Kia Carnival 2023: spotřeba, technická data, cena

Kia

jestli ty kia Karneval 2023, který koutkem oka uvidíte, váš mozek pravděpodobně zaregistruje jako SUV střední velikosti. To znamená, že design – a marketing Kia – fungují. Karneval je stoprocentně minivan. nevěří mi? Podívejte se na zadní dveře. kloužeš. Uvnitř krabicová karoserie a nízká podlaha Carnivalu poskytují více úložného prostoru než průměrný crossover. Všechny Carnivals jsou vybaveny tichým 3,5litrovým motorem V6 o výkonu 290 k a osmistupňovou automatickou převodovkou.

Kia standardně vybavuje Carnival řadou asistenčních funkcí řidiče, zatímco nejvyšší modely nabízejí ještě více technických doplňků. Nenechte se však odradit osobitou vanovou povahou karnevalu. Těšte se na jeho kultivované jízdní vlastnosti, praktické využití a prostorný interiér. Přiznejme si, že stejně velkou světlou výšku a pohon všech kol asi nepotřebujete.

Co je nového pro rok 2023?

Nejvyšší řada SX a SX Prestige Carnival jsou jediné úrovně výbavy, které se pro rok 2023 změnily. SX nyní přichází s 12,3palcovou obrazovkou infotainmentu a odpovídající 12,3palcovou digitální obrazovkou. SX Prestige v nejvyšším stupni výbavy se již standardně nedodává se sklopnými sedadly kapitána druhé řady (nyní na přání). Místo toho je standardně nabízena přestavitelná lavice se třemi sedadly. Cenné vybavení LXS bylo odstraněno ze sortimentu.

Carnival je nabízen ve čtyřech úrovních výbavy, od levného LX po luxusní SX Prestige, ale zdá se, že výbava EX představuje šťastné médium mezi funkcemi a cenou. Verze EX nabízí řadu komfortních prvků, které ospravedlňují extra cenu, včetně elektricky ovládaných dveří zavazadlového prostoru, vnitřního interkomu a systému hlasového ovládání, který umožňuje cestujícím na zadních sedadlech ovládat informační a zábavní systém Carnival.

motoru, převodovky a výkonu

Carnival 2023 je poháněn 3,5litrovým motorem V6, který poskytuje neuvěřitelných 290 koní; standardem je osmistupňová automatická převodovka. Pohon všech čtyř kol v nabídce není, Carnival je nabízen pouze jako předokolka. The Chrysler Pacifica má volitelný plug-in hybridní pohon a Toyota Sienna je k dispozici pouze jako hybrid, ale neočekáváme, že Kia takový systém nabídne pro Carnival, alespoň ne hned. Kia uvádí, že Carnival může táhnout až 3500 liber.

Jsme ohromeni vyváženou ovladatelností Carnivalu, která je plynulá při jízdě a snadno zatáčí. Kultivovaný motor V6 nabízí živé zrychlení a na naší testovací dráze vyhnal Carnival na 100 km/h za 7,0 sekundy.

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Spotřeba paliva EPA 2023 Carnival je 19 mpg při jízdě ve městě, 26 mpg při jízdě po dálnici a 22 mpg při kombinované jízdě. Testovali jsme 22 Carnival na naší dálniční trase 75 mph, která je součástí našeho rozsáhlého testovacího programu, a dosáhl rychlosti 28 mph – o 2 míle více, než je hodnocení EPA.

Interiér, pohodlí a nakládka

Přístrojová deska a přední sezení hotelu Carnival jsou moderní a příjemné. Velká středová konzola nabízí dostatek úložného prostoru pro drobnosti, zatímco volitelný informační a zábavní systém ve stylu Mercedesu se dvěma obrazovkami a digitálním displejem umožňuje snadný přístup k prvkům konektivity dodávky. Vrcholná verze SX Prestige má kožený interiér a lze ji objednat s nastavitelnými sedadly ve druhé řadě se sklopnými stupačkami.

Tato „VIP sedadla“ nabízejí cestujícím relaxační způsob, jak si ukrátit čas na dlouhých cestách, ale bohužel je nelze vyjmout nebo uložit do podlahy jako konkurenční minivany, což omezuje maximální nákladový prostor Carnivalu. Volitelně je k dispozici panoramatické střešní okno, které nabízí velký otvor přes druhou řadu, aby se děti mohly nadechnout čerstvého vzduchu. V našem testu se nám za třetí řadu sedadel podařilo uložit 14 příručních zavazadel a se sklopenými sedadly 48. To je hodně nákladového prostoru, ale sluší se říct, že Pacifica i Odyssey toho nabízejí málo. více prostoru.

✓ Můžete také zkontrolovat:

infotainment a konektivita

Standardem je 8,0palcová obrazovka infotainmentu se dvěma volitelnými 12,3palcovými obrazovkami pokrývajícími dvě třetiny palubní desky Carnivalu, z nichž jedna slouží jako digitální displej a druhá jako obrazovka infotainmentu. Apple CarPlay a Android automobil jsou standardní. V karnevalu je k dispozici až devět USB portů. Zadní zábavní systém je k dispozici jako volitelná výbava od úrovně výbavy SX výše, ale pro nejvyšší úroveň výbavy SX Prestige je vyhrazen zvukový systém Bose s 12 reproduktory.

bezpečnost a asistenci řidiče

Kia standardně nabízí řadu asistenčních funkcí pro řidiče, včetně varování před opuštěním jízdního pruhu, automatických dálkových světel a hlídání mrtvého úhlu, což staví Carnival do souladu s modely Pacifica, Sienna a Honda pózová odysea. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Carnival navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi nejdůležitější bezpečnostní prvky

  • Standardní automatické nouzové brzdění s detekcí chodců
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně
  • K dispozici adaptivní tempomat

záruka a údržba

Záruka Kia převyšuje záruku konkurence se zárukou na hnací ústrojí 10 let nebo 100 000 mil. Na rozdíl od Sienny však karneval nenabízí bezplatnou plánovanou údržbu.

  • Omezená pětiletá záruka nebo 60 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je platná po dobu 10 let nebo 100 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Doporučená maloobchodní cena Kia Carnival 2023 je 42 770 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.