Ford Mustang Mach-E 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Díky různým konfiguracím a balíčkům vybavení je brod Mustang Mach-E 2023 hodně pro ty, kteří hledají crossover, ale chtěli by řídit elektromobil. I tito zákazníci si mohou vybrat mezi bohatě vybaveným modelem Premium a výkonnějším modelem GT. Mach-E navzdory svému názvu není Mustang, přesto se dá označit za obratný a rychlý. K tomu si přidejte atraktivní exteriér, skvěle vybavený interiér nejnovějšími vychytávkami a vychytávkami a dostatečný dojezd a výkon.

Ford Mustang Mach-E 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Ford tvrdí, že Mustang Mach-E může ujet více než 300 mil, než bude nutné jej dobít, a výkonný model GT zrychlil na 100 km/h za 3,7 sekundy na našem testovacím okruhu. Mustang Mach-E byl dost dobrý na to, aby vyhrál naši první cenu za elektromobil roku 2021, ale nyní získal svou korunu Hyundai Ioniq 5 ztracené, což je levnější a stejně působivé.

Co je nového pro rok 2023?

Pro třetí modelový rok nabízí výbava Premium mírně zvýšený dojezd na 290 mil a více standardní výbavy, včetně asistenční technologie Ford Co-Pilot360 napříč modelovou řadou. U některých modelů Premium a GT Performance Edition je k dispozici nový balíček Mustang Nite Pony. U prémiových modelů zahrnuje černé akcenty na náraznících a dveřních panelech a také leskle černá 19palcová kola. U modelů GT Performance Edition paket obsahuje 20palcová lesklá černá kola a černý znak GT. GT a GT Performance Edition mají navíc ve standardní výbavě panoramatickou prosklenou střechu. Pro Mach-E jsou také dvě nové barvy exteriéru: šedá karbonizovaná metalíza a modrá metalíza Vapor.

Ford Mustang Mach-E 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Model Premium je podle nás nejlepší Mach-E. Ford uvádí dojezd s baterií s prodlouženým dojezdem a pohonem zadních kol jako 306 mil, ale my bychom zvolili verzi s pohonem všech kol, která snižuje odhadovaný dojezd na 290 mil. Ve srovnání se základním modelem má Mach-E Premium výkonnější funkci rychlého nabíjení, 19palcová kola, zvukový systém Bang & Olufsen, panoramatické střešní okno a elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru.

EV motor, výkon a ovladatelnost

Mustang Mach-E 2023 je k dispozici buď se 70,0 kWh standardní baterií, nebo 91,0 kWh baterií s prodlouženým dojezdem. Ty napájejí elektromotor na zadní nápravu nebo na obě nápravy. Ve sportovních modelech GT a GT Performance poskytují motory kombinovaný výkon 480 k a točivý moment až 634 lb/ft. Podle Fordu Mach-E GT Performance zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 3,5 sekundy. Méně výkonné modely mají výkon 266 až 346 koní a točivý moment 317 až 428 liber za minutu.

Ford Mustang Mach-E 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Ford Mustang Mach-E 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Mach-E jezdí na 18- až 20palcových kolech a je k dispozici s adaptivními tlumiči, které upravují tvrdost podvozku. Předchozí verze, kterou jsme jezdili v roce 2021, byl modernizovaný model s pohonem všech kol, který byl rychlejší a ovladatelnější než většina běžných crossoverů. Řidiči by neměli očekávat, že Mach-E bude tak vzrušující jako tradiční Mustang. Mach-E ale zaujme svou hladkostí a superhladkou ovladatelností.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Dojezd, nabíjení a výdrž baterie

Ford odhaduje, že dojezd Mustangu Mach-E pro rok 2023 bude mezi 224 a 312 mil, v závislosti na baterii a konfiguraci elektromotoru. To není zdaleka tak působivé jako řada modelů Tesla. Všechny modely jsou vybaveny funkcí rychlého nabíjení a dodávají se s přenosnou nabíječkou, která umožňuje až 30 mil dodatečného dojezdu přes noc na 120voltové zásuvce a až 80 procent noční výdrže baterie na 240voltové zásuvce. Nabíjecí stanici Ford si lze objednat online a nainstalovat ji certifikovaní elektrikáři. Umožňuje tankování při rychlosti 32 mil za hodinu a nabíjení baterie přes noc.

Ford Mustang Mach-E 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Podle Fordu má Mustang Mach-E 2023 dojezd EPA až 312 mil ve verzi California Route 1 s pohonem všech kol. Následuje střední prémiový model s pohonem zadních kol s dojezdem odhadovaným Fordem 306 mil. Samozřejmě existuje širší rozsah dojezdů v závislosti na modelu a úrovni výbavy, přičemž nejnižší je 224 mil pro modely se standardní baterií a pohonem všech kol. Ještě jsme nejeli s 2023 Mach-E na naší dálniční trase s úsporou paliva 75 km/h, která je součástí našeho rozsáhlého testovacího programu, takže nemůžeme posoudit její skutečný dojezd.

Ford Mustang Mach-E 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Ford Mustang Mach-E 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a nakládka

Baterie Mustangu Mach-E je umístěna pod podlahou vozidla, což umožňuje maximální prostor pro náklad a cestující. Na rozdíl od exteriéru má vnitřek Mach-E pramálo společného s běžným Mustangem. Aerodynamická palubní deska obsahuje atraktivní digitální přístrojový štít a dominuje jí obrovská, vertikálně umístěná dotyková obrazovka. Plovoucí, sklopná loketní opěrka ve středové konzole umožňuje uložení kabelky nebo jiných předmětů mezi cestující. Kromě toho je k dispozici řada šikovných funkcí, jako je individuálně nastavitelné vnitřní osvětlení, vyhřívaná přední sedadla, vyhřívaný volant, bezdrátové nabíjení, panoramatická střecha a mnoho dalšího. Přední kufr je vyroben z odolného plastu, který lze opláchnout a poté vyprázdnit pro uložení ledu a nečistot. Za zadními sedadly nabízí Mach-E 29 metrů krychlových nákladového prostoru, se sklopenými zadními sedadly dokonce až 60 metrů krychlových.

infotainment a konektivita

Informační a zábavní systém Sync nové generace společnosti Ford využívá strojové učení k přizpůsobení zážitku z jízdy jednotlivým řidičům. V současnosti podporuje tři profily ovladačů a jeden host. V Mustang Mach-E běží software na vertikálně umístěné 15,5palcové dotykové obrazovce, která poskytuje snadný přístup k mnoha aplikacím a funkcím systému. Jednou z výhod systému je, že v průběhu času bude Ford zavádět bezdrátové aktualizace, které budou systém neustále vylepšovat a přidávat nový obsah. Mezi klíčové funkce patří Apple CarPlay, Android automobil , přenosný Wi-Fi hotspot a audio systém Bang & Olufsen.

Ford Mustang Mach-E 2023: Specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Mustang Mach-E 2023 je k dispozici s řadou asistenčních systémů řidiče. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Mach-E navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní automatické nouzové brzdění s varováním před čelní kolizí
  • Standardní hlídání mrtvého úhlu a upozornění na křížový provoz vzadu
  • K dispozici s adaptivním tempomatem a voláním handsfree

záruka a údržba

Současná omezená záruka a záruka na hnací ústrojí společnosti Ford jsou konkurenceschopné, ne-li přímo velkolepé. Je pozoruhodné, že společnost pokrývá elektrické komponenty Mach-E po dobu osmi let, nebo 100 000 mil, jako u všech svých elektrických vozidel, ale nenabízí bezplatnou údržbu.

  • Omezená tříletá záruka nebo 36 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je pět let nebo 60 000 mil
  • Elektrické komponenty jsou kryty na osm let nebo 100 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik