Ford E-Transit 2022: Technická data, exteriér, ceny

Ford

Ford je i nadále aktivně oddán elektrifikaci své produktové řady. Crossover Mustang Mach-E se již dostal na americký trh a plně elektrický pickup Ford F-150 je naplánován na polovinu roku 2022. Nyní se dostal do užitkových vozů. 12. listopadu se online představí dodávka Ford E-Transit, která je poháněna pouze elektromotorem. Zahájení prodeje takového modelu je plánováno na začátek roku 2022. Vozy pro Severní Ameriku se montují v závodě Kansas City v Missouri a pro Evropu v závodě Ford Otosan Kocaeli v Turecku.

Technika a formáty těla

Ford E-Transit 2022 je pohon zadních kol. O trakci se stará výkonný elektromotor o výkonu 269 koní. a 430 Nm. Podpodlahová baterie s kapacitou 67 kWh umožňuje dojezd až 350 km na jedno nabití v kombinovaném cyklu WLTP. Nabití energie baterie standardním 11,3 kW palubním zařízením trvá asi 8,2 hodiny. „Rychlý“ terminál s výkonem až 115 kW potřebuje ke zvýšení úrovně nabití baterie z 15 na 80 % pouhých 34 minut.

Integrace trakční baterie neměla na nákladový prostor dodávky žádný vliv – elektromobil má stejně jako dieselové verze 15,1 kubíku. Celkem je kupujícím nabízeno až 25 konfigurací modelu, které se liší uspořádáním kabiny řidiče, délkou a výškou karoserie a rozvorem náprav. Nosnost dodávek dosáhne 1616 kg, vozidla s palubní plošinou – 1967 kg. Celková hmotnost nejtěžších úprav je 4,25 tuny.

Mezi vlastnosti nového Fordu E-Transit patří integrovaná zásuvka Pro Power Onboard pro připojení externích zařízení. Lze k němu připojit zařízení s výkonem až 2,3 kW.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Elektronické vybavení

Nákladní vozy E-transit jsou vybaveny infotainment systémem SYNC s 12palcovým dotykovým displejem, hlasovým ovládáním a cloudovou navigací. Model také disponuje technologií FordPass Connect, která usnadňuje dálkové ovládání vozového parku. Sada elektronických asistentů zahrnuje adaptivní tempomat, nouzové brzdění, všestranné kamery, sledování jízdních pruhů a rozpoznávání dopravních značek.

Výrobce upozorňuje, že údržba nového Fordu E-Transit je zhruba o 40 % levnější než jeho dieselové protějšky. Baterie a elektrické vysokonapěťové komponenty mají záruku 8 let nebo 160 000 kilometrů.

Datum vydání a cena Ford E-Transit 2022

Ford potvrzuje, že nákladní vůz Ford E-Transit s nejnižšími náklady začne v roce 2022 stát těsně pod 45 000 eur; Mnozí z nás si však nejsou jisti, jak bude zařízení vybaveno. Alternativní nabídky mohou být samozřejmě k dispozici. Ford neposkytl žádné informace o žádném druhu cestovní propagace, ačkoli mnozí z nás počítají s tím, že skutečné jednoty bude dosaženo brzy po úplně prvním e-transitu. Poté, co se dozvíme a budeme mít přístup k dalším podrobnostem o konkrétních poplatcích, aktualizujeme konečné výsledky.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.