Lexus ES 2022: specifikace, cena, datum vydání

Na autosalonu v Šanghaji se konala prezentace aktualizovaného sedanu Lexus ES 2022 . Jedná se o upravenou verzi modelu 7. generace, který debutoval zhruba před třemi lety. Přepracování přineslo vozu optimalizovaný exteriér, vylepšené bezpečnostní systémy a nové možnosti výbavy. Velkou pozornost věnovali vývojáři také modernizaci a přenastavení podvozku.

Co se venku změnilo

Navenek se Lexus ES tolik nezměnil. Přední maska ​​chladiče dostala jiný design – její strukturu nyní tvoří četné sekce ve tvaru L, které se radiálně odchylují od loga značky. Změnila se i výplň předních světlometů, zejména nejdražší verze dostaly adaptivní třípaprskovou optiku, která byla dříve představena u modelů LS a RX. V zadní části karoserie zůstává opticky vše při starém.

Automobily pro Evropu dostaly během redesignu dvě nové barvy karoserie: Sonic Platinum a Sonic Grey. V USA má sedan 2022 devět barevných variant: sedm z předchozí řady (Eminent White Pearl, Obsidian, Caviar, Matador Red Mica, Moonbeam Beige Metallic, Sunlit Green a Nightfall Mica) a dvě nové (Iridium a Cloudburst Grey). . Pro verzi F Sport jsou připraveny speciální barvy Ultra White a Ultrasonic Blue 2.0. Nabídka 17-19palcových ráfků byla revidována na všech trzích.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Inovace interiéru a vybavení

V důsledku modernizace dostal Lexus ES 2022 novou centrální multimediální obrazovku – je o 100 mm blíže k řidiči a je vůči němu otočená o pět stupňů. Palubní funkce umožňuje synchronizaci s miniaplikacemi prostřednictvím rozhraní Apple CarPlay a Android Auto a také vzdálené připojení k vozu prostřednictvím aplikace Lexus Link. K dispozici jsou nová schémata obložení a možnosti obložení z čerstvého dřeva (černý ořech Sumi a ořech tmavě hnědý).

Komplex bezpečnostních systémů Lexus Safety System + byl vážně vylepšen. S vylepšenými kamerami a radarem nyní systém pro předcházení kolizím dokáže detekovat cyklisty za denního světla a chodce za špatné viditelnosti. Asistent odbočování díky nové výbavě efektivněji reaguje na protijedoucí auta a přecházející osoby.

Vylepšení se dočkalo i digitální zpětné zrcátko a boční kamery. Lane Tracing Assist se naučil přesněji identifikovat jízdní pruh a dynamický tempomat získal schopnost zpomalit před zatáčkami.

Specifikace Lexus ES 2022

Rozsah úprav pro sedan zůstal stejný. Do rodiny stále patří:

  • Lexus ES 200 – motor 2,0 litru (150 k, 192 Nm);
  • Lexus ES 250 – motor 2,5 litru (200 k, 243 Nm);
  • Lexus ES 350 – jednotka V6 3,5 (302 k, 256 Nm);
  • Lexus ES 300h – hybridní systém založený na 2,5litrovém motoru (výkon 218 k)

Změny v technologii se dotkly hlavního podvozku. Základní verze modelu dostaly vylepšený zadní víceprvek s tužšími hnacími vzpěrami. Verze F-Sport je vybavena adaptivním podvozkem AVS, který rychle reaguje i na ty nejmenší vibrace a zvyšuje celkový jízdní komfort. Brzdový systém byl modernizován u všech variant sedanu. ES 300h Hybrid má přeladěné brzdy pro přesnější ovládání zpomalení.

Datum vydání a cena Lexus ES 2022

V Evropě se nový EU Lexus dostane na trh ve druhé polovině letošního roku, přičemž více údajů o specifikaci sedanu pro tamní trhy.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis