Kia Forte 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Chápeme, proč jsou crossovery a SUV nejžádanější v očích moderních spotřebitelů, ale nové kompaktní sedany, jako je Kia Forte 2023, nás žádají, abychom to přehodnotili.

Kia Forte 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Kia výrazně přepracovala Forte 2022 s novou přední a zadní částí, novou bezpečnostní technologií a 10,25palcovým informačním a zábavním systémem – a to vše za méně než 21 000 eur. Má uživatelsky příjemný a ergonomický interiér s dostatkem místa pro pět osob.

Kia Forte 2023: co je nového?

Kia Forte z roku 2023 dorazí do USA prakticky beze změny a pro rok 2022 obdržela mírné osvěžení exteriéru a interiéru. Patří mezi ně přepracovaná přední maska ​​s „tygřím nosem“, přepracované světlomety, nový design kol a aktualizovaný seznam pokročilých bezpečnostních prvků. Tento seznam obsahuje varování před opuštěním jízdního pruhu, asistent pro jízdu v jízdním pruhu, asistent pro jízdu v jízdním pruhu, varování před kolizí a varování před kolizí.

Kia Forte 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Mezitím základní výbava FE z loňského roku ustoupila Forte LX a vrcholné GT zůstává s manuální převodovkou, která odpovídá odvážnému 1,6litrovému přeplňovanému motoru.

motor a převody

Kia Forte 2023 je k dispozici se dvěma motory. Forte LX, LXS a GT Line mají 2,0litrový zážehový čtyřválec s výkonem 147 k a 132 lb-ft. točivého momentu. Motor posílá svůj výkon na přední kola přes bezestupňovou automatickou převodovku (CVT). Při zrychlení vám sice nevyrazí dech, ale čtyřválec o objemu 2,0 litru vás rozjede rychlostí 35 km/h ve městě a 41 km/h na dálnici.

Kia Forte 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Forte GT, na druhé straně, má výkonnější 1,6litrový přeplňovaný čtyřválcový benzínový motor, který produkuje 201 koní a 195 lb-ft. dodává točivý moment. K dispozici je se sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou nebo šestistupňovým manuálem. Automatická převodovka zvládá 27 km/h ve městě a 35 km/h na dálnici, manuální převodovka dosahuje kombinované spotřeby 26 mpg.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Úrovně výbavy a ceny Kia Forte

Kia mírně zvýšila ceny u všech úrovní výbavy Forte 2023, ale celkově zůstává cenově dostupným a přátelským kompaktním sedanem. Níže uvedené ceny zahrnují cílový poplatek 1 095 EUR. Naše bezplatná a snadná vyhledávací funkce* vám ukáže, kteří prodejci Kia mají ve vašem okolí sklady.

Kia Forte 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Forte LX

Základní verze Kia Forte LX začíná na 20 585 eurech. Obsahuje 15palcová kola, ovládání na volantu, tempomat, osmipalcový dotykový displej infotainmentu s bezdrátovým Apple CarPlay a Android Auto a audiosystém se čtyřmi reproduktory.

Forte LXS

Kia Forte LXS stojí od 21 085 eur (doporučená cena). Má veškerou standardní výbavu LX, ale přidává 16palcová litá kola, unikátní design interiéru a zadní sedadla dělená v poměru 60/40.

Kia Forte 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Forte GT Line

Střední třída GT-Line začíná na 22 785 eurech. Disponuje 17palcovými litými koly, LED zadními světly, LED mlhovkami, vyhřívanými vnějšími zrcátky, dvouzónovou klimatizací a kůží obšitým volantem s plochým dnem. Dále obsahuje 10,25palcový dotykový displej infotainmentu, navigaci, audiosystém se šesti reproduktory, bezklíčový přístup, startování tlačítkem a látková sportovní sedadla.

Kia Forte 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Forte GT

Ceny nejvyššího modelu GT začínají na 25 285 eurech (automatický) a 25 985 eurech (manuál). Standardní výbava zahrnuje 18palcová kola s vysoce výkonnou gumou, sportovní podvozek, sportovně laděný výfukový systém (s dvojitými koncovkami), LED světlomety, zadní klimatizaci, bezdrátové dobíjení a kožená/látková sedadla s červeným prošíváním.

Forte GT s automatickou převodovkou DCT je také vybaven paketem FCA Fusion, který zahrnuje varování před čelní kolizí, asistent jízdy na dálnici, inteligentní tempomat založený na navigaci a elektronickou parkovací brzdu.

Kia Forte 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Kia Forte 2023 tovární záruka

Všechny Kia Fortes jsou standardně dodávány s pětiletou/60 000 mil zárukou na nárazník, 10 let/100 000 mil omezenou zárukou na hnací ústrojí a pětiletou/100 000 mil zárukou proti proražení. V závislosti na tom, kolik jezdíte, můžete využít prodlouženou záruku.