Ford Ranger Raptor 2024: ceny, spotřeba, technická data

Ford

Ford má dobrou zprávu pro kupující kompaktních nákladních vozů. Kromě menšího Mavericku americký výrobce nedávno představil i očekávaný Ford Ranger Raptor 2024. Jak byste očekávali, Ranger Raptor je nejterénnější vozidlo ve své řadě s osvědčenou kombinací robustního designu, vysokého výkonu a továrně instalovaného off-roadového vybavení.

“Toto je nejtvrdší Ranger, jaký jsme kdy postavili,” řekl Carl Widmann, hlavní inženýr Ford Performance. “Ranger Raptor je rychlý, pohodlný a nabitý špičkovou technologií navrženou pro výkon.”

Pódium

Nejsme si jisti, proč Fordu trvalo tak dlouho, než přivedl pickup Ranger 2018 zpět na americký trh, zejména proto, že Tacoma, Colorado a Canyon jsou již zpět. Ford také odhalil další generaci Rangeru v roce 2021 a teprve nedávno bylo oznámeno, že nejnovější verze dorazí k americkým dealerstvím v létě 2023. Nyní Ford (konečně) představil Ranger Raptor a proměnil jej z fám ve skutečnost – s motorem, který má dech.

Ranger Raptor zvítězil v kategorii Stock Midclass na Baja 1000, což dokazuje, že Fordův pickup není jen pro parádu. Závod dokončil za 26 hodin a 21 minut. Poté jel 200 mil do Kalifornie. Pokud existuje terénní vozidlo, které se na asfaltu neprořeže, je to Ranger Raptor.

Motor V6 upraven pro výkon

Ford Performance udělal svůj domácí úkol pro Ranger Raptor 2024. Zatímco na jiných trzích po celém světě se používají různé motory, americký Ranger Raptor má výkonný 3,0litrový V6 s dvojitým přeplňováním plynovým motorem s výkonem 405 k a točivým momentem 430 Nm. To je obrovský skok oproti 2,3litrovému EcoBoostu, standardnímu motoru Ranger 2024 s výkonem 270 k a točivým momentem 310 lb-ft.

Kromě toho je V6 vybaven blokem válců z grafitové litiny a systémem proti přeplňování v režimu Baja připraveným na závody. Ten udržuje turbodmychadla v chodu až tři sekundy po uvolnění plynového pedálu, aby byla zajištěna mohutná akcelerace při přibližování vozu k horizontu. Výkon je přenášen na všechna čtyři kola prostřednictvím 10stupňové automatické převodovky SelectShift a dále vyvinutého pohonu všech kol s elektronickou rozdělovací převodovkou a uzamykatelnými předními a zadními diferenciály.

silnou podporu

Pokud je srdcem jakéhokoli Raptora motor, pak je jeho kostrou podvozek. Ford Ranger Raptor 2024 se vyznačuje speciálně navrženým zadním zavěšením s dlouhým zdvihem s vlečenými rameny a příčnými rameny Watts, zatímco přední náprava má horní a spodní příčná ramena z hliníku. Tlumiče jsou Fox 2,5-palcový živý ventil vnitřní bypass coilover na přední straně a piggyback tlumiče na zadní straně.

Vše je ukotveno v plně kapotovaném rámu se zesílenými rámovými kolejnicemi, tlumicími věžemi, upevňovacími body zavěšení a držáky zadních tlumičů. V kombinaci s ne méně než sedmi jízdními režimy na míru je Ford Ranger Raptor 2024 připraven k akci. Nabízí 10,7 palce světlé výšky a slušné odjezdové úhly (33 stupňů), sbíhavost (26,4 stupně) a sbíhavost (24,2 stupně). Maximální tažná kapacita Fordu Ranger Raptor 2024 je 5 510 lb. s užitečným zatížením 1 411 liber.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Impozantní design

Ford Ranger Raptor 2024 je jen těžko přehlédnout s ocelovým předním nárazníkem, standardními 17″ koly, 33″ terénními pneumatikami BFGoodrich KO3, dálkovými světlomety C-clamp, zakřivenými blatníky a ocelovými blatníky. Interiér je vybaven sportovním volantem, hořčíkovými pádly, předními sedadly Ford Performance a oranžovým lemováním. Ranger Raptor je navíc vybaven přepínači stropní konzoly, které dále vylepšují zážitek z Big Rig.

Mezi moderní prvky výbavy patří 12,4palcový digitální přístrojový štít, 12palcová dotyková obrazovka infotainmentu s nejnovějším operačním systémem Ford SYNC 4A, Apple CarPlay a Android Auto a audiosystém Bang & Olufsen. Standardní výbava dále zahrnuje 360stupňovou kameru, přední kameru, systém zónových světel pro navigaci ve tmě a Ford Pro Trailer Backup Assist, který usnadňuje tažení přívěsu.

Cena a dostupnost Ford Ranger Raptor 2024

Ford Ranger Raptor 2024 je k dispozici pouze v konfiguraci 5stopého lůžka SuperCrew. Základní cena je 56 960 USD, včetně 1 595 USD za destinaci. Ford otevře knihy objednávek na konci května 2023 a první dodávky začnou v létě.

Fotografie a zdroj: Ford Motor Company.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.