Lexus TX 2024: Informace, ceny, technická data

Lexus

Japonská luxusní automobilka Lexus rozšiřuje svou řadu SUV v Severní Americe o model TX 2024. Jde o uhlazenější verzi třířadého SUV Grand Highlander od Toyoty, která přijde do prodejců s hybridními motory a plug-in hybridní variantou. Kromě toho bude Lexus TX 2024 prvním Lexusem, který bude vyroben v továrně Toyota v Indianě.

„Vůz TX staví pohodlí do popředí každé řady a ztělesňuje náš neochvějný závazek k elektrifikaci, technologii, výkonu a designu,“ řekl Dejuan Ross, viceprezident skupiny a generální ředitel divize Lexus. „Toto je pro naši značku klíčový okamžik k vytvoření elegantního a shovívavého zážitku z jízdy pro každého cestujícího.

Lexus TX 2024: co je nového?

Model TX, který nahrazuje RX-L v třířadém segmentu značky, je založen na zesílené platformě TNGA-K, kterou sdílí s Grand Highlander. Podvozek Lexus však obsahuje více svarů, lepidla, širší řetězy, přepracované přední a zadní obložení a nové víceprvkové zadní zavěšení. Silueta Grand Highlanderu zůstává na bocích jasně rozpoznatelná, ale přední a zadní maska ​​je čistě designová Lexus, zvláště ta první. Stejně jako nový GX, i TX dostal přepracovanou, subtilnější mřížku chladiče, i když tento „jedinečný designový prvek“ mu dodává karikaturní charakter.

Elektrifikované pohonné jednotky

Lexus TX 350 pro rok 2024 začíná 2,4litrovým přeplňovaným čtyřválcovým motorem s výkonem 274 koní a točivým momentem 317 lb-ft. Standardem je pohon předních kol, volitelný pohon všech kol, oba však sdílejí osmistupňovou automatickou převodovku. TX 500h má stejný 2,4litrový přeplňovaný čtyřválec a hybridní pohon DIRECT4, který poskytuje výkon 366 koní a točivý moment 409 Nm. Standardně se dodává s pohonem všech kol a šestistupňovou automatickou převodovkou.

Vrcholem slávy je Lexus TX 550h+. Lexus poprvé kombinuje 3,5litrový zážehový motor V6 s plug-in hybridním pohonným ústrojím. Poskytuje výkon 406 koní a je vybaven pohonem všech kol DIRECT4, který umožňuje dojezd 33 mil na čistě elektrický pohon prostřednictvím převodovky CVT. Obě hybridní vozidla mají řízení zadní nápravy.

Pohodlné a praktické ubytování

Lexus TX 2024 dokazuje, že luxus nemusí jít na úkor praktičnosti. S délkou až 203,5 palce a rozvorem 116,1 palců nabízí více než dostatek místa až pro sedm dospělých ve třech řadách sedadel (šest s volitelnými sedadly pro kapitány druhé řady). Za sedadly třetí řady je navíc 201 metrů krychlových nákladového prostoru, který lze sklopením sedadel třetí a druhé řady zvětšit na 57,4, respektive 97 metrů krychlových.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Digitální kokpit

Lexus TX je vybaven 12,3palcovým digitálním přístrojovým štítem a 14palcovým dotykovým displejem infotainmentu s Apple CarPlay a Android Auto. Elegantní prvky zahrnují digitální zámek dveří (který otevírá dveře stisknutím tlačítka), vícebarevné vnitřní osvětlení, až sedm nabíjecích portů USB, volitelný head-up displej (HUD) a volitelný 21 reproduktorový Mark Levinson. audio systém.

Standardně je každý TX vybaven Lexus Safety System+ 3.0, komplexním asistenčním balíčkem pro řidiče, který zahrnuje proaktivní tempomat, přednárazový systém s detekcí chodců, dynamický tempomat s radarem, varování před opuštěním jízdního pruhu, rozpoznávání dopravních značek a pokročilý parkovací asistent.

Lexus TX 2024 Cena a dostupnost

Lexus TX pro rok 2024 dorazí do prodejců na podzim 2023 ve čtyřech úrovních výbavy: Standard, Premium, Luxury a F Sport Performance. TX 350 a 500h se dostanou na trh jako první, zatímco TX 550h+ PHEV bude k dispozici koncem roku 2023 nebo začátkem roku 2024. Navrhované maloobchodní ceny ještě nebyly oznámeny, ale očekáváme, že základní TX 350 bude začínat na 52 000 EUR a nejvyšší TX 550h+ přibližně na 76 000 EUR.

Fotografie a zdroj: Toyota Deutschland GmbH (divize Lexus).

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.