Polestar 4 2024: spotřeba, technická data, cena

Polestar

Švédský výrobce elektromobilů Polestar poskytl automobilovému světu úplný pohled na své nejnovější elektrické SUV kupé, Polestar 4, ještě před jeho oficiálním uvedením v Severní Americe v roce 2024. Již na první pohled je jasné, že Polestar 4 je skutečným tahounem, s jeho elegantním tělem a ostrými detaily zděděnými z konceptu Polestar Precept, který byl uveden na trh v roce 2020. Některé z nápaditých detailů zahrnují výsuvné zadní okno, dvojité světlomety, bezrámová okna a výsuvné kliky dveří.

„Polestar 4 jsme od základu navrhli jako nový druh SUV kupé, které oslavuje pohodlí a zážitek na zadních sedadlech,“ řekl Thomas Ingenlath, generální ředitel společnosti Polestar.

Pódium

Líbí se nám městský vzhled, ale z určitých úhlů je těžké nepostřehnout některé designové prvky Jaguaru I-Pace, což je dobře. Podle Polestaru je Polestar 4 druhým SUV v rostoucí řadě moderních elektrických vozidel, které se nachází mezi Polestar 2 a Polestar 3. Má karoserii typu fastback bez zadního okna, ale je vybavena kamerou s vysokým rozlišením, která je podle Polestaru lepší než jakékoli zpětné zrcátko s kamerou na trhu.

Elegantní tělo je designové a umožňuje 4 klouzat vzduchem jako horký nůž máslem. Ke zvýšení efektivity přispívají aerodynamicky optimalizované detaily, jako je zasklení, bezrámová okna a aerodynamické žaluzie vzadu. 118palcový rozvor a kratší přední a zadní převisy poskytují elegantní vzhled a prostornější interiér.

Polestar 4 2024: Dosud nejrychlejší Polestar

Jestliže je SUV Polestar 3 nejprostornější ve své třídě i přes chybějící třetí řadu sedadel, chystaný Polestar 4 bude nejrychlejší. Podrobnosti jsou poskrovnu a Polestar slibuje, že s blížícím se datem uvedení odhalí více o pohonné jednotce, ale říká se, že je to dost na to, aby kupující EV udrželi v očekávání.

Dvoumotorový Polestar 4 poskytuje výkon až 544 koní a zrychlí na 100 km/h za 3,8 sekundy. Díky tomu je silnější a rychlejší než Polestar 2 BST Edition 230 a má neustále k dispozici točivý moment 505 lb-ft. Nově existuje i jednomotorová dálková verze. Má pohon zadních kol, výkon 272 koní a točivý moment 253 Nm, což stačí na zrychlení z 0 na 100 km/h za zhruba 7,4 sekundy.

Efektivní elektrický pohon

Dálkové varianty Polestar 4 jsou vybaveny 102 kWh baterií, která umožňuje dojezd až 348 mil v cyklu WLTP. V testovacím cyklu EPA očekáváme 270 až 300 mil na plné nabití. Dvoumotorové varianty mají systém vypínání předního motoru pro zvýšení využitelného dojezdu.

Když se vybijí baterie, Polestar 4 má 22kW AC nabíječku a lze ji rychle nabít až 200kW DC. Kromě toho má Polestar 4 obousměrné nabíjení a schopnosti Vehicle-to-Load (V2L) (pro napájení vašeho domova a elektroniky v případě nouze nebo výpadku proudu), stejně jako tepelné čerpadlo pro lepší zimní připravenost.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Udržitelná a high-tech kabina

Součástí mytologie Polestar je udržitelný interiér s nízkouhlíkovými materiály a recyklovanými dobrotami (něco podobného dělá Volvo). Polestar 4 obsahuje kůži Nappa, recyklovaný PET koberec, vinyl MicroTech na biologické bázi, recyklovaný polyester a další ekologické materiály.

Na druhou stranu je vybaveno veškerou technikou, kterou byste od moderního elektromobilu očekávali. Má například 15,4palcový dotykový displej na šířku s integrovanou funkcí Google, která vám umožní používat Google Maps a Google Assistant a stahovat oblíbené aplikace z Obchodu Play. Apple CarPlay je integrován i pro fanoušky iOS.

Vřele doporučujeme volitelný 12reproduktorový audiosystém Harman Kardon s 1400wattovým hybridním zesilovačem a paket Nappa přidává další dva reproduktory na opěrkách hlavy předních sedadel.

Úroveň zabezpečení Volvo

Polestar pochází od Volva a není žádným překvapením, že pokud jde o bezpečnost, vede cesta. Polestar má devět airbagů, dvanáct kamer, dvanáct ultrazvukových senzorů a radarový systém, které pohání pokročilý asistenční systém řidiče SuperVision. Je také vybaven 10,2palcovým digitálním sdruženým přístrojem a 14,7palcovým head-up displejem (HUD), který zobrazuje různé asistenční parametry řidiče, navigační pokyny a další informace o vozidle.

Polestar 4 úrovně výbavy

Pro nový Polestar 4 je k dispozici Pilot Pack, který mimo jiné obsahuje rozšířený Pilot Assist a asistent změny jízdního pruhu. Performance Pack dále nabízí 22palcová kola, 4pístkové brzdy Brembo, individuální naladění odpružení a zlaté ozdoby. Plus Pro Pack konečně obsahuje elektrochromickou skleněnou střechu, ambientní osvětlení v interiéru a vnější panely v barvě karoserie.

Cena a dostupnost Polestar 4 2024

Polestar 4 bude oficiálně uveden na trh v Severní Americe, Evropě a Asii začátkem roku 2024. Při uvedení na trh v listopadu 2023 však budou první čínští kupci. Vstupní cena za jednomotorový Polestar 4 bude pod 60 000 $, tedy nižší než cena, kterou Polestar požaduje za svůj nejnovější model SUV, Polestar 3.

Fotografie a zdroj: Polestar Germany.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.