Ford Escape 2021: specifikace, cena, datum uvedení na trh

Ford Escape 2021  dorazí s nápoji po celý cyklus. Toto je jeden z nejprodávanějších modrých oválných jmenovek z nějakého důvodu. Útěk čtvrté generace. Má tři možnosti hnacího ústrojí a nyní je k dispozici také hybridní varianta. Bez ohledu na to, řádně vybavený útěk nabízí prvotřídní rychlost vlečení. Interiér je velmi elegantní a pohodlný.

A co je nejdůležitější, Escape je cenově dostupný crossover. Má atraktivní vzhled a kompaktní rozměry. Útěk uteče v Mazda CX-5, Toyota RAV4 a Honda CR-V. Evropská verze Escape je k dispozici také pod názvem „Ford Kuga“.


Escape 2021 externí face lift

Podle četných zpráv je  Ford Escape 2021 připraven  na další aktualizaci v polovině cyklu. Útěk čtvrté generace však nedávno začal a vše vypadá svěží. Kompaktní crossover nabízí výrazný vzhled a moderní design. Současná globální platforma je navíc relativně nová. Únikové sporty, vysoce pevný ocelový rám a hliníková konstrukce jsou vynikající. Tato změna se stala tento rok. Hlavním důvodem je hybridní pohonná jednotka.

Z tohoto důvodu architektura C1 zmizela. Na druhou stranu, Escape 2021 dorazí ve stejných rozměrech jako jeho předchůdce. Tvar je také přesně stejný. Líbí se nám vzhled předního rámu. Lichoběžníkový mříž vypadá perfektně společně s LED světlomety. Boční zrcátka jsou také nová a standardní 18palcová kola. Prozatím je to jen zvěst, ale Ford mohl představit nové barvy těla.


Interiér, nákladový prostor

Pokud jde o design interiéru, má Escape jednu z nejlepších kabin v kompaktním crossover SUV segmentu. Všechno uvnitř vypadá tak sofistikovaně a moderně. Kromě toho nabízejí horní úrovně výbavy čistý luxus. Navzdory nové platformě bude opět místo pro pět cestujících. Tentokrát  Ford Escape 2021  nabízí zatím nejlepší interiér. Klávesy a ovládací prvky jsou dokonale umístěny. Kromě toho jsou ovládací prvky na volantu jednoduché a snadno použitelné.


✓ Můžete také zkontrolovat:

Střední hromada je přeskupena pomocí vyrovnávače řazení. Informační systém je aktuální a můžeme očekávat nová bezpečnostní opatření. Vše se do značné míry zachovalo až do konce interiéru. Pohodlí je přesto skvělé. Sedadla předních kbelíků jsou jedním z hlavních důvodů. Kromě toho jsou loketní opěrky větší než předchozí generace Escape. Nakládací plocha je 68,3 kubických stop. Escape 2021 celkově   nabízí dostatek prostoru pro kompaktní přechod.

Tři možnosti hnací soustavy

Opět jsou k dispozici stejné tři možnosti motoru. Nadcházející  Ford Escape 2021  nabídne standardní 1,5litrový čtyřválcový EcoBoost. Toto zařízení poskytuje 180 koňských sil a točivý moment 177 lb / ft. Dvouválcový turbo motor s objemem 2,0 l je volitelný a poskytuje řízení 245 hp a 275 lb / ft. Obě jednotky jsou k dispozici s relativně novou 8stupňovou automatickou převodovkou. Třetí možností hnacího ústrojí je hybrid.

Varianta plug-in má 48-voltový elektrický systém a generátor řemenového pohonu. To zlepšuje celkový výkon. Ford slíbí přes 100 mpg díky větší baterii. Elektrický motor by měl přidat více koní, abychom mohli očekávat ještě lepší výkon. Celkově elektrický dojezd poskytuje 50 mil.

Ford Escape 2021 cena a datum uvedení na trh

Nový  Ford Escape 2021  začíná na 25 000 EUR. To je stejná cena jako u modelu 2020. Varianta vybavení SEL stojí kolem 30 500 EUR a titanový model kolem 36 000 EUR. Hybridní verze plug-in stojí více než 32 000 EUR.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)