Ford Expedition 2023: Specifikace, cena, datum vydání

The brod Expedition 2023 je robustní, plnohodnotné, plně vybavené třířadé SUV – čtěte a nechte se překvapit. Vyrábí se ve dvou délkách Standard (obrovská) a ještě gigantičtější Max a v nabídce nechybí ani model Timberline, který je dobře vybavený pro výlety do terénu. Na rozdíl od svých stejně velkých konkurentů od GM a Stellantis – takhle Chevy Tahoe , k GMC Yukon a Jeep Wagoneer – nenabízí atmosférický motor V8. Místo toho je Expedition poháněna známým 3,5litrovým motorem Ford EcoBoost V6 přeplňovaným dvěma turby, který v nejsilnější verzi vyvine výkon až 440 koní a 510 liber na centimetr točivého momentu. Všechny Expedice 2023 jsou řazeny přes agilní 10stupňovou automatickou převodovku a zákazníci si mohou vybrat mezi pohonem zadních a všech kol.

Ford Expedition 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Navzdory tomu, že nemá motor V8, není Expedition zrovna úsporná, ale je rychlá: S balíčkem Stealth Performance dokáže zrychlit svou značnou hmotnost na 60 mph za méně než 5,0 sekundy. Má také tažnou kapacitu 9300 lb a unese více než 1750 lb užitečného zatížení. Ford také vybavil Expedition nejnovějšími bezpečnostními a konektivitními vychytávkami, což z ní činí rozumnou a všestrannou volbu pro kupující XXL SUV. Ve srovnání se svými konkurenty z Chevy , GMC a džíp Je však v nevýhodě kvůli podřadným materiálům v interiéru a manipulaci jako u nákladního auta.

Co je nového pro rok 2023?

Expedice za to dostává modelový rok 2023 drobné aktualizace včetně nové ikonické stříbrné barvy exteriéru pro modely Platinum. Další barevné změny zahrnují černě lakované rámy mlhových světlometů pro modely Special Edition a černou onyxovou barevnou kombinaci pro modely Timberline. Kromě toho jsou modely Timberline nyní standardně vybaveny Trail 1 Pedal Drive.

Ford Expedition 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

rozhodování o cenách a nákupu

Střední výbavový stupeň Limited Expedition s běžným rozvorem je podle nás nejlepší volbou. Nejen, že má dobrou standardní výbavu (kožená sedadla, stereo Bang & Olufsen a elektricky nastavitelné stupačky), ale je k dispozici také s atraktivní možností výkonu navrženou tak, aby zlepšila ovladatelnost velkého vozu. Paket Stealth Performance nabízí sportovnější podvozek, silnější motor (440 koní místo 375 koní) a výrazné tmavé detaily exteriéru, včetně 22palcových kol. Pohon všech kol – pro ty, kteří jej potřebují – stojí navíc zhruba 3000 eur.

Ford Expedition 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

motoru, převodovky a výkonu

Expedition je poháněn 3,5litrovým motorem V6 přeplňovaným dvěma turby a citlivou 10stupňovou automatickou převodovkou, kterou lze spojit s pohonem zadních nebo všech kol. Standardní motor poskytuje výkon 380 koní a točivý moment 470 Nm, zatímco modely Limited mají 400 koní a 480 Nm. Pro Timberline a Limited je k dispozici ještě výkonnější verze s paketem Stealth Performance, který tyto hodnoty zvyšuje na 440 koní a 510 Nm. Model Timberline na naší testovací dráze zrychlil na 100 km/h za pouhých 5,1 sekundy a porazil V8 Tahoe Z71 o neuvěřitelných 2,4 sekundy; model Stealth Performance zkrátil čas modelu Timberline o 0,2 sekundy. Všechny Expeditions mají nezávislé zadní zavěšení. Zatímco cestující jsou spokojeni s měkkým ovládáním, řidič je znevýhodněn pomalou ovladatelností a nepřesným řízením. Expedice může táhnout až 9300 liber a delší Expedition Max až 9000 liber.

Ford Expedition 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis
Ford Expedition 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Tato třída velkých transportérů rozhodně nepřispívá k zachování fosilních paliv. Ford tvrdí, že jeho technologie EcoBoost, která nahrazuje velký, atmosféricky plněný V8 menším V6 s dvojitým přeplňováním, je účinnější. Ale Expedice tento slib nedodržuje. EPA nezveřejnila své hodnoty pro modelový rok 2023, ale předpokládáme, že zůstanou stejné, protože se hardware vozidla nezměnil. Referenční hodnoty pro pohon zadních kol jsou 17 mpg ve městě a 23 mpg na dálnici; verze s pohonem všech kol klesá ve městě na 16 mpg. Jak Expedition, tak Expedition Max dosáhly spotřeby 20 mpg na naší trase spotřeby 75 km/h, která je součástí našeho rozsáhlého testovacího programu.

Ford Expedition 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Interiér, pohodlí a nakládka

Materiály a vybavení interiéru Expedition jsou model od modelu sofistikovanější, což vyvrcholilo vybavením Platinum s bohatým koženým čalouněním a masážními předními sedadly. Běžná Expedition i Expedition Max s dlouhým rozvorem mají prostorný interiér a – na rozdíl od některých konkurence – třetí řadu sedadel, která nevadí ani dospělým. Druhá řada je standardně dodávána s třímístnou lavicí, ale na přání lze objednat i dvojici kapitánských sedadel. Nepřekonatelný je také vnitřní odkládací prostor Max.Každý model je vybaven elektricky sklopnou třetí řadou sedadel, která lze ovládat z nákladového prostoru nebo ze zadních sedadel. Druhá i třetí řada sedadel se zcela sklopí, čímž vznikne rovná podlaha, která usnadňuje nakládání.

Ford Expedition 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

infotainment a konektivita

Expedition se standardně dodává s velkým 12,0palcovým dotykovým displejem se softwarem infotainmentu Ford Sync4. Kromě možnosti přijímat aktualizace vzduchem nabízí bezdrátové Apple CarPlay a Android Auto. K dispozici je předplacený Wi-Fi hotspot, stejně jako zvukový systém Bang & Olufsen s 22 reproduktory a zábavní systém pro zadní sedadla. Pokud by standardní dotyková obrazovka nestačila, může být Expedition vybavena i 15,5palcovým displejem na výšku, který najdeme i v bateriově elektrickém Mustangu Mach-E.

Ford Expedition 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

bezpečnost a asistenci řidiče

Kromě řady standardních a volitelných asistenčních systémů pro řidiče nabízí Expedition dva nejmodernější stupně výbavy. Nejvyšší model Platinum je vybaven hands-free systémem Ford BlueCruise. Terénní verze Timberline je vybavena asistentem pro zatáčení Trail Turn Assist, který poskytuje SUV užší poloměr otáčení brzděním vnitřního zadního kola v ostrých zatáčkách při nízké rychlosti, když je vozidlo v režimu 4WD a na měkkém povrchu. Tuto užitečnou funkci najdete také v Ford Bronco . Další informace o výsledcích nárazových testů expedice naleznete na webových stránkách Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní varování před kolizí a automatické nouzové brzdění
  • K dispozici je varování před opuštěním jízdního pruhu a varování před opuštěním jízdního pruhu
  • K dispozici adaptivní tempomat

záruka a údržba

Ford nabízí na Expedition solidní záruku, která v oblasti pohonného ústrojí dokonce převyšuje Mercedes Benz převyšuje Není však nabízena žádná bezplatná plánovaná údržba.

  • Omezená tříletá záruka nebo 36 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je pět let nebo 60 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba