Ford Transit 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Pro většinu motoristů je takovým užitkové vozidlo brod Transit 2023 není na radaru. Pro miliony vlastníků malých podniků a provozovatelů vozových parků je však důležitým a žádoucím vozidlem. Lze jej objednat v různých provedeních karoserie, včetně prostorné verze s vysokou střechou, která pojme různé nářadí, balíčky nebo náklad. Od letošního roku Ford také nabízí speciálně vybavený model, který je perfektní jako základ pro přestavbu na obytný automobil – říkejte tomu všestrannost, Overlander! Na výběr jsou dva zážehové motory – atmosférický V6 a přeplňovaný Ecoboost V6 – a zákazníci si mohou vybrat mezi pohonem zadních a všech kol.

Ford Transit 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Mezi hlavní konkurenty Transitu patří Mercedes Benz Sprinter a Ram ProMaster, ale Ford se cítí lépe ovladatelný než tito dva. Na technologiích také záleží: všechny modely Transit jsou standardně vybaveny základními asistenčními funkcemi pro řidiče a informační a zábavní systém Ford Sync 4 je k dispozici s velkou 12,0palcovou obrazovkou. Systém správy vozového parku a telematický systém společnosti Ford bude pravděpodobně nejvíce zajímat flotilové zákazníky, protože umožňuje lepší sledování a analýzu dat jejich vozového parku.

Co je nového pro rok 2023?

Transit Trail, který do modelové řady přibude v roce 2023, je zaměřen na milovníky dodávek, kteří chtějí obytnou plochu za předními sedadly na bázi obytného vozu. Všechny modely Transit Trail mají vyšší podvozek, terénní pneumatiky a robustnější vnější design. Trať byla rozšířena a byla zvýšena světlá výška, aby bylo snazší se dostat do odlehlých kempů. Transit Trail je standardně dodáván s pohonem všech čtyř kol a přeplňovaným motorem V6. Pokud nejste domácí kutil, Ford vám může dát kontakt na rostoucí počet přestavbových firem, které vám váš vysněný karavan předělají – samozřejmě za poplatek. Loňská volitelná 8,0palcová obrazovka infotainmentu byla nahrazena větší 12,0palcovou obrazovkou a nyní využívá rozhraní Ford Sync 4, které podporuje bezdrátové aktualizace.

Ford Transit 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Základní model Ford Transit T-150 se svou velkorysou standardní výbavou je naší oblíbenou v této řadě. Tato dodávka jezdí na 16palcových ocelových kolech a má vnější prvky, jako jsou elektricky ovládaná zrcátka a dělené zadní dveře, které se otevírají pro snadný přístup k zavazadlům. Pohodlí za volantem zajišťuje čtyřsměrně nastavitelné sedadlo řidiče a manuálně nastavitelný, naklápěcí a teleskopický sloupek řízení. Standardní výbava zahrnuje vybavení jako Bluetooth, dva USB porty a klimatizaci. Všechny dodávky Ford Transit jsou navíc vybaveny asistenčními systémy pro řidiče, jako je varování před opuštěním jízdního pruhu a varování před opuštěním jízdního pruhu. Pro bezpečnější změnu jízdního pruhu doporučujeme volitelný monitor mrtvého úhlu.

Ford Transit 2023: Specifikace, cena, datum vydání

motoru, převodovky a výkonu

Ford Transit je nabízen se dvěma motory. Základním motorem je atmosférický 3,5litrový V6, který produkuje 275 koní a 262 liber za minutu točivého momentu. K dispozici je také 3,5litrový přeplňovaný motor V6, který poskytuje výkon 310 koní a 410 liber na centimetr točivého momentu. Oba motory jsou spojeny s 10stupňovou automatickou převodovkou a kupující si mohou vybrat mezi pohonem zadních a všech kol. Transit může táhnout až 7500 liber. Mercedes Sprinter nabízí ještě vyšší užitečné zatížení. Námi testovaný Transit s přeplňovaným motorem V6 zrychlí na 100 km/h za 6,8 sekundy. Odpružení Transitu je vyladěno tak, aby nabízelo shovívavou jízdu, kterou oceníte při každodenní jízdě.

Ford Transit 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Spotřeba paliva a MPG v praxi

MPV jako Transit jsou osvobozeny od federálních norem pro spotřebu paliva. Z tohoto důvodu nebyl Transit testován agenturou EPA. Stejně jako mnoho osobních dopravců není Transit lídrem, pokud jde o spotřebu paliva. Na naší dálniční trase 75 km/h, která byla součástí našeho rozsáhlého testovacího programu, spotřeboval Transit s přeplňovaným motorem V6 17 mpg.

Ford Transit 2023: Specifikace, cena, datum vydání

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér, pohodlí a nakládka

Ford nabízí Transit s různými výškami střechy a rozvory, takže si můžete upravit velikost kabiny podle svých potřeb. Tranzit pojme až 15 osob. Design kabiny dodávky je elegantní a moderní, vypůjčený z Fordu Explorer. Od roku 2023 bude k dispozici také verze připravená pro obytné vozy nazvaná Transit Trail s robustnějším designem a vnitřním vybavením, které se hodí k dobrodružné dodávce, jako například: B. otočná přední sedadla, vestavěný měnič a integrovaný pojistkový panel. Co na Transit Trail nenajdete, je životní prostor podobný Instagramu – Ford nechá tento typ přizpůsobení na vás nebo na vašem výběru konfekce.

Ford Transit 2023: Specifikace, cena, datum vydání

infotainment a konektivita

Základní verze Transitu má mimo jiné čtyřreproduktorový zvukový systém, Bluetooth telefon a streamování hudby a 4,0palcovou multifunkční obrazovku. Všechny modely jsou vybaveny Wi-Fi hotspot, umožňujícím snadné připojení pro cestující. Volitelně je k dispozici větší 12,0palcový displej s nejnovějším softwarem Ford Sync 4. Aktualizovaný systém obsahuje vestavěnou navigaci, satelitní rádio Sirius XM a integraci chytrého telefonu Android Auto/Apple CarPlay.

Ford Transit 2023: Specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Ford tuto dodávku standardně vybavil řadou asistenčních funkcí řidiče, které mohou pomoci předcházet nehodám. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Transitu navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní varování před kolizí s automatickým nouzovým brzděním
  • Lane Departure Warning a Lane Departure Warning jako standard
  • K dispozici adaptivní tempomat

záruka a údržba

Transit nabízí přiměřenou záruční ochranu, která je srovnatelná s ochranou jeho konkurentů. Většina pickupů v tomto segmentu nenabízí bezplatný plán plánované údržby, ale nabízí Chevy Express a GMC Savana oba nabízejí bezplatnou servisní návštěvu s novými nákupy.

  • Omezená tříletá záruka nebo 36 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je pět let nebo 60 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik