Toyota RAV4 2023: Technická data, změny, cena

Toyota RAV4, jeden z prvních kompaktních crossoverů, je i v roce 2023 stále jedním z nejoblíbenějších vozů ve svém segmentu. Toyota jej navrhla pro široké publikum a nabízí RAV4 v mnoha variantách výbavy, včetně hybridního a plug-in hybridního pohonu. Současná pátá generace RAV4 byla představena v roce 2019 a po drobném faceliftu v loňském roce dostává pro rok 2023 několik technických aktualizací.

Co je nového?

  • Všechny modely dostanou nové, robustnější rozhraní infotainmentu
  • Standardní dotyková obrazovka naroste na 8,0 palce, Premium na 10,5 palce
  • Standardní displej nyní 7,0 palce; k dispozici plně digitální 12,3palcový displej
  • Bezdrátové Apple CarPlay, Android automobil nyní výchozí
  • Drobná vylepšení asistenčních systémů řidiče
  • RAV4 Hybrid Woodland Edition s TRD odladěným podvozkem, těžšími pneumatikami a bronzovými ráfky

co si myslíme

Ne každému se líbí jména aut, ale pokud nějaké hledáte pro svou RAV4, doporučujeme Jacka. Protože umí hodně, ale ne všechno. Jako každodenní SUV se RAV4 dobře hodí, nabízí prostorný interiér, dobrou spotřebu paliva, spoustu jízdních pomůcek a užitečné technické funkce, které jsou novinkou pro rok 2023. Kabina je přehledná a ovládací prvky se snadno používají s velkými bočními zrcátky, díky nimž je dobře vidět ven.

Ale pokud jde o jízdní vlastnosti, Jack-ehm, RAV4 si nezaslouží žádné uznání. Jistě, dělá svou práci dobře, ale jeho pomalé a trhavé zrychlení je dobrým důvodem, proč se rozhodnout pro rychlejší a plynulejší RAV4 Hybrid. Ve srovnání s některými jeho konkurenty v tomto segmentu je ovládání RAV4 trochu hrubé a trhané. Přestože je suverénní v obloucích, nelze jej označit za sportovní.

Celkově vzato je RAV4 rozumnou volbou, takže její status nejprodávanějšího modelu Toyoty není žádným překvapením. Vzhledem k tomu, jak dlouho Toyota RAV4 stavěla, našla společnost vzorec. Pokud však hledáte něco jiného – ať už jde o design, efektivitu nebo výkon – pak byste se měli podívat na jednoho z mnoha konkurentů RAV4. Vyberte si jeden z nich a my vám necháme vybrat jméno.

výkon a spotřeba paliva

Všechny nehybridní RAV4 jsou vybaveny 2,5litrovým řadovým čtyřválcovým motorem o výkonu 151 kW (203 koní) a točivém momentu 249 Nm. Motor je spřažen s osmistupňovou automatickou převodovkou. Pohon předních kol je standardní, pohon všech kol je volitelný. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 8,0 sekund u modelu RAV4 XLE AWD a 8,5 sekundy u modelu TRD Off-Road. Spotřeba paliva se liší podle úrovně výbavy, od 8,7/6,7 l/100 km město/dálnice u základních modelů FWD po 9,4/7,4 l/100 km u RAV4 TRD Off-Road s AWD (údaje pro rok 2022).

Pokud chcete ušetřit palivo, RAV4 je k dispozici také v hybridní a plug-in hybridní verzi. Další informace o RAV4 Hybrid 2023 a RAV4 Prime PHEV 2023.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Je RAV4 terénní?

Hranatý styl dodává RAV4 dobrodružný vzhled, ale podle našich zkušeností to není skvělý off-road ani mezi kompaktními crossovery. A to i přesto, že Toyota nabízí RAV4 v úrovních výbavy Adventure a TRD Off-Road (což je v podstatě totéž), a také novou variantu Woodland, která se od roku 2023 připojí k hybridní řadě RAV4. RAV4 TRD Off-Road skončil poslední ve srovnávacím testu terénních vozidel a naši porotci došli k závěru, že „není o nic zábavnější v terénu než na silnici“. Faktem je, že RAV4 je jednoznačně určen pro zpevněné cesty – takže pokud máte chuť na šotolinu, měli byste se poohlédnout jinde.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Očekává se, že model 2023 RAV4 dosáhne podobně působivého hodnocení bezpečnosti při nárazu jako jeho protějšek z roku 2022. RAV4 2022 získal od NHTSA nejvyšší možné pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti. IIHS udělil Toyotě Top Safety Pick. Všechny modely RAV4 jsou vybaveny osmi airbagy.

Stejně jako téměř všechny novější modely Toyota je i RAV4 vybavena systémem Toyota Safety Sense (TSS), sadou asistenčních systémů pro řidiče a prvky aktivní bezpečnosti. TSS zahrnuje adaptivní tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před mrtvým úhlem, varování před příčným provozem a automatická dálková světla. Nechybí ani automatické nouzové brzdění vpředu i vzadu a od roku 2023 také křižovatkový asistent, který má zabránit střetům s vozidly nebo chodci při odbočování na křižovatkách.

nákladový prostor a interiér

RAV4 nabízí více vnitřního prostoru než někteří jeho konkurenti, ale méně než ostatní. Jeho hlavní konkurent, Honda CR-V , byl v roce 2022 o něco prostornější a po kompletní přeměně v roce 2023 by mohl být ještě větší.

Prostor pro nohy (vpředu/vzadu) Nákladový prostor (sedadla nahoře/dole)
Toyota RAV4 1041/975 mm 1061/1977 litrů
Honda CR-V 1049/1026 mm 1084/2146 litrů
Subaru Forester 1100/983 mm 808/2155 litrů

technika

Každý RAV4 bude do roku 2023 technicky modernizován. Všechny budou vybaveny novou generací rozhraní infotainmentu Toyota s názvem Toyota Audio Multimedia. Je vybaven systémem hlasového ovládání, který se aktivuje frází „Hey, Toyota“ a v budoucnu může získat vylepšení funkcí prostřednictvím bezdrátových aktualizací.

Standardní dotyková obrazovka se zvětší na 20,3 cm z loňských 17,8 cm. Nejvyšší modely jsou vybaveny 26,7cm dotykovým displejem oproti loňským 22,9 cm. Mezi nové funkce všech modelů patří bezdrátové Apple CarPlay a Android Auto a také duální připojení Bluetooth. Přístrojový panel je standardně vybaven 17,8cm obrazovkou, která nahradila loňský 10,7cm displej. Ještě lepší je nový plně digitální 31,2cm displej, kterým jsou vybaveny nejvyšší modely.

V závislosti na variantě výbavy je k dispozici tři až pět USB portů a podložka pro bezdrátové nabíjení. Mezi prémiové technologie patří 360stupňový kamerový systém, integrovaný navigační systém a prémiový audiosystém JBL s 11 reproduktory.

Doporučená úprava

RAV4 XLE zůstává naším favoritem v sestavě pro rok 2023. Za pouhých 37 500 Kč navíc oproti základnímu modelu LE nabízí XLE další funkce, jako jsou vylepšené LED světlomety a 43,2cm kola z lehké slitiny. Komfort zvyšují dotykové kliky dveří pro zamykání a odemykání, vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, dvouzónová automatická klimatizace a elektricky nastavitelné sedadlo řidiče. Za zhruba 75 000 Kč navíc je RAV4 XLE Premium, který nabízí mimo jiné 48,3cm kola, koženková sedadla, střešní okno a elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru. Vzhledem k tomu, jak dobře je XLE vybaven, bychom řadu RAV4 dále nedoplňovali. Naším ideálním modelem RAV4 je také hybridní model, protože se tak snadno řídí.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.