Lincoln Nautilus 2022: fotografie, ceny, technická data

Lincoln

Přepracovaná verze Lincoln Nautilus 2022 má mnohem lepší styl než předchozí model. Stejně jako předchozí verze si ale i nová zachovává stejné uspořádání sedadel.

Tento model je ve tvaru 2řadého / 5místného a je klasifikován jako luxusní SUV střední velikosti. Rozměrově se řadí mezi většího Aviatora a menšího Corsairu v Lincolnově sestavě. Pro rok 2022 byla kabina vylepšena nejnovějším infotainmentem Sync4 a velkým 13,2palcovým horizontálním dotykovým displejem. Nejnovější verze nového navíc nabízí možnost volby mezi dvěma výkonnými motory. Nautilus je proto k dispozici se dvěma možnostmi motoru.

Restyling Lincoln Nautilus 2022

Ve srovnání s předchozím modelem se na novém Lincolnu Nautilus 2022 změnilo jen velmi málo. V zásadě vypadá nové SUV podobně jako loni a většina novinek je na předním nárazníku. Přední zástěra nyní obsahuje chromovou lištu po celé šířce, což jí dodává elegantnější vzhled. Kromě toho má nová i předchozí verze SUV stejnou atraktivní masku chladiče Lincoln, která hladce splývá s prvky odvážných křivek vozidla.

Kromě toho výrobce použil účinnější a trvanlivější full-LED venkovní osvětlení, které svítí jasněji, což má za následek výrazně lepší viditelnost. Lincoln také nabízí model Black Edition, který má díky mnoha černým akcentům atraktivnější styl. Nové SUV je navíc k dispozici s několika variantami kol od 18 do 21 palců.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vylepšení interiéru

Na kabinu nového Lincolnu Nautilus 2022 zatím nebyly žádné stížnosti. Toto SUV má za zadním sedadlem velkorysý nákladový prostor 37,2 kubických stop, který lze po sklopení zadního sedadla zvětšit na 68,8 kubických stop. Obecně je toto SUV vybaveno spoustou vysoce kvalitních materiálů a vyspělou technologií. Nádherný 13,2palcový dotykový displej LCD zdobí středovou konzolu dostupnou navigací Connected Built-in.

Lincoln navíc nabízí také standardní Apple CarPlay / Android Auto, dvouzónové ovládání klimatizace, dvoubarevný volant a bezpečnostní sadu Co-Pilot360. Stejně jako systém Co-Pilot360 používaný ve vozidlech Ford, tato sada kombinuje bezpečnostní a asistenční funkce řidiče, jako je automatické nouzové brzdění, varování při opuštění jízdního pruhu a sledování mrtvého úhlu.

Specifikace motoru

Nový Lincoln Nautilus 2022 pod kapotou nabízí výběr ze dvou výkonných motorů. Základní model využívá 2,0litrový turbo 4válcový pohon, který je vhodný pro výkon 250 koní a točivý moment 280 lb-ft.

Kromě tohoto motoru však Lincoln nabízí ještě jednu možnost. Nabízí 2,7 litru, dvakrát přeplňovaný šestiválec, který produkuje 335 koní a točivý moment 380 lb-ft. Oba motory sdílejí stejnou 8stupňovou automatickou převodovku. Základní Nautilus využívá pohon předních kol (FWD), zatímco V6 je standardně dodáván s pohonem všech kol (AWD). Oba modely dokážou vytáhnout maximálně 3 500 liber.

Kolik bude stát Lincoln Nautilus 2022?

Lincoln Nautilus 2022 ve formě pohonem předních kol začíná na 41,940 eur. S pohonem všech kol (AWD) ale cena roste o 2 500 eur. Špičkový model Nautilus Black Label začíná na částce 65 090 eur. Revidovaná verze by podle výrobce měla být k dispozici ještě letos.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.