Toyota RAV4 Hybrid 2024: interiér, motor a změny

Toyota RAV4 Hybrid 2024 neprošla žádnými zásadními změnami, což jsme od nejprodávanější značky, která je na trhu od roku 1994, nečekali. Stávající Toyota RAV4 Hybrid páté generace (a její sourozenci s pohonem PHEV a pouze na benzin) byla představena v roce 2018 a brzy bude vyřazena z provozu, aby se mohla pochlubit příchodem zcela nové RAV4, jejíž uvedení na trh je naplánováno na rok 2025.

Toyota RAV4 Hybrid 2024: interiér, motor a změny

Přesto není překvapením, že se RAV4 Hybrid stal bestsellerem. Není to nejpohodlnější malý crossover, ani nejschopnější v terénu. Má však styl, prostor a příslib spolehlivosti. Má také vyšší výkon než RAV4 s benzinovým motorem, standardně se dodává s pohonem všech kol a podle údajů EPA dosahuje ve smíšeném cyklu odhadem 40 mil na galon.

Efektivní a zároveň výkonný hybridní pohon

Elektrifikované hnací ústrojí Toyoty RAV4 Hybrid stojí za příplatek. Má 2,5litrový benzinový čtyřválec, dva elektromotory a bezstupňovou automatickou převodovku (CVT), která pohání všechna čtyři kola. S výkonem až 219 koní zrychlí RAV4 Hybrid na stovku za méně než 7,5 sekundy, čímž překonává ostatní crossovery podobné velikosti.

Toyota RAV4 Hybrid 2024: interiér, motor a změny

Navzdory příjemně sportovnímu charakteru dosahuje RAV4 Hybrid podle EPA odhadované spotřeby 41 ve městě, 38 na dálnici a 40 v kombinaci. Pokud vám to nestačí, nabízí až 37,5 krychlového metru nákladového prostoru za sedadly druhé řady, což je působivé vzhledem k tomu, že RAV4 s benzinovým motorem má zhruba stejný objem nákladového prostoru.


Toyota RAV4 Hybrid Woodland Edition 2024

Toyota se rozhodla opět zdůraznit model RAV4 Woodland Edition. Edice Woodland, která se vrací pro modelový rok 2024, přidává k již tak vysoké hodnotě modelu RAV4 mírné terénní schopnosti. Nabízí nové dvoubarevné barevné kombinace, standardní 1¼palcový nosič Activity a nový balíček Weather, který zahrnuje kožený volant, stěrače s dešťovým senzorem a vyhřívaná přední sedadla.

Toyota RAV4 Hybrid 2024: interiér, motor a změny

Edice Woodland je naproti tomu standardně vybavena 18palcovými bronzovými koly z lehké slitiny TRD s terénní gumou Falken Wildpeak, dvěma černými chromovanými koncovkami výfuku, černými štítky, blatníky a speciálně vyladěným odpružením TRD s upravenými vinutými pružinami a dvoutrubkovým systémem tlumení.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Cena a varianty výbavy

Toyota RAV4 Hybrid 2024 je k dispozici v sedmi výbavových stupních: LE, XLE, SE, Woodland Edition, XLE Premium, XSE a Limited. Níže naleznete rozpis jednotlivých variant výbavy a odpovídající doporučené maloobchodní ceny.

Toyota RAV4 Hybrid 2024: interiér, motor a změny

LE

Cena Toyoty RAV4 Hybrid LE začíná na 32 825 eur. Je vybavena LED světlomety, 17palcovými koly, osmipalcovým dotykovým displejem infotainmentu, bezdrátovým připojením chytrého telefonu, dvouzónovou automatickou klimatizací, stereo systémem se šesti reproduktory a třemi USB porty.

XLE

Ceny modelu XLE začínají na 34 335 eur. Má veškerou výbavu základní hybridní verze LE, ale navíc nabízí elektricky nastavitelné sedadlo řidiče, bezklíčový přístup, startování motoru tlačítkem, vyhřívaná vnější zpětná zrcátka a až pět portů USB pro nabíjení.

Toyota RAV4 Hybrid 2024: interiér, motor a změny

SE

Ceny modelu SE začínají na 35 520 eur. Ke standardní výbavě přidává kožený volant, osvětlení interiéru, 18palcová kola, projektorové LED světlomety a sportovní odpružení.

Woodland Edition

Cena silniční verze Woodland Edition začíná na 36 045 eurech a zahrnuje veškerou standardní výbavu třídy XLE. Navíc však obsahuje koberečky do každého počasí, rohož do zavazadlového prostoru, zadní bezpečnostní sklo, mlhová světla, projektorové LED světlomety a emblém Woodland.

Toyota RAV4 Hybrid 2024: interiér, motor a změny

XLE Premium

Stejně jako verze Woodland Edition nabízí i RAV4 Hybrid XLE Premium všechny standardní výhody verze Hybrid XLE. Jeho cena začíná na 37 225 eur a zahrnuje mimo jiné několik vylepšení, jako je střešní okno, 18palcová chromovaná kola, mlhová světla, koženkové čalounění a elektricky ovládané zadní dveře.

XSE

Ceny modelu XSE začínají na 38 485 eur. Má standardní výbavu jako verze SE a XLE Premium, ale s dalšími vylepšeními, jako je digitální přístrojový štít, vyhřívaná přední sedadla, 10,25palcový dotykový displej informačního a zábavního systému, koženková sedadla s modrým prošíváním a dvoubarevné lakování.

Toyota RAV4 Hybrid 2024: interiér, motor a změny

Limited

Ceny verze Hybrid Limited začínají na 41 130 eur. Zachovává si většinu standardních prvků výbavy XSE, ale má další vylepšení, jako je elektricky nastavitelné sedadlo spolujezdce, vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla, speciální obložení interiéru a prémiový audiosystém JBL s 11 reproduktory.

Toyota RAV4 Hybrid 2024: interiér, motor a změny

Bezpečnostní hodnocení a funkce

Toyota RAV4 Hybrid 2024 získala od NHTSA pětihvězdičkové hodnocení a je držitelem ocenění IIHS Top Safety Pick.

Kromě toho je každá Toyota RAV4 Hybrid 2024 vybavena systémem Toyota Safety Sense 2.5 (TSS 2.5), což je balíček pokročilých jízdních asistentů, který zahrnuje systém pro předcházení kolizím s detekcí chodců, dynamický radarový tempomat v plné rychlosti, asistent pro udržování v jízdním pruhu, varování před opuštěním jízdního pruhu, automatický tempomat a asistent pro jízdu v dopravních značkách.

Autobrezik