Ford Mustang 2024: ceny a vlastnosti

Ford Mustang z roku 2024 měl senzační debut na autosalonu v Detroitu a označil sedmou generaci ikonického Fordova pony caru, který byl poprvé představen nadšenému publiku v roce 1964. V H+H Auto + Komfort milujeme Ford Mustang, ale řekněme vám, co si skutečně myslíme o nejnovějším pony caru od Fordu.

Ford Mustang 2024: ceny a vlastnosti

Pódium

Nejprve jsme slyšeli, že Mustang S650 pro rok 2021 a počátek roku 2022 bude mít silnou kamufláž a panely karoserie připravené na výrobu. Na základě špionážních fotografií jsme si nemysleli, že sedmá generace Mustangu bude zcela nové vozidlo, protože stále sdílelo obecnou siluetu starého Mustangu S550. Představte si naše stoické tváře, když Ford zvedl oponu toho, co by mohlo být poslední generací pony car, planoucím plamenem starého dobrého svalového auta, dokud zábavu nezkazí elektrifikace.

Ford Mustang 2024: ceny a vlastnosti

„Investice do nové generace Mustangu je důležitým prohlášením v době, kdy mnoho našich konkurentů opouští obchod se spalovacími motory,“ řekl Jim Farley, generální ředitel Ford Motor Company. „Ford však urychluje svůj plán růstu ICE tím, že do našich nejziskovějších a nejoblíbenějších vozů – všechny z rodiny Ford Blue – přináší propojenou technologii, deriváty vytvářející názory a hybridní možnosti a do roku 2026 investuje dalších 50 miliard dolarů do elektrických vozidel. .”

Ford Mustang 2024: ceny a vlastnosti

Ford Mustang 2024: co je nového?

Nový S650 může být důkladně přepracovaný Mustang S550, ale přitažlivost nového S650 přesahuje jeho vzhled. Fordu se podařilo, aby vypadal hranatěji a moderněji, aniž by se vzdal kultovní DNA Mustangu. „Nový Mustang je výraznější a hranatější, přičemž si zachovává klasickou robustnost a modernost Mustangu,“ řekl Christopher Walter, designér Ford Mustang. Má nízkou a zapuštěnou přední část zvýrazněnou aktualizovanými a štíhlejšími LED světlomety. Střecha a zadní blatníky jsou klasické stylové prvky Mustangu.

Ford Mustang 2024: ceny a vlastnosti
Ford Mustang 2024: ceny a vlastnosti

Vzadu má Ford Mustang 2024 prodlouženou nákladovou plochu, přepracovaná zadní světla a přepracovaný nárazník s integrovaným deflektorem větru. Verze kabrio má centrální zamykací mechanismus, pomocí kterého lze plně izolovanou látkovou střechu otevřít a zavřít stisknutím tlačítka. Díky kompaktnímu konceptu kabrioletu nabízí nový kabriolet Mustang stále dostatek místa pro dva golfové bagy. Volitelný paket Performance dále nabízí 19palcová litá kola, sportovní diferenciál s omezenou svorností, aktivní výfukový ventil a 19palcové brzdy Brembo. Aktivní podvozek MagneRide od Fordu je k dispozici jako volitelná výbava.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Údaje o motoru a převodovce

Ford odmítl na autosalonu v Detroitu komentovat výkon a výkon, ale uvedl, že známé motory Mustangu 2024 budou výkonnější a účinnější než dříve.

Ford Mustang 2024: ceny a vlastnosti

Základním motorem zůstává 2,3litrový přeplňovaný řadový čtyřválec EcoBoost. Mustang GT je vybaven 5,0litrovým motorem Coyote V8 s novými elektronickými tělesy škrticí klapky, dvěma vzduchovými boxy, novým výfukovým potrubím a olejovou vanou, což z něj dělá nejvýkonnější verzi legendárního zážehového motoru Mustang V8. První jmenovaný je k dispozici výhradně s 10stupňovou automatickou převodovkou, zatímco GT má standardně 6stupňovou manuální. Oba motory mají nové rádiové dálkové ovládání, které roztáčí motor stisknutím tlačítka na klíčku.

Aktualizace interiéru a technologií

Hlavní vizitkou Fordu Mustang 2024 je množství nových technologií a digitalizace v přepracovaném kokpitu. Horní palubní deska současného Mustangu zmizela, nahradil ji otevřený středový panel, kterému dominuje 12,4palcový digitální přístrojový štít a 13,2palcový dotykový displej infotainmentu poháněný 3D softwarem Unreal Engine.

Ford Mustang 2024: ceny a vlastnosti

„Používáme každý pixel,“ říká Craig Sandvig, manažer interakčního designu Ford Mustang. Můžeme být kreativní, pokud jde o zobrazování nezbytných jízdních informací, kdy řidič získá kontrolu nad výběrem barev, klasickými přístroji Mustangu nebo dokonce „tichou“ obrazovkou s minimálními detaily.

Ford Mustang 2024: ceny a vlastnosti

Interiér je navíc nabitý na dotek měkkými plasty, pravou hovězí kůží, ambientním osvětlením a kvalitním prošíváním. Další technické vychytávky jako Apple CarPlay a Android Auto, USB porty ve stropě (aby kabely zpětné kamery nevedly podle Forda „přes interiér) a audiosystém B&O s 12 reproduktory jsou záležitostí. samozřejmě.

Pokročilé bezpečnostní funkce

Stejně jako plně elektrický Mustang Mach-E je i Ford Mustang 2024 vybaven další generací asistenčních systémů řidiče. Mimo jiné má rozpoznávání dopravních značek, inteligentní adaptivní tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, vyhýbací asistent a brzdový asistent při couvání. Aktivní detekce výmolů a služby odcizených vozidel jsou pro Ford Mustang novinkou. Ty jsou součástí standardní mobilní aplikace FordPass a Connected Services.

Ford Mustang Dark Horse: připraven na závodní dráhu

Nejnovější Mustang S650 připomíná závazek značky k závodění představením Mustang Dark Horse. Podle Forda jsou Dark Horse Mustangy dosud nejpřesnějšími a nejpřipravenějšími na trať a oba budou obsahovat vylepšenou verzi motoru Gen IV Coyote V8.

Ford Mustang 2024: ceny a vlastnosti

„Z našeho nového 5,0litrového Mustangu V8 jsme vytěžili maximum, zvýšili jsme výkon, zlepšili aerodynamiku, pneumatiky a řízení a vyvinuli jsme interaktivní kokpit, abychom vytvořili Mustang, který překoná všechny předchozí 5,0litrové Mustangy,“ řekl Ed Krenz. Hlavní inženýr Mustangu.

Ford Mustang 2024: ceny a vlastnosti

Ford opět neodhaluje žádné údaje o výkonu, ale Dark Horse Mustang má závody prověřené doplňky, které přimějí každého milovníka svalových vozů křičet slastí. Za prvé, na míru šitý šestistupňový manuál Tremec s 3D tištěnou titanovou řadicí koulí je standardně součástí výbavy, ale je zde také 10stupňová automatická převodovka s pádly řazení. Standardem je také paket Performance s přídavným chladičem motoru, chladičem převodového oleje, chladičem zapalovače a robustnějšími ventilátory chladiče.

Ford Mustang 2024: ceny a vlastnosti

Nové odznaky a loga, tónované LED světlomety, leskle černá mřížka chladiče, nový spodní přední nárazník s blýskavými „tesáky“, pevný zadní spoiler a tónované koncovky výfuku jsou jen některé z prvků, které jej odlišují od běžného pony caru. Mustangy Dark Horse jsou také vybaveny diferenciálem Torsen s omezenou svorností, většími zadními stabilizátory, odolnými předními tlumiči, vzpěrou, zadní K-vzpěrou, magnetickým odpružením, 19palcovými brzdami Brembo a 19palcovým Pirelli P Zero PZ4 kola – Offset fit pneumatiky. Další funkce zaměřené na výkon, jako je elektronická driftová brzda, jsou jedinečné pro Dark Horse Mustang a jsou nezbytné pro řidiče, kteří chtějí zlepšit své driftovací dovednosti.

Ford Mustang 2024: ceny a vlastnosti

Ford připravuje dvě pouze závodní verze Mustangu Dark Horse (to znamená, že ani jedna verze není povolena pro ulice): Dark Horse S a Dark Horse R. První z nich je skutečným pásovým strojem pro nadšence do muscle car, zatímco druhá je určena pro profesionální závodění .

Ford Mustang 2024: ceny a dostupnost

Ford v nadcházejících měsících odhalí více o Mustangu 2024, včetně doporučené maloobchodní ceny, úrovní výbavy a standardní výbavy. První dodávky se očekávají v létě 2023.

Fotografie a zdroj: Ford Motor Company.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik