Suzuki SX4 S-Cross 2021: Technická data, změny, cena

Photo of author

Od Věnceslav Doskočil

Malý crossover Suzuki je skvělý v mnoha ohledech. Je cenově dostupný, snadno ovladatelný a mimořádně spolehlivý. Proto stále dosahuje celkem dobrých prodejů, přestože existuje od roku 2013. Japonský výrobce se proto s redesignem nespěchá. To však neznamená, že 2021 Suzuki SX4 S-Cross nedorazí beze změn. Společnost připravila další facelift, který pod kapotu přinese několik nových stylingových detailů a novinek.

Typické pro Suzuki, jednu z nejkonzervativnějších automobilů v Japonsku, jsou proto vizuální změny spíše jemné. Na druhou stranu jsou šance docela dobré v Evropě, kde tento malý crossover přichází se dvěma novými možnostmi hnacího ústrojí. Na druhé straně zůstává kabina téměř stejná.

Redesign Suzuki SX4 S-Cross 2021

Pokud jde o konstrukční změny, jedná se v podstatě o stejné vozidlo, které bylo představeno před sedmi lety. Proto jsou mechanika a celkový design zcela stejné. Na druhou stranu společnost provedla další facelift a věci jsou opět celkem jemné. V praxi je nejvýznamnější změnou nová maska ​​chladiče, která používá chromované lišty podobné nové Vitaru. Přední světla zůstala zvnějšku stejná, ale je zde nové vnitřní uspořádání, které rozhodně pozitivně ovlivňuje celkovou vizuální přitažlivost.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Na druhém konci vozu si také můžete všimnout mírných revizí. Hlavní revize se týkají zadního nárazníku a koncových světel. Samozřejmě můžete také počítat s novými barevnými možnostmi a koly.

Vnitřní

Zatímco změny v exteriéru jsou velmi pozoruhodné a velmi krásné, interiér modelu Suzuki SX4 S-Cross 2021 zůstává do značné míry stejný. Můžete počítat se stejným uspořádáním kabiny, které je spíše funkční než stylové. Nemůžeme říci, že to vypadá špatně, ale design interiéru je pro dnešní zákazníky velmi důležitý. V tomto případě se můžete spolehnout na převážně tvrdé plasty. Pokud vás to příliš neobtěžuje, budete se těšit z pohodlných sedadel, velmi dobré ergonomie a vynikající kvality stavby.

Také se nám líbí, že i přes dostupnou cenu je množství standardní výbavy více než slušné. Například všechny modely jsou standardně vybaveny adaptivním tempomatem a elektrickými bočními zrcátky. Součástí výbavy střední třídy je standardní povrch s dotykovou obrazovkou, látkové čalounění, vyhřívaná přední sedadla, kožený volant atd. Většina drahých modelů je také vybavena doplňky, jako je navigace, parkovací senzory, panoramatická střecha atd.

Motory Suzuki SX4 S-Cross 2021

Pokud jde o hnací ústrojí, pro evropskou verzi tohoto crossoveru přicházejí velké inovace. Nabídka zahrnuje tři nové možnosti motoru. Prvním z nich je nový přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,4 litru s výkonem přibližně 140 k. Druhá je hybridní verze založená na tomto motoru a nabízí celkový výkon 140 koní. Konečně je zde nová základní verze, která využívá tříválcový přeplňovaný motor o objemu 1,0 litru se 100 koňmi.

V ostatních částech světa bude Suzuki SX4 S-Cross i v roce 2021 jezdit se známým 1,5litrovým atmosférickým motorem s výkonem kolem 110 koní. Nepůsobí nijak zvlášť dobře, ale je známý svou vynikající spolehlivostí a trvanlivostí. Na některých trzích jsou k dispozici také verze s oblíbenými motory Fiat MultiJet.

Datum a cena vydání Suzuki SX4 S-Cross 2021

Aktualizovaný model Suzuki SX4 S-Cross 2021 již dorazil na většinu trhů. I když existují některé docela zajímavé novinky, cena zůstala téměř stejná, přinejmenším u základních modelů, které v Evropě stojí kolem 17 500 eur. V jihovýchodní Asii jsou základní modely mnohem levnější, zejména kvůli nabídce motorů. Začínají na 12 500 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.

Napsat komentář