Kia Forte 2024: interiér, motor a změny

Kia Forte 2024 je levným konkurentem jihokorejské automobilky proti lídrům segmentu, jako jsou Honda Civic, Toyota Corolla a Hyundai Elantra, s nimiž sdílí platformu. Kia Forte 2023 se po komplexní modernizaci modelu 2022 dočkala pouze drobných aktualizací. Kia Forte 2024 je však prakticky totožná s modelem 2023.

Kia Forte 2024: interiér, motor a změny

Co je nového?

Navzdory sportovnějšímu stylu karoserie a výkonnému přeplňovanému motoru působí Forte spíše jako úsporný cestovní vůz, který zákazníky hýčká řadou prvků výbavy a technických funkcí. Pro modelový rok 2024 nabízí Forte zavazadlový prostor o objemu 15,3 cm3, sedadlo řidiče nastavitelné v šesti směrech a volitelný audiosystém Harman Kardon pro výbavové stupně GT a GT-Line.

Kia Forte 2024: interiér, motor a změny

Forte GT-Line má aktualizovanou výbavu ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), která nyní zahrnuje systém varování před čelní srážkou. Tento asistenční systém řidiče kombinuje navigační systém, dálničního asistenta, systém varování před čelní srážkou a elektronickou parkovací brzdu.

Kia Forte 2024: interiér, motor a změny

Kromě toho již Kia nebude pro model Forte 2024 nabízet paket GT-Line Tech.


Převodovka a spotřeba paliva

Modely LX, LXS a GT-Line jsou poháněny 2,0litrovým čtyřválcovým benzinovým motorem bez přeplňování, který dosahuje výkonu 147 k a točivého momentu 132 Nm. Výkon je přenášen na přední kola prostřednictvím standardní bezstupňové automatické převodovky (CVT). Tato skvělá kombinace zajišťuje vynikající spotřebu paliva podle odhadů EPA (30/41 město/dálnice) a kombinovanou spotřebu 34 mil na galon.

Kia Forte 2024: interiér, motor a změny

Forte GT je poháněn výkonným 1,6litrovým přeplňovaným čtyřválcem, který dosahuje výkonu 201 k a točivého momentu 195 N.m. Motor je spojen s modernizovanou sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou nebo volitelnou šestistupňovou manuální převodovkou. Podle očekávání dosahuje automatická převodovka podle odhadů EPA spotřeby 27 mil na galon ve městě, 35 na dálnici a 30 mil na galon v kombinaci, zatímco manuální převodovka dokáže dosáhnout pouze 22/31 ve městě/dálnici a 26 mil na galon v kombinaci.

Kia Forte 2024 má 14galonovou palivovou nádrž.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Cena a úroveň vybavení

Kia Forte 2024 je k dispozici ve výbavových stupních LX, LXS, GT-Line a GT. Níže naleznete rozpis jednotlivých variant a odpovídající doporučenou maloobchodní cenu.

Kia Forte 2024: interiér, motor a změny

LX

Cena základní verze LX začíná na 20 915 eur. Je vybavena 15palcovými ocelovými koly, osmipalcovým dotykovým displejem infotainmentu, bezdrátovým připojením k chytrému telefonu, audiosystémem se čtyřmi reproduktory, tlačítky pro ovládání zvuku na volantu a tempomatem.

LXS

Ceny modelu LXS začínají na 21 415 eur. Standardní výbava modelu LX zahrnuje 16palcová kola z lehkých slitin, upravený interiér a zadní sedadla dělená v poměru 60/40.

Kia Forte 2024: interiér, motor a změny

GT-Line

Cena střední třídy GT-Line začíná na 23 415 eur. Má další příjemné drobnosti, jako jsou LED světlomety, LED mlhová světla, 17palcová kola z lehkých slitin, dvouzónová automatická klimatizace, bezklíčový přístup, startování motoru tlačítkem, kožený volant s plochou spodní částí, vylepšený 10,25palcový dotykový displej infotainmentu, stereo systém se šesti reproduktory a navigaci.

GT

Ceny nejvyššího modelu GT začínají na 25 615 eur (automatická převodovka DCT) a 26 315 eur (manuální převodovka). Ano, manuální převodovka je dražší než dvouspojkový automat. Obě verze však mají LED světlomety, 18palcová litá kola, sportovní odpružení, vylepšený výfukový systém, bezdrátové nabíjení chytrého telefonu, koženková sedadla s červeným prošíváním a zadní větrací otvory.

Kia Forte 2024: interiér, motor a změny

Hodnocení bezpečnosti a funkce vozu Kia Forte

Forte získal čtyři hvězdičky z pěti od NHTSA a vysoké hodnocení od IIHS v kategorii “Bezpečnost při nárazu”. Kromě toho je každý Forte vybaven rozsáhlou škálou standardních jízdních asistentů, jako je systém prevence čelní kolize, systém upozornění na pozornost, asistent pro udržování v jízdním pruhu a systém varování při vybočení z jízdního pruhu.

Autobrezik