Suzuki S-Cross 2022: fotografie, ceny, technická data

Suzuki S-Cross 2022 je nástupcem SX4 S-Cross postavena v roce 2013. S mohutným designem a přepracovaným interiérem přichází také jako hybrid a pohon 4 × 4. Máme informace o výbavách Comfort a Comfort + a ceně kompaktního SUV.

Suzuki S-Cross se začal prodávat v roce 2022 za 722 000 Kč. Na zadní straně je stále vyzdobeno „SX4“, ale z oficiálního názvu nové edice mizí přídavek. Zvenčí vypadá nový Japonec mnohem mohutněji a robustněji. Chromovaná lišta a logo značky zdobí strmou masku chladiče. Součástí standardní výbavy jsou LED světlomety s automatickou regulací sklonu světlometů a integrovanými LED světly pro denní svícení.

Hranatěji působí i moderně řešená záď s malým střešním spoilerem a nově tvarovanými zadními světly. Ochrana proti podjetí je vyznačena na sejmuté zadní zástěře. Pohled do interiéru budí spíše dojem velkého faceliftu než nové edice. Kromě pozice dotykového displeje se zde změnilo jen málo. Přepracovaná přístrojová deska nyní nese nad ventilačními štěrbinami obrazovku, která měří sedm palců nebo u nejvyšší výbavy Comfort + volitelně devět palců.

Pak je součástí i panoramatická posuvná skleněná střecha. Na objemu kufru ze 430 na 1269 litrů se nic nezměnilo a rozměry 4,5 metru na výšku a 1,79 metru na šířku zůstávají u Suzuki S-Cross (2022) stejné.

Suzuki S-Cross 2022 Hybrid

Pod kapotou Suzuki S-Cross pracuje 1,4litrový čtyřválec s turbem o výkonu 129 koní a podporou mild hybridu 48 V, známý z SX4 S-Cross. Benzínový motor vyvine točivý moment 235 Nmetrů a výkon přenáší na přední kola přes šestistupňovou manuální převodovku. S-Cross je volitelně k dispozici jako verze Comfort + s pohonem 4 × 4 a šestistupňovým automatem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Řidič může pomocí otočného ovladače volit mezi jízdními režimy Auto, Sport, Snow a Lock. S Lock je síla pevně přenášena na obě nápravy v poměru 50:50. V druhé polovině roku 2022 vyšle Suzuki S-Cross do závodu jako hybrid s nově vyvinutým spalovacím motorem, motorgenerátorovou jednotkou a automatizovanou manuální převodovkou.

Čistě elektrický dojezd výrobce zatím nezveřejnil. Z hlediska bezpečnosti a komfortu nabízí nová edice kompaktního SUV aktivní podporu brzd, adaptivní tempomat s funkcí stop & go, 360stupňovou kameru, systém varování před opuštěním jízdního pruhu a asistent ospalosti jako varování před mrtvým úhlem, dopravní rozpoznávání značek a v závislosti na výbavě parkovací asistent. Očekává se, že Suzuki S-Cross bude k dispozici k objednání od začátku roku 2022.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.