Ford Expedition 2022: Informace, ceny, technická data

Nový Ford Expedition 2022 je díky své pohodlné kabině a prostoru až pro osm cestujících ideálním vozem pro velké rodiny. Stejně jako dříve se toto jedno z největších SUV na trhu nabízí ve standardní délce Expedition a prodloužené verzi Expedition Max. Různé zprávy naznačují, že nadcházející model bude aktualizován a mohl by být nabízen s pokročilými asistenčními systémy řidiče. Jak asi víte, Expedition je SUV s prostornou kabinou, která poskytuje pohodlný zážitek všem cestujícím.

Pod kapotou má toto velké SUV stejné hnací ústrojí se dvěma turbodmychadly jako jeho předchůdce. Tento motor dokáže vyprodukovat 280 kW (375 koní) a 637 Nm točivého momentu.

Jaký je rozdíl mezi Ford Expedition a Expedition Max?

Jedním z nejlepších SUV vhodných pro rodiny je rozhodně Ford Expedition. Toto SUV je masivní a díky své konstrukci vyniká na silnici. Obecně je velmi dobře známý svou výraznou maskou chladiče a podobností se světlomety F-150. A

Jak již bylo zmíněno, nový model je k dispozici jako verze Max se standardní délkou a dlouhým rozvorem. Oba modely nabízejí stejný design, zatímco verze Max je delší a má více vnitřního prostoru jako další nákladový prostor.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Ford Expedition 2022 interiér

Nadcházející Ford Expedition 2022 je prostorné SUV s moderní kabinou. Za třetí řadou sedadel nabízí standardní Ford Expedition zavazadlový prostor o objemu 546 litrů, který lze sklopit sedadla dopředu zvětšit na 1800 litrů. Po sklopení druhé řady sedadel se prostor zvětší až na 2962 litrů. Expedition Max nabízí za třetí řadou sedadel působivých 970 litrů zavazadlového prostoru, který lze sklopit sedadla zvětšit na 2250 litrů. Po sklopení druhé řady sedadel v Expedition Max získáte až 3438 litrů prostoru.

Stejně jako dříve má přední kabina měkká sedadla, která jsou nastavitelná silou pomocí textilních potahů. Když navíc zákazníci skočí na Expedition Limited, získají sedadla v koženém čalounění a mohou volitelně přidat topení, chladič nebo dokonce masér. Standardem je 8palcový dotykový informační a zábavní systém Sync 3 s kompatibilitou Apple CarPlay a Android Auto. Expedice má také řadu aktivních bezpečnostních funkcí, včetně automatického nouzového brzdění, aktivního ovládání jízdního pruhu a monitorů mrtvého úhlu.

Specifikace hnacího ústrojí

Jak jsme již zmínili, nový Ford Expedition 2022 bude používat stejný motor jako jeho předchůdce. To znamená, že se opět setkáme s 3,5litrovým dvojitě přeplňovaným motorem V6, který dokáže vyvinout výkon 280 kW (375 koní) a točivý moment 637 Nm.

Volba modelů Platinum však výkon zvýší na 298 kW (400 koní) a točivý moment na 651 Nm. Je velmi pravděpodobné, že Expedition bude používat stejnou 10stupňovou automatickou převodovku spolu s volitelným systémem pohonu všech kol. Se správnou výbavou může Expedition utáhnout až 4218 kg.

Kolik bude Ford Expedition 2022 stát?

Nadcházející Ford Expedition 2022 nabízí více pohodlí a lepší styl. Toto SUV má dorazit příští rok a není vůbec levné. Základní model začíná na 1 300 000 Kč, zatímco výbava Limited stojí 1 598 000 Kč.

Nejlepší nabídkou je verze Platinum, která před volbou příplatkové výbavy dosahuje 1 858 000 Kč. V případě modelu Max s prodlouženým rozvorem se cena zvyšuje o dalších 74 000 Kč. Pohon všech kol stojí také přibližně 74 000 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.