Volvo XC90 2022: ceny, interiér, technická data

Chystané Volvo XC90 2022 je údajně ve výrobě. Toto SUV je o rok dál a nabídne možnosti hybridního i elektrického pohonu. Nevíme, zda bude benzínový motor v prodeji, nebo ne. Některé věci jsou stále záhadou. Známe však nejdůležitější detaily a některé z nich jsou velmi vzrušující.

Ano, toto by mohlo být naposledy, co má Volvo ve svém slavném SUV benzínový motor. Na druhou stranu se švédský výrobce zaměří na schopnost autonomního řízení. V současnosti je navíc vrcholem plně elektrický model. Očekáváme také četné změny v exteriéru a interiéru. To znamená, že cena bude po dobu 2022 MY zvýšena.

Redesign XC90 2022

Nová generace modelu Volvo XC90 2022 bude pokračovat v moderním vzhledu a velmi stylovém designu. Existují však některé kosmetické upgrady. Různé zprávy předpovídají malé rozměrové změny. Důvodem je nová platforma SPA. Na stejné architektuře navíc v budoucnu poběží i další modely XC.

Přední část modelu XC90 dostává nové světlomety a vzpřímenější design. Čekáme, až Volvo uvede na trh svůj zcela nový model XC100. Tato verze odhaluje nový designový jazyk značky, který bude uveden na příštím SUV XC90.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vylepšení interiéru

Zcela nové Volvo XC90 2022 představí některé změny interiéru. Cílem je modernizovat kabinu a nabídnout ještě větší pohodlí. Jedná se o luxusní SUV plné technologií. Každopádně to může být jen jedno z nejmodernějších SUV, jaké můžete dostat. Důvodem jsou systémy autonomního řízení od společnosti Volvo. Volvo plánuje zavést autonomii úrovně 4 v roce 2022MY. Tato úroveň umožňuje řízení bez použití rukou a očí.

Švédský výrobce uvedl, že cílem je nabídnout autonomní řízení úrovně 5 co nejdříve. Rozměrové změny přidávají ještě více vnitřního prostoru, což je skvělé. Ořezové úrovně se nezmění. To znamená, že základní výbava má opět střešní okno, elektricky nastavitelné funkce a nejnovější systém infotainmentu. Kromě toho očekáváme více standardní výbavy a nové volitelné asistenční pomůcky pro řidiče.

Nový XC90 2022 bude plně elektrický

V tuto chvíli je stále těžké říci, zda bude v nabídce benzínový motor. Volvo XC90 2022 by mohla být poslední model nabízejí tradiční spalovací motor. Zatím však není nic oficiálního a Volvo zatím neprozradilo všechny detaily. Nová architektura znamená, že očekáváme hybridní i plně elektrický pohon.

Přesné specifikace bohužel zatím nejsou k dispozici a lze je jen stěží předvídat. SUV XC90 prozatím nabídne minimálně dvě elektrifikované verze a to je nejdůležitější. Další podrobnosti budou zveřejněny v nadcházejících měsících.

Cena a datum vydání Volvo XC90 2022

Cena nového Volva XC90 2022 (facelift) začíná v České republice na 1 480 000 Kč. Vyšší výbavy jsou k dispozici od 1 800 000 Kč. Volvo XC90 2022 bylo uvedeno na český trh v roce 2022.

Pro aktuální a přesné informace o cenách a dostupnosti jednotlivých verzí a výbav doporučujeme navštívit oficiální stránky Volvo ČR nebo kontaktovat autorizovaného prodejce.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.