Lincoln Nautilus 2024: Ceny a funkce

Lincoln Nautilus 2024 využívá překonfigurovanou platformu C2, podobnou architekturu, na které jsou založeny ostatní modely Ford, jako je Bronco Sport a nejprodávanější kompaktní pickup Maverick. Ale na rozdíl od těchto běžných vozidel má Lincoln Nautilus několik doplňků, které dají potenciálním kupcům BMW X5 nebo Genesis GV80 podnět k zamyšlení.

Lincoln Nautilus 2024: Ceny a funkce

Pokud srovnatelně nízké RRP a velkorysá standardní výbava nestačí k přesvědčení kupujících, může být rozhodujícím faktorem nově navržený digitální interiér Nautilus 2024. „Nautilus 2024 rozšiřuje naše portfolio a nabízí našim zákazníkům po celém světě zcela nové, působivé SUV s propojenými zážitky a funkcemi, díky nimž je řízení stejně příjemné jako relaxační,“ řekla Dianne Craig, prezidentka Lincolnu.

Lincoln Nautilus 2024: Co je nového?

2024 Nautilus je třetí generací MKX od Lincolnu, který debutoval v roce 2007. Poté, co v roce 2019 přijal název Nautilus pro model druhé generace, Lincoln nyní vynakládá veškeré úsilí, aby navrhl třetí generaci Nautilu, aby konkuroval evropským a jihokorejským konkurentům v tomto segmentu. Lincoln odstranil motor V6 z předchozího modelu ve prospěch volitelného hybridního pohonného ústrojí, bezestupňové automatické převodovky a standardního pohonu všech kol.

Lincoln Nautilus 2024: Ceny a funkce

Hybridní pohon volitelný

Standardním motorem zůstává 2,0litrový přeplňovaný čtyřválec, který produkuje 250 koní a 275 lb-ft točivého momentu. Je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou, která přenáší výkon na všechna čtyři kola prostřednictvím standardního pohonu všech kol. Ačkoli údaje EPA nejsou v době psaní k dispozici, Lincoln tvrdí, že Nautilus 2024 bude mít lepší údaje o spotřebě paliva než předchozí model se stejným motorem (21 město, 26 dálnice a 23 dohromady).

Lincoln Nautilus 2024: Ceny a funkce

Středem zájmu je však volitelná hybridní pohonná jednotka nového Nautilusu, která je dodávána s 2,0litrovým přeplňovaným zážehovým motorem a 100 kW elektromotorem o výkonu 310 k. Standardně má také pohon všech kol, ale místo osmistupňové automatické převodovky má převodovku CVT. Velkou otázkou je, zda hybrid dokáže shromáždit dostatek výkonu, aby překonal předchozí 2,7litrový motor V6, který je s výkonem 335 koní a točivým momentem 380 lb-ft silným a hedvábně hladkým strojem.

Svatyně deštníků

Palubní deska nového Lincolnu Nautilus je nyní rozdělena na dvě části – vítaná změna oproti mnoha rozvržením náročným na obrazovku, které jsme v poslední době viděli. Vpředu a uprostřed je 11,1palcový dotykový displej infotainmentu, mírně nad ním je 48palcový displej, který zabírá celou druhou část palubní desky.

Lincoln Nautilus 2024: Ceny a funkce

Lincoln uvedl, že majitelé si mohou přizpůsobit svůj obsah na širokoúhlé obrazovce, což znamená, že mohou řídit s libovolnou kombinací navigace, informací o počasí, hodin, nastavení hudby a informací o vozidle, vše dostupné na první pohled.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Luxusnější interiér

Lincoln Nautilus 2024 má více luxusních prvků a detailů než kdykoli předtím. Třpytivé ovládací knoflíky, křišťálově zdobené detaily, bohatá kůže a na dotek měkčí materiály posilují pocit luxusu v interiéru. Lincoln Rejuvenate navíc své cestující hýčká adaptivním odpružením, ambientním osvětlením, displeji, masážními sedadly a vybranými vůněmi. Tyto jedinečné, zdánlivě přehnané funkce se zdají být inspirovány nejnovějšími koncepčními vozidly Lincoln.

Lincoln Nautilus 2024: Ceny a funkce

Standardní výbava zahrnuje Apple CarPlay a Android Auto, kůží lemovaná plochá dvouramenná řídítka, vyhřívaná a ventilovaná sedadla a dálkový bezklíčový vstup. Externě se vyznačuje přepracovanými světlomety LED, novými animovanými zadními světly LED, osvětlenou Lincolnovou hvězdou a novou lištou světlometů.

Lincoln Nautilus 2024: Ceny a funkce

Balíček Jet Appearance Package je k dispozici ve všech úrovních výbavy Lincolnu Nautilus 2024. Zahrnuje lesklá 22palcová kola, dvoubarevný lak, černé eloxované vnější obložení a další. Black Label nabízí balíček sekvoje pro interiér, který „napodobuje teplo a krásu sekvojového lesa“, jak tvrdí Lincoln. Křišťálově čistý zvuk zajišťuje audio systém Revel Ultima s 28 reproduktory.

Lincoln BlueCruise 1.2

Nautilus bude k vidění v showroomech s Lincoln BlueCruise 1.2, aktualizovanou verzí hands-free systému Lincoln, který nyní slibuje „lidštější zážitek z jízdy“. Nyní nabízí hands-free změnu jízdního pruhu s přemístěním v jízdním pruhu. Kromě toho Lincoln Co-Pilot 360 nabízí pokročilé asistenční technologie pro řidiče, jako jsou automatická dálková světla, varování před kolizí, varování v mrtvém úhlu a varování před křižovatkou.

Lincoln Nautilus 2024: Ceny a funkce

Lincoln Nautilus 2024 Cena a dostupnost

Lincoln Nautilus 2024 je k dispozici v šesti úrovních výbavy: Premiere (51 810 eur), Premiere Hybrid (53 310 eur), Reserve (56 145 eur), Reserve Hybrid (57 645 eur), Black Label (75 860 eur) a Black Label Hybrid (77 360 eur). ). V nezávazných doporučených cenách je již zahrnuto těch 1 395 eur za destinaci.

Cena je oproti předchozímu Nautilusu výrazný skok, základní verze Premiere stojí zhruba o 5000 eur více. Knihy objednávek pro Nautilus 2024 jsou nyní otevřené a první dodávky začnou na začátku roku 2024.

Fotografie a zdroj: Lincoln Motor Company.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik