Ford Explorer 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Kořeny brod Explorer 2023 se datuje do roku 1990, kdy první generace, modelový rok 1991, způsobila revoluci na trhu SUV. Nyní, ve čtvrtém modelovém roce, aktuální Explorer nabízí kupujícím prostorný interiér se třetí řadou sedadel, sportovní design exteriéru a tři varianty pohonu. Je to kompetentní vozidlo, které zvládne více než svou práci, zejména pokud jde o přepravu rodiny a jejího vybavení.

Ford Explorer 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Takové jsou kvalitnější a sofistikovanější nabídky Kia Telluride , Hyundai palisáda a Jeep Grand Cherokee L. Ford se snažil zlepšit konkurenceschopnost Exploreru vydáním modernizovaných verzí, jako je terénní Explorer Timberline. Myslíme si však, že kupující v tomto segmentu by měli alespoň zvážit další možnosti, kterých je celá řada.

Co je nového pro rok 2023?

Ford Explorer nevidí žádné změny ve výkonu, kapacitě nebo technologii modelový rok 2023 , i když do směsi byla přidána nová metalická barva Red Jewel.

Ford Explorer 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Model střední třídy Limited je podle nás nejlepší Explorer za dané peníze. Malý čtyřválcový motor s jedním turbodmychadlem nemá takový výkon jako silnější V6 s dvojitým přeplňováním, ale svou práci zvládne a je účinnější než větší motor. S tažným paketem utáhne ohromných 5300 liber. Rezervovali bychom i pohon všech kol za 2000 eur. Jinak si myslíme, že žádoucí standardní výbava Limitedu je dostatečná. Patří mezi ně audiosystém Bang & Olufsen s 12 reproduktory, 20palcová kola, vyhřívaný a elektricky nastavitelný volant, kožené čalounění, elektricky sklopná třetí řada sedadel a vylepšené asistenční systémy řidiče, jako je adaptivní tempomat. Kdo chce větší terénní schopnosti, může sáhnout po o něco dražším Timberline, který pohání stejný turbo čtyřválec.

motoru, převodovky a výkonu

Základní verze, verze XLT a Limited jsou vybaveny 2,3litrovým přeplňovaným čtyřválcovým motorem o výkonu 300 k, který pohání Explorer se zdravou dávkou autority. Timberline s tímto motorem, který jsme testovali, dosáhl rychlosti 60 km/h za 6,0 sekund. Vedoucí řidiči mezi námi preferují modely King Ranch, Platinum nebo ST, které jsou poháněny 3,0litrovým V6 přeplňovaným dvěma turby, který produkuje 400 koní. Od roku 2020 bude pro Explorer k dispozici také hybridní pohon. Kombinuje 3,3litrový V6 s elektromotorem pro kombinovaný výkon 318 koní.

Ford Explorer 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Ford Explorer 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Hybridní konfigurace hnacího ústrojí je k dispozici také pro modely Limited a Platinum, a ačkoli to dává smysl pro lidi, kteří mohou využívat vznešené městské mpg s hodnocením EPA, zjistili jsme, že standardní přeplňovaný čtyřválcový motor je dostatečně silný a účinný. dálnice. Explorer jezdí na platformě s pohonem zadních kol, ale pohon všech kol je volitelná. Standardem je 10stupňová automatická převodovka. Jízda a ovládání jsou příjemné a klidné, ale zdaleka ne zábavné; Explorer ST je mnohem sportovnější a jeho extra výkon a tužší odpružení z něj dělají skutečně výkonné SUV. Se správnou výbavou může Explorer táhnout až 5600 liber.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Není překvapením, že Explorer má různá hodnocení spotřeby paliva EPA díky četným kombinacím pohonného ústrojí a převodovky. Hybridní model s pohonem zadních kol je nejúspornější při jízdě ve městě až 27 mpg a 28 mpg na dálnici. Modely Platinum Hybrid zaznamenávají nepatrný pokles na 25 mpg ve městě a 26 mpg na dálnici a s pohonem všech kol Hybrid dále klesá na 23 mpg ve městě. Jeden model jsme testovali na naší dálniční trase při rychlosti 75 km/h, kde zvládal pouze 24 mpg. Explorer ST o výkonu 400 k dosáhl ve stejném testu 25 mpg, čímž překonal hodnocení EPA o 1. Do našeho testu spotřeby paliva jsme také zahrnuli 4válcový Explorer s pohonem všech kol. Vláda odhaduje, že tato verze dosáhne 20 mpg při jízdě ve městě a 27 mpg na dálnici; viděli jsme 28mpg.

Ford Explorer 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Ford Explorer 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a nakládka

I když je design interiéru trochu neinspirovaný, kabina Exploreru je funkční a pohodlná – alespoň pro první dvě řady sedadel. Nastupování do standardních sedadel třetí řady je poměrně snadné díky mechanismu, který posouvá sedadlo druhé řady do stran stisknutím tlačítka. Větší děti a dospělí však zjistí, že sedačka je příliš blízko země, aby se jí pohodlně sedělo. takoví konkurenti Chevrolet Traverse a Volkswagen Atlas nabízí větší komfort ve třetí řadě. Za třetí řadu Fordu se nám vešly čtyři příruční zavazadla a po sklopení zadních řad se vešlo celkem 31 tašek.

Ford Explorer 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Ford Explorer 2023: Specifikace, cena, datum vydání

infotainment a konektivita

Informační a zábavní systém s 8,0palcovým dotykovým displejem je standardní výbavou a nabízí funkce Apple CarPlay a Android Auto a také Wi-Fi hotspot. Systém je citlivý a citlivý, ale není tak intuitivní, jak bychom chtěli. Tady by pomohl otočný ovladač. Chcete-li získat volitelnou 10,1palcovou obrazovku s vertikální orientací, musíte zvolit jednu z nejdražších úrovní výbavy Explorer. Všechny modely jsou k dispozici s hlasově ovládanou navigací a zábavním systémem pro zadní sedadla. Kromě základní verze se Explorers standardně dodávají se zvukovým systémem B&O s 12 reproduktory.

Ford Explorer 2023: Specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Ford standardně vybavuje každý Explorer různými asistenčními systémy pro řidiče a nabízí také vylepšení, jako je parkovací asistent. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Explorer navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní varování před kolizí a automatické nouzové brzdění
  • Standardní sledování mrtvého úhlu a upozornění na křížový provoz
  • Lane Departure Warning a Lane Departure Warning jako standard

záruka a údržba

Ford nabízí průměrné omezené záruky a záruky na pohonné jednotky, které odpovídají většině konkurentů. Ford však nenabízí bezplatnou údržbu jako Toyota a Chevy .

  • Omezená tříletá záruka nebo 36 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je pět let nebo 60 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik