GMC Yukon 2022: Interiér, motor a úpravy

Nadcházející GMC Yukon 2022 je jedním z nejpůsobivějších SUV plné velikosti, jaké můžete získat. GM plánuje aktualizovat celou řadu SUV a Yukon je jen jedním z modelů. Kromě toho bude General Motors také aktualizovat SUV Tahoe, Suburban a Escalade. Příchozí Yukon představí různé externí i interní aktualizace. Výrobce navíc představuje nové volitelné balíčky. Stávající balíčky procházejí drobnými upgrady, což je skvělé také slyšet.

U nového Yukonu neočekáváme žádné zásadní změny, ale nějaké upgrady určitě přijdou. GM se zaměřuje na elektrifikaci, ale Yukon se pravděpodobně dostane na trh bez možnosti elektrifikované pohonné jednotky. Naštěstí SUV Yukon si již vede dobře. Na druhou stranu spotřeba paliva mohla být lepší, takže hybridní pohon bude v blízké budoucnosti nutností. Konečně kromě terénní verze AT4 je k dispozici také větší verze Yukon XL.

Specifikace Yukon 2022

Základní model GMC Yukon 2022 bude opět používat stejný 5,3litrový motor V8. Toto zařízení je spolehlivé, poskytuje 355 koní a točivý moment 383 lb-ft. Jak jsem řekl, spotřeba paliva není zdaleka působivá, ale tento motor by mohl zavést nový systém deaktivace válců. S touto jednotkou V8 dokáže Yukon vytáhnout až 6500 liber, což je více než dost. Vyšší úrovně výbavy nabízejí větší výkon 6,2 litru. Tento motor je schopen produkovat 420 koní a točivý moment 460 lb-ft.

Ať už si vyberete jakýkoli motor, Yukon nabízí velmi hladkou a pohodlnou jízdu. Volitelný motor pomáhá Yukonu vytáhnout téměř 8500 liber. Již jsme zmínili terénní verzi AT4, která nabízí více funkcí a vyšší světlou výšku. Pokud jde o konkurenci, Ford Expedition může vytáhnout 9300 liber, takže Yukon stále stojí za svým největším rivalem. Nakonec Yukon nabízí 10stupňovou automatickou převodovku a nastavení 4WD je volitelné.


Možnosti pro vznětové a hybridní pohonné ústrojí

Pokud chcete nový GMC Yukon 2022 s naftovým motorem, je 3,0 litru V6 řešením. Tato jednotka také řídí snímač Silverado. Může generovat 277 koní a točivý moment 460 lb-ft, takže vaše SUV Yukon dokáže vytáhnout kolem 10 000 liber.

Pokud jde o hybridní motor, již jsme psali, že pro rok 2022MY nebude elektrifikace. GM určitě plánuje v blízké budoucnosti elektrifikovat všechna svá SUV. Cadillac Lyriq je jedním z prvních kandidátů po boku chystaného SUV GMC Hummer.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Úrovně výbavy GMC Yukon 2022, cena

Nové GMC Yukon 2022 je k dispozici v mnoha variantách vybavení. Terénní verze je opět k dispozici, což je skvělé. Tato úroveň výbavy AT4 je dodávána se standardním systémem 4WD, dvoustupňovou převodovkou a působivými 20palcovými koly. K dostání jsou samozřejmě i terénní pneumatiky. SLE je základní výbava, která se nijak výrazně nemění.

Doufáme, že uvidíme zcela nový systém Super Cruise společnosti General Motor spolu s novým informačním a zábavním systémem a dalšími asistenčními systémy pro řidiče. Model SLT je stále záhadou, ale k některým upgradům určitě dojde. Přední běžec Yukon Denali je nejluxusnější variantou, která nabízí spoustu prémiových věcí. Cena však začíná kolem 80 000 eur. Na druhou stranu je základní výbava k dispozici za 52 000 eur. Prodej bude zahájen později v roce 2021.

Autobrezik