Hyundai Palisade 2023: motory, ceny, technické údaje

Hyundai

Hyundai Palisade pro rok 2023 debutoval na mezinárodním autosalonu v New Yorku v roce 2022. Vlajková loď sedmimístného rodinného SUV Hyundai nyní nese agresivnější tvář se spoustou modernizovaného luxusu, komfortu a bezpečnostních technologií.

Šéfredaktor Carl Anthony měl tu čest před pár lety testovat aktuální Palisade v Detroitu a pohodlné a tiché ovládání SUV zanechalo trvalý dojem. Přestože by otravné asistenční systémy řidiče mohly vyžadovat generální opravu, Palisade nabízí dobrý poměr ceny a kvality v jednom z nejkonkurenceschopnějších segmentů v oboru.

Hyundai Palisade 2023: co je nového?

Představte si Palisade jako chytrého bratrance Telluride, který dává přednost golfu nebo pólu před sporty jako rugby nebo fotbal. Ale díky aktualizacím stylu Palisade v roce 2023 vypadá ještě chytřeji než kdykoli předtím. Má nové přední a zadní nárazníky, širší kaskádovou mřížku chladiče, přepracovaná LED světla pro denní svícení, nová vertikálně orientovaná zadní světla a nová 20palcová kola.

Hyundai tvrdí, že přepracování přináší aerodynamické výhody s bočními zadními spoilery, aerodynamicky optimalizovanými spodními panely, aerodynamickými deflektory na zadních kolech a optimalizovanou přední chladicí oblastí. Doufáme, že to napraví citlivost Palisade na boční vítr na otevřené silnici.

Mezitím 2023 Palisade obsahuje také 12palcový informační a zábavní systém se standardní navigací, Wi-Fi hotspot, porty USB-C, aktualizovaný volant, 15wattové bezdrátové nabíjení smartphonu a různé možnosti čalounění. Novinkou pro rok 2023 je Palisade XRT s tmavým designem, 20palcovými tmavými litými koly, tmavě lakovanou mřížkou chladiče, elektricky ovládaným střešním oknem a černým koženkovým čalouněním.

Standardní motor V6

Hyundai Palisade 2023 sdílí své mastné kousky s Kia Telluride. Má 3,8litrový zážehový motor V6 s výkonem 291 koní a točivým momentem 262 lb-ft. ve spojení s osmistupňovým automatem. Pohon předních kol je standardem, ale systém Hyundai HTRAC AWD (s konečným převodem 3,648) je k dispozici jako volitelná výbava u všech úrovní výbavy. HTRAC AWD je vybaven elektronickou spojkou s variabilním rozdělením točivého momentu, která umožňuje aktivní řízení točivého momentu mezi předními a zadními koly. Všechny varianty Palisade AWD jsou standardně dodávány s režimem tažení, který optimalizuje motor a převodovku při tažení až do 5 000 liber.

Luxusní téma interiéru

Interiér a materiály nového Hyundai Palisade byly oproti předchozímu modelu vylepšeny. Je vybaveno novým sedadlem řidiče Ergo, které nabízí více pohodlí a snižuje únavu na namáhavých cestách. Druhá řada sedadel má sklopné opěrky hlavy a ventilaci, zatímco třetí řada má vyhřívaná sedadla. Palisade je k dispozici s vnitřkem z látky, kůže, imitace kůže nebo vysoce kvalitní kůže napa.

Přístrojová deska je nová, stejně jako výdechy vzduchu (štíhlejší než dříve). Dynamický systém rozpoznávání hlasu Palisade rychle reaguje na hlasové povely pro úpravu nastavení klimatizace, vyhřívaných/chlazených sedadel a dalších funkcí. Podporuje také nejnovější verzi digitálního klíče Hyundai, který umožňuje nastartovat motor ze zařízení Apple nebo Samsung.

„Vyvinutý Hyundai Palisade pro rok 2023 nabízí styl a funkce hodné vlajkové lodi SUV Hyundai,“ řekl Olabisi Boyle, viceprezident pro plánování produktů a strategii mobility, Hyundai Motor North America. “Více než kdy jindy je Palisade dokonalým rodinným vozidlem pro každodenní použití a nezapomenutelné výlety.”

✓ Můžete také zkontrolovat:

Pokročilé bezpečnostní funkce

Hyundai Palisade 2023 je standardně dodáván se zadními bočními airbagy pro lepší ochranu proti nárazu, čímž se celkový počet airbagů zvýšil na devět. Má také jízdní pomůcky, jako je předcházení kolizím, sledování mrtvého úhlu, asistent dálkových světel, inteligentní tempomat založený na navigaci, varování před opuštěním jízdního pruhu, upozornění na pozornost a parkovací asistent na dálku, abychom jmenovali alespoň některé.

Záruka Hyundai

Hyundai Palisade má záruku na nárazník pět let/60 000 mil a záruku na pohonné ústrojí 10 let/100 000 mil. Standardem je také sedmiletá/neomezená záruka proti proražení a pětiletá silniční asistenční služba.

O prodloužené záruce má smysl uvažovat, pokud najedete více kilometrů, než je průměr populace. Tento komplexní průvodce vám pomůže rozhodnout, zda je pro vás prodloužená záruka Hyundai vhodná.

Cena Hyundai Palisade 2023

Cena za Hyundai Palisade pro rok 2023 začíná na 36 245 EUR za základní SE FWD, zatímco Calligraphy AWD, nejvyšší model, začíná na 52 095 EUR. Obě ceny zahrnují 1 295 eur za cíl cesty.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.