Lexus GX460 2022: Interiér, motor a úpravy

Přijde modernější Lexus GX460 2022 . Věřte tomu nebo ne, chystané třířadé luxusní SUV pro sedm cestujících konečně představí nějaké občerstvení. Nový Lexus GX460 má mnohem atraktivnější designový jazyk než jeho předchůdce. Kabina bude také přepracována a výrobce přidá více kvalitních materiálů a lepší techniky.

Některá zařízení však zůstávají stejná jako osvědčená pohonná jednotka. Tento model nepřetržitě používal V8 o objemu 4,6 litru, který vyvinul výkon 301 koní a stejnou poněkud zastaralou, ale spolehlivou šestistupňovou automatickou převodovku.

Lexus GX460 2022 se mění

Tento nový model Lexus GX460 model 2022 přinese několik změn. V zásadě očekávejte agresivnější a hranatější design. Tento model je známý masivní maskou chladiče a novými standardními třípaprskovými LED světlomety. Tvar krabice má oproti svým konkurentům několik výhod. Obecně má toto SUV díky konstrukci ve tvaru skříně více prostoru nad hlavou a nákladního prostoru.

Pokud se na toto SUV podíváte z boku, všimnete si elegantních 18palcových disků z lehké slitiny, které dodávají modelu Lexus GX460 sportovnější vzhled. Na zadní straně vedle nových dveří zavazadlového prostoru jsou skvěle navržená zadní světla LED pro snadné otevírání / vykládání.


Interiér má elegantní design

Pokud jde o design a kvalitu interiéru, nový Lexus GX460 2022 již nemůže konkurovat modelům jako Land Rover Discovery, Acura MDX, Audi Q7, BMW X5 a Mercedes-Benz třídy GLE. Všechny uvedené modely mají vylepšené vlastnosti.

Lexus GX460 si však zachovává stejný tradiční vzhled s moderním designem. Obecně lze toto 7místné 3řadé SUV sklopit do 40/20/40 a má prostor pro vše, co potřebujete. Zajímavé je, že základní a prémiové modely jsou potaženy simulační kůží NuLuxe, zatímco skutečný materiál je u Luxusu standardní.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Možnosti oříznutí

Základní výbava je vybavena novou 12,3palcovou dotykovou obrazovkou, Bluetooth, čtyřmi USB porty, kompatibilitou se Siri Eyes Free iPhone, Amazon Alexa a Google Assistant a třízónovou automatickou klimatizací. Pokud se však rozhodnete pro špičkový luxus, kupující obdrží adaptivní podvozek, čalounění z pravé kůže, vyhřívaný volant ze dřeva / kůže, sklopná / sklopná sedadla ve 3. řadě a mnoho dalšího.

Mezi další možnosti patří audiosystém Mark Levinson Premium Surround Sound se 17 reproduktory a 330 watty, panoramatický výhled, kapitánské židle ve 2. řadě a zábavní systém se dvěma obrazovkami na zadních sedadlech.


Specifikace hnacího ústrojí Lexus GX460 2022

U modelu GX460 2022 bohužel nedochází k žádným změnám motoru ani převodovky. I tak může tento zastaralý motor konkurovat mnoha dnešním modelům. Skládá se z výkonného 4,6litrového motoru V8 s výkonem 301 koní. Všechna čtyři kola jsou navíc využívána prostřednictvím spolehlivé šestistupňové automatické převodovky.

Musíme zmínit, že převodovka obsahuje také 2stupňovou převodovku a diferenciál s omezeným prokluzem. Díky tomu je Lexus GX460 ideální pro seriózní offroad.


Datum vydání a cena

Neznáme přesné datum vydání 2022 Lexus GX460 . Očekává se, že se nový model objeví příští rok. Celkově mohou fanoušci očekávat lepší a modernější design a přepracovanou kabinu. Jak již bylo zmíněno dříve, část výbavy by zůstala stejná jako u osvědčeného hnacího ústrojí V8.

Podle našeho názoru lze cenu mírně zvýšit. Stávající SUV stojí 53 000 eur, bez cílového poplatku 1025 eur. V prémiové výbavě najdete více zařízení za rozumnou cenu 56 815 eur. Nejluxusnější verze však mohla snadno dosáhnout 70 000 eur.

Autobrezik