Ford Expedition 2022: specifikace, cena, datum vydání

S pohodlnou kabinou a prostorem až pro osm cestujících je nový Ford Expedition 2022 tahounem pro velké rodiny. Stejně jako dříve je jedno z největších SUV na trhu nabízeno jak ve verzi Expedition Max se standardní délkou, tak s dlouhým rozvorem. Různé zprávy uvádějí, že nadcházející model bude aktualizován a mohl by být nabízen s pokročilými asistenčními funkcemi řidiče. Jak pravděpodobně víte, Expedice je SUV s velkou kabinou, která poskytuje pohodlný zážitek všem cestujícím.

Pod kapotou má toto SUV plné velikosti stejné hnací ústrojí se dvěma turbodmychadly jako jeho předchůdce. Kromě toho může tento motor produkovat výkon 375 koní a točivý moment 470 lb-ft.

Ford Expedition 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Jaký je rozdíl mezi Ford Expedition a Expedition Max?

Jedním z nejlepších SUV vhodných pro rodiny je rozhodně Ford Expedition. Toto SUV je masivní a díky své konstrukci vyniká na silnici. Obecně je velmi dobře známý svou výraznou maskou chladiče a podobností se světlomety F-150. A

Jak již bylo zmíněno, nový model je k dispozici jako verze Max se standardní délkou a dlouhým rozvorem. Oba modely nabízejí stejný design, zatímco verze Max je delší a má více vnitřního prostoru jako další nákladový prostor.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Ford Expedition 2022 interiér

Nadcházející Ford Expedition 2022 je uvnitř prostorné SUV s moderní kabinou. Za třetí řadou nabízí pravidelná Ford Expedition převodovku 19,3 kubických stop, kterou lze rozšířit na 63,6 se sklopenými sedadly dopředu. Když je však druhá řada složená, prostor se rozšíří na 104,6 kostek. Expedice Max za třetí řadou nabízí působivých 34,3 kubických stop nákladu nebo 79,6 se sklopenými sedadly. Expedice Max složí druhou řadu a táhne 121,5 kostek.

Stejně jako dříve má přední kabina měkká sedadla, která jsou nastavitelná silou pomocí textilních potahů. Když navíc zákazníci skočí na Expedition Limited, získají sedadla v koženém čalounění a mohou volitelně přidat topení, chladič nebo dokonce masér. Standardem je 8palcový dotykový informační a zábavní systém Sync 3 s kompatibilitou Apple CarPlay a Android Auto. Expedice má také řadu aktivních bezpečnostních funkcí, včetně automatického nouzového brzdění, aktivního ovládání jízdního pruhu a monitorů mrtvého úhlu.

Ford Expedition 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Specifikace hnacího ústrojí

Jak jsme psali na začátku, nový Ford Expedition 2022 bude používat stejný motor jako jeho předchůdce. To znamená, že opět uvidíme 3,5litrový V6 se dvěma turbodmychadly, který dokáže dodat výkon 375 koní a točivý moment 470 lb-ft.

Volba modelů Platinum však zvyšuje výkon na 400 koní a točivý moment 480 lb-ft. Je velká šance, že Expedice použije stejnou 10stupňovou automatickou převodovku spolu s volitelným systémem AWD. Se správným vybavením může expedice vytáhnout až 9 300 liber.

Ford Expedition 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Kolik bude Ford Expedition 2022 stát?

Nadcházející Ford Expedition 2022 nabízí více pohodlí a lepší styl. Toto SUV má dorazit příští rok a není vůbec levné. Základní model začíná na 52 810 eur, zatímco omezená výbava stojí 64 740 eur.

Nejlepší nabídkou je platinová verze, která před opcemi dosahuje 75 330 eur. V případě modelu Max s delším rozvorem se cena zvyšuje o dalších 3 000 eur. Pohon všech kol se rovněž pohybuje kolem 3 000 eur.