GMC Yukon Denali 2022: Prezentace, ceny, technická data

GMC

Vlajkový model GMC byl loni přepracován a druhý rok výroby logicky nepřináší žádné výrazné změny. To platí pro celou řadu, včetně GMC Yukon Denali 2022, který je na vrcholu nabídky. Tento model se vyznačuje řadou exkluzivních prvků, ať už jde o vnější design nebo interiér a standardní výbavu. Pro nadcházející modelový rok společnost připravila pouze vychytávku – elektricky posuvná středová konzola je nyní standardem. Jinak vše zůstalo při starém.

Celkově vzato se můžete spolehnout na luxusní SUV, které má co nabídnout, od prostorné a kvalitní kabiny až po dlouhou standardní výbavu a spoustu exkluzivních detailů. Kromě toho má několik možností silného pohonu, stejně jako dostupný pohon všech kol a dokonce i samosvorný diferenciál.

Vzhledem k absenci jakýchkoli významných aktualizací dorazí GMC Yukon Denali 2022 v typickém ročním období v příštích několika týdnech.

Design GMC Yukon Denali 2022

Pokud jde o celkový design, GMC Yukon Denali 2022 se nebude příliš lišit od zbytku řady. Nová generace přišla minulý rok a přinesla mnoho vylepšení, počínaje lehčí a efektivnější platformou, vylepšeným podvozkem s nezávislým zavěšením a mnoha dalšími. V následujících letech proto v tomto ohledu neočekáváme žádné zásadní změny.

Jako obvykle je Denali vizuálně nápadné. Celkový tvar je stejný jako u ostatních modelů, je zde však několik exkluzivních stylových detailů, počínaje jedinečným designem mřížky chladiče. Nechybí ani unikátní kola a mnoho chromových lišt kolem vozidla, které zdůrazňují exkluzivní charakter modelu. Pro letošní rok společnost přidala novou barevnou variantu s názvem Redwood Metallic.

Vnitřní

Druhý rok výroby nepřinese do interiéru žádné výrazné změny. Interiér GMC Yukon Denali 2022 pokračuje stejným způsobem, s jiným designem palubní desky než zbytek řady. Tento design palubní desky má vestavěnou obrazovku infotainmentu a celkově působí luxusněji. Kromě odlišného designu palubní desky nabízí tato kabina také elegantnější materiály a exkluzivnější detaily, jako je jiný volant.

Zbytek kabiny je oproti levnějším verzím také oděn do jemnějších materiálů, ale celkové uspořádání je v podstatě stejné. Ve všech jsou tři prostorné řady sedadel s dostatkem místa pro dospělé. Mimořádně velkorysý je také nákladový prostor, protože za třetí řadou sedadel můžete počítat s prostorem kolem 25,5 kubických stop. To se rozšíří na 72,6 kubických stop se sklopenými sedadly třetí řady a 122,9 kubických stop celkového nákladového prostoru.

✓ Můžete také zkontrolovat:

funkce

Jedná se o nejdražší verzi SUV, a tak není divu, že seznam standardní výbavy je velmi dlouhý. Pro letošní modelový rok společnost přidala do standardní výbavy elektricky pohyblivou středovou konzolu. Jinak je podobný jako u předloňského modelu. Mezi přednosti patří vyhřívaný volant, vyhřívaná sedadla ve druhé řadě a elektricky sklopná sedadla ve třetí řadě, skořepinová sedadla ve druhé řadě, head-up displej, systém parkovacích kamer a zadní alarm pro chodce. .

K dispozici jsou také některé volitelné balíčky, jako je balíček Advanced Technology (zpětné zrcátko a adaptivní tempomat), balíček Premium (elektricky stahovací schůdky a panoramatické střešní okno) a balíček Ultimate (zábavní systém pro zadní sedadla, adaptivní vzduchové odpružení a samosvorný diferenciál u modelů s pohonem všech kol).

Motory GMC Yukon Denali 2022

Pokud jde o pohon, Denali je standardně dodáván s větším, silnějším 6,2litrovým motorem V8, který poskytuje výkon kolem 420 koní a točivý moment 460 liber-stop. Dodává se v kombinaci s 10stupňovou automatickou převodovkou, která přenáší výkon na zadní kola. K dispozici je také pohon všech kol. Jízdní dynamika je docela dobrá, zatímco průměrná spotřeba paliva je kolem 15 mpg ve městě a kolem 19 mpg na dálnici.

Pokud hledáte něco efektivnějšího, Denali je k dispozici také s 3,0litrovým turbodieselem V6, který vyvine výkon kolem 277 koní a točivý moment 460 liber-stop. Tento motor je také spojen s 10stupňovou automatickou převodovkou. Tato verze je samozřejmě výrazně pomalejší než ta s V8, ale nabízí výrazně lepší spotřebu paliva. Je to také skvělá volba, pokud máte na práci hodně tahání.

Datum vydání a cena GMC Yukon Denali 2022

Předpokládáme, že GMC Yukon Denali 2022 se dostane na trh v nejbližších týdnech s vyvolávací cenou kolem 71 000 eur. Hlavními konkurenty jsou nejvyšší verze  Ford Expedition  ,  Chevy Tahoe  a základní verze nového Jeepu Wagoneer.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.