GMC Yukon 2022: ceny, přehled, technická data

Nadcházející GMC Yukon 2022 je jedním z nejpůsobivějších SUV plné velikosti, jaké můžete získat. GM plánuje aktualizovat celou řadu SUV a Yukon je jen jedním z modelů. Kromě toho bude General Motors také aktualizovat SUV Tahoe, Suburban a Escalade. Příchozí Yukon představí různé externí i interní aktualizace. Výrobce navíc představuje nové volitelné balíčky. Stávající balíčky procházejí drobnými upgrady, což je skvělé také slyšet.

U nového Yukonu neočekáváme žádné zásadní změny, ale nějaké upgrady určitě přijdou. GM se zaměřuje na elektrifikaci, ale Yukon se pravděpodobně dostane na trh bez možnosti elektrifikované pohonné jednotky. Naštěstí SUV Yukon si již vede dobře. Na druhou stranu spotřeba paliva mohla být lepší, takže hybridní pohon bude v blízké budoucnosti nutností. Konečně kromě terénní verze AT4 je k dispozici také větší verze Yukon XL.

Specifikace Yukon 2022

Základní model GMC Yukon 2022 skutečně používal stejný 5,3litrový motor V8. Tento agregát byl spolehlivý a poskytoval výkon 265 kW (355 koní) a točivý moment 521 Nm. Spotřeba paliva nebyla nijak působivá, ale tento motor měl nový systém deaktivace válců. S touto jednotkou V8 dokázal Yukon utáhnout až 2948 kg, což je více než dost. Vyšší úrovně výbavy nabízely větší 6,2litrový motor V8 o výkonu 313 kW (420 koní) a točivém momentu 623 Nm.

Bez ohledu na zvolený motor nabízel Yukon velmi hladkou a pohodlnou jízdu. S volitelným motorem dokázal Yukon utáhnout až 3856 kg. Již jsme zmínili terénní verzi AT4, která nabízela více funkcí a větší světlou výšku. Pokud jde o konkurenci, Ford Expedition mohl utáhnout 4218 kg, takže Yukon stále zaostával za svým největším rivalem. Yukon nabízel 10stupňovou automatickou převodovku a pohon 4WD byl volitelný.

Aktuálně je GMC Yukon 2022 k dispozici pouze jako ojetý vůz. Pro přesné informace o jeho aktuálních parametrech a dostupnosti doporučuji kontaktovat přímo prodejce GMC nebo navštívit webové stránky s nabídkou ojetých vozů.

Možnosti pro vznětové a hybridní pohonné ústrojí

GMC Yukon 2022 byl skutečně k dispozici s 3,0litrovým vznětovým motorem V6 Duramax, který sdílel s pickupem Silverado. Tento motor produkoval 207 kW (277 koní) a točivý moment 623 Nm, což umožňovalo Yukonu utáhnout až 4536 kg.

Pokud jde o hybridní motor, již jsme psali, že pro rok 2022MY nebude elektrifikace. GM určitě plánuje v blízké budoucnosti elektrifikovat všechna svá SUV. Cadillac Lyriq je jedním z prvních kandidátů po boku chystaného SUV GMC Hummer.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Úrovně výbavy GMC Yukon 2022, cena

Nové GMC Yukon 2022 je k dispozici v mnoha variantách vybavení. Terénní verze je opět k dispozici, což je skvělé. Tato úroveň výbavy AT4 je dodávána se standardním systémem 4WD, dvoustupňovou převodovkou a působivými 20palcovými koly. K dostání jsou samozřejmě i terénní pneumatiky. SLE je základní výbava, která se nijak výrazně nemění.

Očekávali jsme, že uvidíme zcela nový systém Super Cruise společnosti General Motors spolu s novým infotainmentem a dalšími asistenčními systémy řidiče. Model SLT byl stále záhadou, ale k některým vylepšením určitě došlo. Špičkový Yukon Denali byl nejluxusnější variantou, která nabízela spoustu prémiových věcí. Jeho cena však začínala kolem 1 976 000 Kč. Základní výbava byla k dispozici za 1 284 000 Kč.

V současné době je GMC Yukon 2022 k dispozici pouze jako ojetý vůz. Pro přesné informace o jeho aktuálních parametrech a dostupnosti doporučuji kontaktovat přímo prodejce GMC nebo navštívit webové stránky s nabídkou ojetých vozů.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.