 koní a točivý moment 272 liber stopy, ale cítí se ještě silnější. Accord na tomto motoru doslova letí, takže nepochybujeme o tom, že Honda Crosstour z roku 2021 bude mít také úžasnou jízdní dynamiku. Síla by se přenášela na přední kola prostřednictvím 10stupňové automatické převodovky, přičemž k dispozici by byly také modely AWD.

Věříme, že by byla velká šance vidět také hybridní verzi v nabídce. To by samozřejmě byl známý systém Accordu, který je založen na 2,0litrovém atmosférickém motoru a celkovém výkonu 212 koní.

Datum a cena vydání Honda Crosstour 2021

Návrat modelu 2021 Honda Crosstour je v tuto chvíli jen pověst, a ačkoli některé zdroje naznačují, že by se to mohlo stát již příští rok, úředníci jsou stále klidní. Když se jednoho dne vrátí, předpokládáme, že základní cena by byla 30 000 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis