Ford Escape 2023: fotografie, ceny, technická data

Jako originál brod Escape 2023 přišel na trh v roce 2001, se svou robustní konstrukcí, dostupnými motory V6 a na svou dobu sofistikovaným pohonem všech kol byl vyroben pro použití v terénu. Dnes Bronco Sport, který sdílí platformu s Escape, věrohodně pokrývá pro Ford trh malých SUV a podobně velký Escape nechává před sebou.

Pohon předních kol je standardem a pohon všech kol je stále k dispozici, ale zbytek balíčku, který je k dispozici s jednou ze dvou hybridních pohonných jednotek – z nichž jedna je plug-in – a přeplňovaným tří- nebo čtyřválcovým motorem , není příliš robustní. Design Escape je lákavý, kabina nabízí dostatek místa pro lidi i zavazadla, ale není nijak zvlášť kvalitní. Výkon je na svou třídu průměrný, ale pokud vám jde o zábavu z jízdy, najdete ji u takových soupeřů, jako je tento Mazda CX-50 a Volkswagen Tiguan mnohem víc, co se vám líbí.

Co je nového pro rok 2023?

Ford dal modelu Escape pro rok 2023 atraktivní novou příď s širší mřížkou chladiče a logem značky ve tvaru vejce. Přepracována byla také kapota a přední nárazník a řada nových designů ráfků zlepšuje boční výhled. Známé výbavové linie S, SE, SEL a Titanium zmizely a nahrazují je nové modely Active, ST-Line a Platinum.

Model plug-in hybrid (PHEV) je odlišnou úrovní výbavy a všechny modely přecházejí z infotainmentu Sync 3 na Sync 4. Systém Sync 4 lze aktualizovat vzduchem a volitelně je k dispozici s větší 13,2palcovou obrazovkou infotainmentu. . Všechny modely jsou nyní vybaveny 8,0palcovým digitálním displejem, který lze u vybraných modelů rozšířit na větší 12,3palcový displej. ST-Line nabízí sportovnější vzhled, ale ten je čistě vizuální povahy.

Zvolili bychom nový model ST-Line, protože je to nejlevnější způsob, jak odemknout výkonnější 2,0litrový přeplňovaný čtyřválec o výkonu 250 koní. Předpokladem k tomu je paket Select, který nabízí i pohon všech kol. ST-Line se vyznačuje jedinečnými 18- nebo 19palcovými koly, obložením spodku v barvě karoserie, mřížkou mřížky a zadním spoilerem. Interiér je celý černý, s červeným kontrastním prošíváním a volantem s plochým dnem. Chcete-li zvýšit digitální stopu Escape ST-Line, můžete se rozhodnout pro balíček Premium Technology, který upgraduje standardní 8,0palcové obrazovky Escape o 13,2palcovou obrazovku infotainmentu a nahrazenou 12,3palcovou digitální obrazovkou.

✓ Můžete také zkontrolovat:

motoru, převodovky a výkonu

Escape nabízí širokou škálu pohonných jednotek, počínaje přeplňovaným 1,5litrovým tříválcovým motorem o výkonu 181 k, dostupným s pohonem předních nebo všech kol. V reakci na konkurenci od Honda CR-V Hybridní a Toyota RAV4 Prime, Ford nabízí pro Escape dvě hybridní pohonné jednotky, z nichž jedna je dobíjecí. Skládají se z 2,5litrového čtyřválce a dvou elektromotorů, které dohromady dávají 210 koní. Základní přeplňovaný tříválcový zážehový motor, i když je trochu zarputilý a podkultivovaný, nabízí slušné zrychlení a na našem testovacím okruhu dokázal rozjet Escape SE s pohonem všech kol na 100 km/h za 7,7 sekundy. Upgrade na 2,0litrový přeplňovaný čtyřválec s výkonem 250 k je nejpřesvědčivější volbou, která ve stejném testu dosáhla hranice 60 km/h za 5,7 sekundy. Oba benzinové motory jsou spřaženy s osmistupňovým automatem, hybridy mají bezestupňovou převodovku.

Dojezd, nabíjení a výdrž baterie

Plug-in hybrid je vybaven 11,2 kWh baterií, která umožňuje dojezd 37 mil v čistě elektrickém provozu. Při našich testech spotřeby paliva na dálnici jsme byli schopni ujet 25 mil, než došla šťáva baterie a Escape se přepnul do benzínového režimu.

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Tříválcový 1,5litrový přeplňovaný vznětový motor s pohonem předních kol je podle EPA nejhospodárnější z nehybridních modelů Escape. Je specifikováno jako 27 mpg ve městě, 33 mpg mimo město a 30 mpg v kombinaci; s pohonem všech kol tato čísla klesnou na 26 mpg ve městě, 31 mpg mimo město a 28 mpg dohromady. Testovali jsme model s pohonem všech čtyř kol s přeplňovaným tříválcovým motorem a dosáhli jsme působivých 35 mph na naší trase šetřící palivo při rychlosti 75 km/h na dálnici. Přestože větší 2,0litrový přeplňovaný čtyřválec s pohonem všech kol je inzerován rychlostí 23 mph v městském provozu, 31 mph na dálnici a 26 mph ve smíšeném provozu, při našem testování na dálnici jsme zvládli 32 mph. Pro ty, kteří chtějí nejúčinnější Escape, nehledejte nic jiného než plug-in hybridní model, který dosahuje hodnocení spotřeby paliva EPA až 44 mpg city; V našich testech Escape PHEV vrátil 36 MPGe na naší dálniční trase úspory paliva.

Interiér, pohodlí a nakládka

Interiér modelu Escape je krásně navržen s dostatkem místa pro cestující na předních i zadních sedadlech. Ačkoli některé levné plastové díly lze nalézt na nižších úrovních výbavy, modely ST-Line a Platinum modelu Escape vypadají a působí prémiověji. Sedadla jsou standardně čalouněna texturovanou látkou, zatímco model Platinum je standardně dodáván s přesvědčivými koženkovými sedadly. Za zadními sedadly Escape je prostorný zavazadlový prostor, který pojme až osm příručních zavazadel, čímž konkuruje svému přímému konkurentovi, Chevrolet Equinox , rovná se. Při sklopených zadních sedadlech se do Escape vejde 21 kufrů, do Equinoxu až dva další.

infotainment a konektivita

Zatímco základní modely jsou dodávány s 8,0palcovým informačním a zábavním systémem, větší 13,2palcový dotykový displej lze objednat od úrovně výbavy Active výše. Na obou obrazovkách běží nejnovější rozhraní infotainmentu Ford Sync 4, které zahrnuje oba Android automobil stejně jako bezdrátovou funkci Apple CarPlay. Systém přijímá bezdrátové aktualizace a podle Fordu se Escape aktualizuje sám automaticky, takže se majitel nemusí bát, že použije zastaralou verzi softwaru. Na přání je k dispozici audiosystém B&O Play s deseti reproduktory, palubní navigační systém, vyskakovací head-up displej a 12,3palcový digitální displej.

bezpečnost a asistenci řidiče

Ford nabízí řadu asistenčních funkcí řidiče, které společnost nazývá Co-Pilot360, standardně u všech modelů Escape. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Escape navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní varování před kolizí s automatickým nouzovým brzděním
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně
  • Standardní monitor mrtvého úhlu s upozorněním na příčný provoz vzadu

záruka a údržba

Standardní záruční balíček Fordu je relativně základní, zvláště ve srovnání s podobnými soupeři Hyundai Tucson a Kia Sportage , oba nabízejí mnohem delší záruku na hnací ústrojí. Escape Hybrid a Plug-in Hybrid mají na tyto modely speciální záruku na elektrický pohon, která nabízí ochranu až 100 000 mil.

  • Omezená záruka 3 roky nebo 36 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je platná po dobu 5 let nebo 60 000 mil
  • Na hybridní komponenty je poskytována záruka 8 let nebo 100 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.