Kia Carnival 2024: ceny a vlastnosti

V polovině 90. let byl minivan standardním osobním přepravcem. Ale když sportovní užitkové vozy převzaly hlavní proud, starý dobrý minivan byl odsunut na vedlejší roli v segmentu rodinných vozů. Ale Kia ​​Carnival 2024 je novou hvězdou jihokorejské automobilky, anti-SUV volbou pro praktické kupce aut.

Kia Carnival 2024: ceny a vlastnosti, Auto Březík Servis

Nový Carnival, který bude uveden na trh v roce 2020 jako nástupce stárnoucí Sedony, bude značkou označován jako MPV nebo víceúčelové vozidlo. Na první pohled by Carnival mohl vypadat jako SUV, ale ve skutečnosti je to minivan. Pro ty, kteří vědí, že pro přepravu šesti až osmi cestujících a jejich zavazadel není nic lepšího než minivan, je Carnival 2024 připraven na přepravu v hlavním vysílacím čase.

Kia Carnival 2024: co je nového?

S Kia ​​Carnival 2024 se toho mnoho nezměnilo. Kia upustila od elektricky ovládaných oken, které byly standardem na úrovni mid-EX výbavy, ale tato funkce zůstává ve verzích Carnival SX a SX Prestige. Jinak zůstává Karneval 2024 beze změn.

Kia Carnival 2024: ceny a vlastnosti, Auto Březík Servis

Pod kapotou je atmosféricky plněný 3,5litrový V6, který produkuje 290 koní a 262 lb-ft točivého momentu. Svou sílu přenáší výhradně na přední kola prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky. Není k dispozici pohon všech kol a ani karneval 2024 nemá hybridní systém jako Toyota Sienna nebo Chrysler Pacifica. Přesto Carnival dosahuje skóre EPA 19 při jízdě ve městě, 26 na dálnici a 22 ve smíšeném provozu – slušné skóre na sedmi- nebo osmimístný osobní nosič.

Kia Carnival 2024: ceny a vlastnosti, Auto Březík Servis

Připraveno pro celou rodinu

Předchozí modely Kia Carnival/Sedona byly známé svými rodinnými vlastnostmi. Čtvrtá generace Carnivalu se neliší, ale má exteriér připomínající spíše SUV, který zapadá do jeho rodinné DNA. Například nabízí více nákladového prostoru vzadu než typický crossover nebo SUV. Nechybí ani praktické prvky, jako jsou elektricky otevírané boční dveře, které lze otevřít a zavřít stisknutím tlačítka, a modulární sedadla ve druhé a třetí řadě.

Kia Carnival 2024: ceny a vlastnosti, Auto Březík Servis

Působivý je také dlouhý seznam standardní výbavy Carnivalu. Základní verze LX má LED světlomety, 17palcová litá kola, audiosystém se šesti reproduktory, 8palcový dotykový displej infotainmentu a bezdrátové připojení k Apple CarPlay a Android Auto.

Kia Carnival 2024: ceny a vlastnosti, Auto Březík Servis

Carnival EX má mimo jiné třízónovou automatickou klimatizaci, 19palcová kola, interiérovou kameru a interkom. Carnival SX Prestige má čalounění z hovězí kůže, audiosystém Bose s 12 reproduktory, elektricky ovládané střešní okno a další.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Bezpečnostní výbava Kia Carnival

Kia ​​Carnival 2024 je standardně dodávána s Drive Wise, balíčkem pokročilých asistenčních systémů řidiče od společnosti Kia. Balíček obsahuje asistent pro udržování v jízdním pruhu a asistent pro změnu jízdního pruhu, předcházení kolizím pro přecházení provozu, varování před mrtvým úhlem, asistent parkování, upozornění na pozornost a asistent bezpečného výjezdu.

Kia Carnival 2024: ceny a vlastnosti, Auto Březík Servis

Ostatní úrovně výbavy mají více aktivních bezpečnostních prvků, jako je asistent pro jízdu na dálnici, předcházení kolizím vpřed a předcházení kolizím při parkování, abychom jmenovali alespoň některé.

Záruka Kia Carnival

Všechny Kia Carnivals se dodávají se zárukou na nárazník 5 let/60 000 mil a 10 let/100 000 mil na pohonné ústrojí z továrny. Přestože mají vozidla Kia jednu z nejlepších záruk na pohonné ústrojí v oboru, pokud najedete více kilometrů než průměrný řidič, možná budete chtít zvážit prodlouženou záruku.

Kia Carnival 2024: ceny a vlastnosti, Auto Březík Servis

Kia Carnival 2024 Cena a dostupnost

Kia ​​Carnival 2024 je k dispozici ve čtyřech úrovních výbavy: LX (34 565 USD), EX (40 065 USD), SX (43 265 USD) a SX Prestige (47 665 USD). Stupeň výbavy Carnival LX Seat Package také začíná na 35 200 dolarech a zahrnuje vyhřívaná přední sedadla, kožený volant, koženkové čalounění a osmimístnou kabinu. Doporučené maloobchodní ceny zahrnují 1 365 USD za cestování.

Fotografie a zdroj: Kia Germany GmbH.