Suzuki Jimny 2022: ceny, změny, technická data

Suzuki

Populární Suzuki Jimny 2022 byl při testovacích jízdách viděn jako dlouhá verze. Máme pro vás nejnovější SpyShot a aktualizované informace.

Populární Suzuki Jimny bylo dlouho dostupné pouze jako užitkový vůz. Nyní však byla spatřena verze s dlouhým rozvorem (LWB = Long-Wheelbase) Suzuki Jimny.

Dlouhá verze Suzuki Jimny se zdá být dostatečně blízko na dotek, protože během testovacích jízd byl spatřen prototyp ikonického vozidla 4 × 4. Kvůli přísným emisním předpisům by se stejně jako sériový vůz mohl prodávat pouze jako užitkový vůz a měl by začínat na zhruba 21 000 eurech.

Vnější design

Tyto prototypy Suzuki Jimny s dlouhým rozvorem napovídají, že se oproti sériové verzi kompaktu 4×4 vizuálně mnoho nezměnilo.

Přední část si zachovává štěrbinovou masku chladiče a retro obličej, zatímco zadní část má stále nízko posazená brzdová světla a rezervní kolo na zadním výklopném víku, které lze otevřít z boku.

Skutečnou změnou je prodloužený rozvor, jehož výsledkem je delší karoserie. Vzhledově se toho moc nezměnilo, ale zdá se, že je delší zadní okno a střecha. Existuje možnost, že by toto auto mohlo být raným prototypem. Vzhledem k tomu, že Suzuki Jimny je kvůli přísnějším emisním předpisům v Evropě k dispozici pouze jako užitkový vůz, bude verze s dlouhým rozvorem přesně taková. To znamená, že máte dvě sedadla vpředu a velký nákladový prostor vzadu. Zda to bude řešeno jako uzavřený kufr nebo jako otevřená ložná plocha, se teprve uvidí…

✓ Můžete také zkontrolovat:

Delší rozvor také znamená více místa v zadní části tohoto Jimnyho, takže je pravděpodobně vhodnější jako běžné pracovní vozidlo než sériové vozidlo.

Chybět by však neměl informační a zábavní systém s podporou Android Auto a Apple CarPlay a také vestavěný satelitní navigační systém. Doplňkové vybavení je omezeno na klimatizaci a malý displej na číselnících a přístrojích.

Interiér Suzuki Jimny 2022

Suzuki Jimny s dlouhým rozvorem má stejný 1,5litrový atmosférický benzínový motor jako sériový model. Vyvine 102 koní a točivý moment 130 Nm, který se přes pětistupňovou manuální převodovku přenáší na všechna čtyři kola.

Je samozřejmě pravděpodobné, že by to Suzuki mohlo využít jako příležitost představit modernější motor, možná jeden z mild hybridních 1,0litrových motorů, které najdete ve Swift.

Ceny Suzuki Jimny 2022

K Suzuki Jimny LWB stále není žádný oficiální komentář, ale je možné, že rozšířená verze okouzlujícího kompaktu 4×4 bude odhalena v roce 2021. Pokud ano, prodej by měl začít v roce 2022.

Ceny budou o něco vyšší než u sériového vozu, takže se připravte na útratu kolem 21 000 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.