Lexus UX 250h 2024: Technická data, ceny, změny

Lexus

Lexus UX dostal pro rok 2023 rebranding na oslavu své moderní hybridní identity. Vůz, známý jako Lexus UX 250h, vychází z modelu Corolla Cross a vyznačuje se charakteristickým interiérem značky Lexus. Lexus UX 250h bude uveden na trh beze změny v roce 2024, pokud by se nejednalo o zcela nový prvek: elektricky ovládané zadní dveře s tlumičem. Jinak má UX 250h co nabídnout, pokud jde o cenu, luxusní prvky, bezpečnostní prvky a zážitek z jízdy.

Hybridní pohon Lexus UX 250h

Všechny úrovně výbavy Lexus UX 250h pro rok 2024 jsou vybaveny 2,0litrovým čtyřválcovým motorem a hybridním elektrickým systémem se standardním pohonem předních kol a bezestupňovou automatickou převodovkou (CVT). Systém poskytuje celkový výkon 181 koní a volitelně je k dispozici pohon všech kol pro větší trakci.

Lexus UX nikdy nebyl o dechberoucím výkonu. Přesto dosahuje skóre EPA 43 při jízdě ve městě, 41 na dálnici a 42 dohromady – vynikající skóre, které kompenzuje zadýchaný hybridní pohon.

sportovní architektura

Naštěstí dal Lexus modelu UX 250h upravenou architekturu, aby se choval tak, že zvládne větší výkon. Pevné šasi z vysoce pevné oceli je svařeno laserem a opatřeno silnými lepidly, která zvyšují tuhost. Dveře, blatníky a kapota jsou hliníkové pro úsporu hmotnosti a snížení těžiště.

Vpředu vzpěry MacPherson podporují revidovanou platformu GA-C. Vzadu jsou na pomocném rámu namontována dvojitá příčná ramena, což Lexus slibuje více pohodlí a sportovnější zážitek z jízdy. UX 2024 je navíc vybavena aktivním asistentem pro zatáčení Lexus Active Cornering Assist, který pracuje v tandemu s kontrolou stability vozidla, aby při zatáčení cíleně vyvíjel brzdný tlak na vnitřní kola, aby se zabránilo nedotáčivosti.

Úrovně výbavy Lexus UX 250h F Sport

Lexus nadále nabízí model UX 250h se dvěma pakety F Sport Performance. První je design F Sport. Doplňuje UX 250h o sportovní detaily, jako je výrazná maska ​​chladiče, nová kola, černá střecha, elektrické střešní okno, stěrače s dešťovými senzory, mlhovky s přisvěcováním do zatáček, lakované podběhy a automatická regulace sklonu světlometů.

Balíček F Sport handling navazuje na první. Zahrnuje carvingové doplňky Canyon jako aktivní, variabilní podvozek, sportovní sedadla, sportovní volant a hliníkový interiér.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Luxusní jádro

Lexus UX 250h 2024 je možná nejmenší v modelové řadě automobilky, ale na krásné věci není skoupý. Interiér září čalouněním NuLuxe, elektricky ovládanými předními sedadly, bederní opěrkou, pěti USB porty, osmipalcovým dotykovým displejem infotainmentu s cloudovou navigací, Apple CarPlay a Android Auto. Prémiová výbava zahrnuje vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla, stěrače s dešťovým senzorem a další.

Bezpečnostní hodnocení a funkce Lexus UX 250h

Lexus UX 250h 2024 je standardně vybaven Safety System+ 2.5. Nabízí řadu bezpečnostních prvků včetně předkolizní detekce chodců, detekce chodců a cyklistů za špatných světelných podmínek, varování před opuštěním jízdního pruhu, asistent změny jízdního pruhu, rozpoznávání dopravních značek, inteligentní dálková světla a dynamický tempomat s radarem, abychom jmenovali alespoň některé. .

Lexus UX 250h má pětihvězdičkové celkové hodnocení bezpečnosti od NHTSA a je nejlepší volbou IIHS pro bezpečnost.

Záruka Lexus

Lexus UX 250h pro rok 2024 se dostane do prodejců se čtyřletou zárukou/50 000 mil od nárazníku k nárazníku a šestiletou/70 000 mil zárukou na pohonné ústrojí. A protože se jedná o hybridní vozidlo, přichází s 8letou zárukou na hybridní pohon/100 000 mil a zárukou na baterii 10 let/150 000 mil. Ti, kteří najedou více kilometrů než průměrný spotřebitel, mohou využít prodloužené záruky Lexus.

Lexus UX 250h 2024: ceny a dostupnost

Lexus UX 250h 2024 je k dispozici ve čtyřech úrovních výbavy (včetně nákladů na převod 1 150 eur): Basic (36 490 eur), Premium (38 950 eur), F Sport Design (38 950 eur) a F Sport Handling (43 920 eur). Za volitelný pohon všech kol se vždy připlácí 1400 eur.

Fotografie a zdroj: Toyota Deutschland GmbH (divize Lexus).

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.